Ухвала
від 23.07.2024 по справі 635/7341/24
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/7341/24

Провадження № 2/635/4002/2024

У Х В А Л А

І м е н е м У к р а ї н и

23 липня 2024 року суддя Харківського районного суду Харківської області Даниленко Т.П., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Управління поліції охорони в Харківській області про стягнення грошової виплати через затримку видачі трудової книжки,

ВСТАНОВИВ:

22.07.2024 через систему «Електронний суд» ОСОБА_1 звернувся до Харківського районного суду Харківської області з позовом до Управління поліції охорони в Харківській області про стягнення грошової виплати через затримку видачі трудової книжки.

Вирішуючи питання про відкриття провадження, суддею встановлено наступне.

Відповідно до вимог ч. 2ст. 27 ЦПК Українипозови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Разом з тим, положеннями ч. 1ст. 28 ЦПК Українипозови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Тлумачення статей27,28 ЦПК Українисвідчить, що підсудність за вибором позивача (альтернативна підсудність) - це така підсудність, при якій позивачеві надається право за своїм вибором пред`явити позов в один з декількох вказаних у законі судів. Разом із тим, правила альтернативної підсудності не позбавляють позивача права звернутися із позовом за правилами загальної підсудності (стаття 27 ЦПК України), оскільки позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленоїстаттею 30 цього Кодексу(частина шістнадцятастатті 28 ЦПК України).

Згідно відповіді № 702724 від 23.07.2024 з Єдиного державного демографічного реєстру ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Як вбачається із позовної заяви, позивачем обґрунтовано звернення з позовною заявою відповідно до вимог ч.1ст. 28 ЦПК України, оскільки спір у цій справі виник з трудових правовідносин, а позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що, на думку позивача, підпадає під юрисдикцію Харківського районного суду Харківської області.

Вказана адреса знаходиться поза межами Харківського району, а відноситься до Лозівського району. При цьому, місцем знаходження (адреса) відповідача Управління поліції охорони в Харківській області позивач вказує м.Харків, вул.Полтавський шлях, 20. Вказана адреса також територіально не відноситься до дислокації Харківського району.

Отже, виходячи з аналізу вищенаведеного, вбачається, що правила підсудності справ за вибором позивача застосовуються до позовів з приводу трудових правовідносин, натомість, позивач звертається до Харківського районного суду Харківської області, всупереч ст.ст.27,28 ЦПК України, оскільки позовна заява за жодної з альтернативної підсудності не відноситься до дислокації Харківського районного суду Харківської області, враховуючи, що адреса місця проживання/реєстрації позивача територіально відноситься до дислокації Лозівського району, а тому суд вважає за необхідне направити позовну заяву за підсудністю до Лозівського міськрайонного суду Харківської області.

В свою чергу, відповідно до положень п.1 ч.1ст. 31 ЦПК Українисуддя передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З огляду на викладене, суддя дійшов висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 до Управління поліції охорони в Харківській області про стягнення грошової виплати через затримку видачі трудової книжки слід передати на розгляд до Лозівського міськрайонного суду Харківської області, як суду, до територіальної юрисдикції (підсудності) якого належить вказаний позов.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.30,31,260,261,353,354 ЦПК України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління поліції охорони в Харківській області про стягнення грошової виплати через затримку видачі трудової книжки передати на розгляд до Лозівського міськрайонного суду Харківської області.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складання судового рішення.

Суддя Т.П.Даниленко

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення23.07.2024
Оприлюднено25.07.2024
Номер документу120535095
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —635/7341/24

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Первомайський міськрайонний суд Харківської області

Кочнєв О. В.

Ухвала від 22.08.2024

Цивільне

Лозівський міськрайонний суд Харківської області

ЦЕНДРА Н. В.

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Даниленко Т. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні