Ухвала
від 24.05.2024 по справі 758/6154/24
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/6154/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2024 року м. Київ

Подільський районний суд міста Києва

у складі слідчого судді ОСОБА_1 ,

з участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12023100120000038 від 01.03.2023 про продовження строку дії обов`язків, покладених судом на

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, уродженку м. Київ, зареєстровану та проживаючу за адресою АДРЕСА_1 , раніше не судиму,

підозрювану у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 звернувся із зазначеним клопотанням до суду, вказавши, що у провадженні слідчого відділу УП в метрополітені ГУНП у м. Києві перебуває кримінальне провадження №12023100120000038 від 01.03.2023, у якому ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 07.03.2024 відносно підозрюваної ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання із покладенням на неї відповідних обов`язків, визначених ч. 5 ст. 194 КПК України. Постановою керівника Подільської окружної прокуратури міста Києва від 22.04.2024 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців. Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 29.04.2024 строк дії обов?язків, покладених на ОСОБА_5 судом, продовжено до 25.05.2024. Органом досудового розслідування подано до суду клопотання про продовження строку досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні до 6 місяців. Таким чином, сторона обвинувачення вважає, що з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної та виконання процесуальних рішень у кримінальному провадженні необхідно продовжити обов`язки, які покладені на підозрювану, оскільки існують ризики, передбачені статтею 177 КПК України.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав із викладених в ньому підстав. Крім того, надав ухвалу слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 23.05.2024, якою строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12023100120000038 від 01.03.2023 продовжено до 5 місяців, а саме до 28.07.2024, у зв`язку з чим просив продовжити до вказаного строку і строк обов`язків, встановлених щодо підозрюваної ОСОБА_5 .

Захисник в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні клопотання з підстав, наведених у наданих ним письмових запереченнях, вказуючи, зокрема, на необґрунтованість підозри та недоведеність ризиків.

Підозрювана в судове засідання не з`явилася, подала письмове клопотання про розгляд справи без її участі у зв`язку з віддаленістю її місця проживання від суду, в якому не заперечила щодо задоволення клопотання прокурора.

Заслухавши прокурора та захисника, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню із наступних підстав.

В провадженні слідчого відділу УП в метрополітені ГУНП у м. Києві перебуває кримінальне провадження №12023100120000038 від 01.03.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Подільська окружна прокуратура міста Києва.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до рішення Установчих зборів засновників 29.04.1993 (протокол №1) створений АКЦІОНЕРНИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «АРКАДА» у формі закритого акціонерного товариства, який зареєстрований Національним банком України 23.06.1993, реєстраційний номер 177.

Рішенням Загальних зборів акціонерів від 25.04.2018 банк змінив найменування, ставши АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ АКЦІОНЕРНИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «АРКАДА».

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб кінцевим бенефіціарним власником АТ АКБ «АРКАДА», через ТОВ «КОМПАНІЯ РОЗВИТКУ БУДІВНИЦТВА» (код ЄДРПОУ 32250868), ТОВ «ФІРМА «ДЕВЕЛОПЕР» (код ЄДРПОУ 25413476), ТОВ «НОВІ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ» (код ЄДРПОУ 32843212), ТОВ «ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ІННОВАЦІЇ» (код ЄДРПОУ 40071139), є ОСОБА_6 , тип бенефіціарного володіння - опосередковане, відсоток частки статутного капіталу - 74,80%.

Відповідно до протоколу №5 Загальних зборів акціонерів АКБ «АРКАДА» від 08.06.1995 ОСОБА_6 обрано головою правління зазначеного банку.

Згідно з рішенням Наглядової ради АТ АКБ «АРКАДА» від 30.09.2019 повноваження голови правління ОСОБА_6 припинені.

Наказом голови правління АТ АКБ «АРКАДА» № 365-К від 01.10.2019 ОСОБА_6 призначено на посаду президента АТ АКБ «АРКАДА».

Відповідно до п.5.4. ст. 5 Положення про Правління АТ АКБ «АРКАДА» Голова правління:

- здійснює керівництво діяльністю правління і несе персональну відповідальність за виконання покладених на правління завдань;

- без довіреності діє від імені Банку, представляє інтереси Банку в усіх організаціях як в Україні. Так і за її межами;

- в межах своєї компетенції розпоряджається майном та коштами Банку;

- вносить Спостережній раді пропозиції щодо персонального складу правління;

- розподіляє обов?язки між заступниками Голови правління та іншими членами правління;

- підписує (укладає) договори (угоди, контракти, тощо) на виконання прийнятих компетентним органом рішень про вчинення будь-яких правочинів та/або уповноважує на їх виконання (підписання) свого заступника (-ів);

- видає довіреності від імені Банку, підписує договори (угоди, контракти, тощо), в тому числі зовнішньоекономічні договори (угоди, контракти, тощо);

- видає накази та розпорядження з питань діяльності Банку;

- затверджує штатний розпис Банку (з урахуванням вимог, передбачених чинним законодавством України, Статутом та цим Положенням);

- призначає на посади та звільняє з посад працівників Банку, застосовує заходи матеріального заохочення працівників, притягує до дисциплінарної та матеріальної відповідальності (крім випадків, передбачених чинним законодавством України, Статутом та цим Положенням);

- здійснює інші повноваження від імені Банку.

З огляду на викладене, ОСОБА_6 , обіймаючи посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України має статус службової особи.

Протоколом правління АКБ «АРКАДА» №12 від 26.03.2002 АТ АКБ «АРКАДА» створено три фонди банківського управління, а саме: Пенсійний фонд банківського управління пайового типу; Дитячий фонд банківського управління; Пенсійний фонд банківського управління з фіксованою винагородою.

Згідно з Положенням про залучення коштів у довірче управління (про управління фондами банківського управління), затвердженого рішенням Правління АКБ «АРКАДА» №12 від 26.03.2002, останнє розроблено відповідно до Закону України «Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії «Київміськбуд» та регулює порядок створення, функціонування та припинення фондів банківського управління в ПАТ АКБ « АРКАДА ».

Фонд банківського управління (далі - ФБУ) створюється Банком з грошових коштів учасників ФБУ, які передані у довірче управління Банку. ФБУ не є юридичною особою. ФБУ можуть бути пенсійні або дитячі. Пенсійні ФБУ можуть бути з фіксованою винагородою та пайового типу.

Довірче управління активами ФБУ - це юридичні й фактичні дії Банку щодо розпорядження активами ФБУ від свого імені, в інтересах учасника ФБУ та за його рахунок.

Кошти ФБУ спрямовуються виключно на придбання фінансових інструментів, визначених Законом, сплату винагороди Банку та особам, які надають Банку послуги, пов`язані з виконанням Банком завдань та реалізації цілей, передбачених Законом, інших обов`язкових платежів, визначених чинним законодавством України, та формування оперативного резерву.

З метою зниження інвестиційних ризиків учасників ФБУ Банк застосовує систему гарантій щодо забезпечення мінімального росту вартості чистих активів в розрахунку на один пай за підсумками звітного року.

Відповідно до Правил пенсійного фонду банківського управління пайового типу, затверджених протоколом правління АКБ «АРКАДА» №12 від 26.03.2002 пенсійний фонд банківського управління пайового типу створюється з метою посилення соціального захисту учасників ФБУ та отримання ними додаткового пенсійного забезпечення. ФБУ створюється Банком з грошових коштів учасників ФБУ, які передані у довірче управління Банку.

Згідно з Правилами дитячого фонду банківського управління, затвердженими протоколом правління АКБ «АРКАДА» №12 від 26.03.2002, Дитячий фонд банківського управління (далі - ФБУ) створюється з метою посилення соціального захисту неповнолітніх учасників ФБУ, забезпечення їм більш сприятливих стартових умов самостійного життя у суспільстві. ФБУ створюється Банком з грошових коштів, що вносяться на користь учасників ФБУ та передаються у довірче управління Банку.

Відповідно до Правил пенсійного фонду банківського управління з фіксованою винагородою, затверджених протоколом правління АКБ «АРКАДА» №12 від 26.03.2002, пенсійний фонд банківського управління з фіксованою винагородою (далі ФБУ) створюється з метою посилення соціального захисту учасників ФБУ та отримання ними додаткового пенсійного забезпечення. ФБУ створюється за рахунок коштів залучених Банком на підставі договорів пенсійного вкладу.

Протоколом №1 Установчих зборів товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Постачальник»» від 23.03.1998, у присутності ТОВ «Мелос» в особі директора ОСОБА_7 , ТОВ «Слітон» в особі директора ОСОБА_8 та АКБ «АРКАДА» в особі голови правління ОСОБА_6 , вирішено створити ТОВ «Фірма «Постачальник»».

25.03.1998 між вищевказаними особами укладено установчий договір про створення ТОВ «Фірма «Постачальник»».

В подальшому на підставі договорів купівлі-продажу корпоративних прав від 16.05.2001, укладених ТОВ «Фінлекс Консалтинг» з учасниками ТОВ «Фірма «Постачальник»» - ТОВ «Солітон» та ТОВ «Фірма «Мелос»», останні за плату передали у власність ТОВ «Фінлекс Консалтинг» корпоративні права ТОВ «Фірма «Постачальник»».

16.05.2001 між ТОВ «Фінлекс - Консалтинг» та АКБ «АРКАДА» в особі голови правління ОСОБА_6 укладено установчий договір про створення ТОВ «АРКАДА-ФОНД», згідно з яким у зв`язку зі зміною назви та затвердженням установчих документів створено ТОВ «АРКАДА-ФОНД», яке є правонаступником ТОВ «Фірма «Постачальник»».

Протоколом № 2 Загальних зборів ТОВ «АРКАДА-ФОНД» від 27.12.2001: надано згоду засновників на відчуження частки ТОВ «Фінлекс - Консалтинг» в статутному фонді ТОВ «АРКАДА-ФОНД» на користь АКБ «АРКАДА»; виключено зі складу засновників ТОВ «Фінлекс - Консалтинг»; прийнято до складу засновників ОСОБА_6 ; затверджено розподіл часток між засновниками в співвідношення АКБ «АРКАДА» - 99,96%, ОСОБА_6 - 0,04%.

Відповідно до протоколу Загальних зборів ТОВ «АРАДА-ФОНД» № 2/12 від 26.12.2003 змінено назву товариства на ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД».

У період 2003-2020 років учасники вказаного товариства неодноразово змінювались, однак являлись пов`язаними (афілійованими) з ОСОБА_6 або АКБ «АРКАДА», в тому числі через ТОВ «ФІРМА «ДЕВЕЛОПЕР»» (код ЄДРПОУ 25413476), ТОВ «КОМПАНІЯ РОЗВИТКУ БУДІВНИЦТВА» (код ЄДРПОУ 32250868), ТОВ «НМТ ІНВЕСТМЕНТС» (код ЄДРПОУ 33234889).

Згідно з протоколу Загальних зборів учасників ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД»» № 22/08 від 22.08.2017 змінено назву товариства на ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ».

Встановлено також, що ОСОБА_6 , який обіймав посаду голови правління

АТ АКБ «АРКАДА», а також являвся кінцевим беніфіціарним власником

ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» (змінено назву товариства на ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»), перебуваючи в невстановленому під час досудового розслідування місці, спільно із своїми заступниками, а також невстановленими на теперішній час підконтрольними йому учасниками загальних зборів та службовими особами ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» (змінено назву товариства на ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»), діючи умисно, маючі на меті отримання незаконного прибутку у невстановлений у ході досудового розслідування час, але не пізніше вересня 2014 року, вирішив організувати незаконну схему із заволодіння грошовими коштами вкладників Фондів банківського управління (Пенсійний фонд банківського управління пайового типу; Дитячий фонд банківського управління; Пенсійний фонд банківського управління з фіксованою винагородою), управителем яких є АТ АКБ «АРКАДА», шляхом виведення грошових коштів вкладників на рахунки пов`язаного (афілійованого) з ним та підконтрольного йому ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» під виглядом купівлі цінних паперів - відсоткових облігацій, без реального наміру зворотного викупу (погашення).

Усвідомлюючи, що реалізація розробленого ними злочинного плану можлива лише за умови створення об`єднання осіб та спрямування їх зусиль на вчинення злочину, детального розподілу між ними обов`язків при його вчиненні, забезпечення взаємозв`язку між діями усіх учасників злочину, а також при координації їх поведінки, ОСОБА_6 вирішив організувати та очолити групу, до складу якої в якості виконавців повинні були увійти особи, що користувалися його довірою, а також здатні зберігати таємницю.

Розуміючи, що діяльність створеної ним групи буде нести протиправний характер, а здійснення запланованих дій самотужки виконати не вдасться, ОСОБА_6 не пізніше вересня 2014 року втягнув до складу організованої групи в якості виконавців своїх підлеглих: заступника Голови правління АТ АКБ «АРКАДА» ОСОБА_9 , не встановлених на теперішній час підконтрольних йому учасників загальних зборів та службових осіб

ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» (змінено назву товариства на ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»).

Крім того, не пізніше вересня 2019 року з метою відведення від себе уваги ОСОБА_6 організував призначення себе на посаду Президента АТ АКБ «АРКАДА», а у той самий час - ОСОБА_5 на посаду Голови правління зазначеного банку, тим самим залучив останню до складу організованої групи.

У подальшому учасники організованої групи виконували конкретні функції та вказівки, діяли умисно, протиправно, згідно розробленого ОСОБА_6 плану злочинної діяльності, спрямованого на досягнення загального результату.

Таким чином, не пізніше вересня 2014 року, більш точної дати під час досудового розслідування не встановлено, на території міста Києва створена організована група осіб була остаточно сформована у повному складі.

Вказана організована група характеризувалася:

- попередньою зорганізованістю у спільне об`єднання для вчинення злочинів;

- «спеціалізацією» злочинної діяльності учасників організованої групи, яка виражалась у вчиненні умисних дій, спрямованих на незаконне заволодіння грошових коштів вкладників Фондів банківського управління, управителем яких є АТ АКБ «АРКАДА», з використанням службового становища в АТ АКБ «АРКАДА», ТОВ «АРКАДА-ФОНД» (пізніше

ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»), які перебували у віданні організатора - ОСОБА_6 та виконавців - ОСОБА_9 та ОСОБА_5 ;

- стабільністю учасників організованої групи, яка виразилась у тривалості їх дій з вересня 2014 року по серпня 2020 року та детальної організації функціонування групи;

- об`єднаністю злочинів єдиним планом з розподілом ролей кожного з учасників групи, спрямованих на досягнення єдиної злочинної мети;

- підпорядкованістю учасників організованої групи організатору, а саме: ОСОБА_6 ;

- обізнаністю всіх учасників організованої групи з планом злочинних дій.

Вказаною групою у період часу з вересня 2014 року до червня 2020 року скоєно низку злочинів, пов`язаних із заволодінням грошовими коштами учасників Фондів банківського управління, управителем яких є АТ АКБ «АРКАДА» в сумі 479 244 600,00 грн., тобто в особливо великих розмірах, шляхом купівлі, начебто в інтересах вказаних Фондів банківського управління, цінних паперів - відсоткових облігацій серії AF, AH, АІ, АК, емітованих ТОВ «АРКАДА-ФОНД» (пізніше ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»), бенефіціарним власником якого є ОСОБА_6 .

Відповідно до розробленого плану злочинної діяльності функції та завдання кожного учасника організованої групи були розподілені наступним чином:

1. Організатор ОСОБА_6 , обіймаючи посаду Голови правління та у подальшому Президента АТ АКБ «АРКАДА», розробляв план дій учасників організованої групи та визначав відповідно до нього їх ролі та обов`язки, а також являлася його співвиконавцем. Крім того, у ході підготовки та вже безпосередньо під час злочинної діяльності організованої групи, ОСОБА_6 безпосередньо повинен був виконати наступне:

- керувати діями учасників організованої групи щодо дотримання плану злочинної діяльності;

- з метою усунення перешкод та створюючи умови для вчинення злочину забезпечував та розподіляв робоче навантаження ОСОБА_9 , яка являлася виконавцем злочину та була йому підпорядкована, для оформлення та підписання договорів з купівлі-продажу цінних паперів - відсоткових облігацій ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» (пізніше ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»);

-здійснював контроль та вплив на своїх підлеглих з метою неухильного додержання виконання заздалегідь розробленого плану;

- самостійно укладав договори купівлі-продажу цінних паперів - відсоткових облігацій ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» (пізніше ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»).

2. Виконавець ОСОБА_9 , обіймаючи посаду заступника Голови правління ПАТ АКБ «АРКАДА», була активним учасником організованої групи, діяла в складі організованої групи, за домовленістю із іншими учасниками виконувала функції, які були відведені їй організатором ОСОБА_6 , та безпосередньо повинна була виконувати наступне:

- укладати договори доручення на купівлю цінних паперів - відсоткових облігацій ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» (пізніше ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»);

- укладати договори купівлі-продажу цінних паперів - відсоткових облігацій ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» (пізніше ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»);

- виконувати завдання поставлених організатором ОСОБА_6 .

3. Співвиконавець ОСОБА_5 , обіймаючи посаду Голови правління ПАТ АКБ «АРКАДА», також була активним учасником організованої групи, діяла в складі організованої групи, за домовленістю із іншими учасниками виконувала функції, які були відведені їй організатором ОСОБА_6 , та безпосередньо повинна була виконувати наступне:

- укладати договори купівлі-продажу цінних паперів - відсоткових облігацій ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» (пізніше ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»);

- виконувати завдання поставлених організатором ОСОБА_6 .

У період 2014 - 2018 років, з метою досягнення запланованого результату підконтрольним ОСОБА_6 органом управління ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД»» - Загальними зборами учасників приймались рішення про здійснення випуску цінних паперів - відсоткових облігацій.

Зокрем, у вересні 2014 року підконтрольне ОСОБА_6 та

АТ АКБ «АРКАДА» ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД»» здійснено випуск відсоткових облігацій серії AF на загальну суму 100 млн. грн., номінальною вартістю 100 грн., забезпечених кількістю 1 млн. штук, про що Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку видано свідоцтво №126/2/2014 від 23.09.2014. Дата закінчення обігу облігацій - 24.09.2018, яку змінами до проспекту емісій продовжено до 18.10.2021, з датою закінчення погашення облігацій - до 17.11.2021.

Відповідно до Проспекту емісії облігацій ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД»» серії AF облігації зазначеної серії забезпечені порукою, згідно договору поруки №1/2014 від 21.08.2014, укладеного між ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД»» та ТОВ «КОМПАНІЯ РОЗВИТКУ БУДІВНИЦТВА», 25,885% в статутному капіталі, якого напряму належить ОСОБА_6 , а 21,124% - ТОВ «ФІРМА «ДЕВЕЛОПЕР» 20,0296% в статутному капіталі якого належить також ОСОБА_6 . Крім того, ТОВ «КОМПАНІЯ РОЗВИТКУ БУДІВНИЦТВА» є власником істотної частки в АТ АКБ «АРКАДА» (49,3870%).

Надалі, продовжуючи реалізацію своїх злочинних намірів, у 2016 році підконтрольне ОСОБА_6 та АТ АКБ «АРКАДА» ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД»» здійснено випуск відсоткових облігацій серії AH на загальну суму 200 млн. грн., номінальною вартістю 100 грн., звичайних (незабезпечених), кількістю 2 млн. штук, про що Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку видано свідоцтво №118/2/2016-Т від 01.12.2016. Дата закінчення обігу облігацій - 21.09.2020, з датою закінчення погашення облігацій до 21.10.2020.

У 2017 році, продовжуючи реалізацію своїх злочинних намірів, підконтрольне ОСОБА_6 та АТ АКБ «АРКАДА» ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД»» здійснено випуск відсоткових облігацій серії AІ на загальну суму 130 млн. грн., номінальною вартістю 100 грн., звичайних (незабезпечених), кількістю 1,3 млн. штук, про що Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку видано свідоцтво №7/2/2017-Т від 06.04.2017. Дата закінчення обігу облігацій - 20.09.2021, з датою закінчення погашення облігацій до 20.10.2021.

Крім того, продовжуючи реалізацію своїх злочинних намірів, у 2018 році підконтрольне ОСОБА_6 та АТ АКБ «АРКАДА» ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»» здійснено випуск відсоткових облігацій серії AК, на загальну суму 115 млн. грн., номінальною вартістю 100 грн., звичайних (незабезпечених), кількістю 1,15 млн. штук, про що Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку видано свідоцтво № 14/2/2018-Т від 01.02.2018. Дата закінчення обігу облігацій - 24.10.2022, з датою закінчення погашення облігацій до 24.11.2022.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» облігація - цінний папір, що посвідчує внесення його першим власником грошей, визначає відносини позики між власником облігації та емітентом, підтверджує зобов`язання емітента повернути власникові облігації її номінальну вартість у передбачений проспектом емісії (для державних облігацій України - умовами їх розміщення) строк та виплатити доход за облігацією, якщо інше не передбачено проспектом емісії (для державних облігацій України - умовами їх розміщення). Відсоткові облігації - облігації, за якими передбачається виплата відсоткових доходів.

Надалі, з метою подальшого виконання заздалегідь розробленого організованою групою злочинного плану, у період часу з 27.10.2014 по 31.07.2017 між ТОВ «БК ПАРУС» (далі - Повірений) в особі директора ОСОБА_10 та ПАТ АКБ «АРКАДА» (далі Довіритель) в особі Голови правління ОСОБА_6 та підконтрольного йому заступника, якій доведена роль виконавця в організованій групі - ОСОБА_9 укладено договори доручення, згідно яких Повірений зобов`язується від імені та за рахунок Довірителя придбати цінні папери - відсоткові облігації серії AF, AH, AІ емітованих ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД», через електронну торговельну систему ПАТ «Фондова біржа ПФТС». З цією метою Довірителем у вказаний період видавались довіреності Повіреному на виконання зазначених дій.

В подальшому, з метою реалізації заздалегідь розробленого організованою групою злочинного плану, у період часу з 27.10.2014 по 26.01.2017 між АТ АКБ «АРКАДА» з однієї сторони, що діяло від свого імені, в інтересах та за рахунок учасників Фондів банківського управління (Пенсійний фонд банківського управління пайового типу, Дитячий фонд банківського управління, Пенсійний фонд банківського управління з фіксованою винагородою) в особі Уповноваженої особи - ОСОБА_10 (Повірений), та ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» (далі - Продавець) з іншої сторони, укладено договори купівлі продажу цінних паперів - відсоткових облігацій серії AF, AH, емітованих останнім.

Крім того, у період часу з 26.05.2017 по 31.07.2017 між АТ АКБ «АРКАДА», що діяв від імені продавця - ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» (на підставі договору андерайтингу №3/2017-АА від 27.02.2017) в особі заступника Голови правління банку ОСОБА_9 , якій доведена роль виконавця в організованій групі та ТОВ «БК ПАРУС» який діяв на підставі вищевказаних договорів доручення та довіреностей від покупця - ПАТ АКБ «АРКАДА» від свого імені, в інтересах та за рахунок учасників Фондів банківського управління (Пенсійний фонд банківського управління пайового типу, Дитячий фонд банківського управління) уклали договори на придбання цінних паперів - відсоткових облігацій серії АІ , емітованих ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД».

В подальшому, з метою маскування протиправної діяльності, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння грошовими коштами учасників Фондів банківського управління, ОСОБА_6 залучено невстановлених слідством службових осіб ТОВ «КОРПОРАЦІЯ РОЗВИТКУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» (код ЄДРПОУ 33123854), ТОВ «СТАЛЬБУДПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 34047497), ТОВ «НОВІТНІ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ» (код ЄДРПОУ 38450909), ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» (код ЄДРПОУ 36998602), ТОВ «ІНВЕСТ МЕНЕДЖМЕНТ Україна» (код ЄДРПОУ 38450893), ТОВ «БОРИСПІЛЬ ДОМОБУД» (код ЄДРПОУ 34284380), ТОВ «НМТ ІНВЕСТМЕНТС» (код ЄДРПОУ 33234889), ТОВ «ПОЛІТЕХНОЛОДЖІ» (код ЄДРПОУ 41485011), які є пов?язаними (афілійованими) з ОСОБА_6 та АТ АКБ «АРКАДА», що також підтверджується протоколом засідання Правління АТ АКБ «АРКАДА» №79 від 09.09.2019 та відомостями про остаточних ключових учасників у структурі власності банку, офіційно опублікованих на вебсайті Національного банку України.

З метою надання зовнішнього вигляду законності протиправним діям, у період часу з 17.04.2019 по 23.06.2020 між ТОВ «КОРПОРАЦІЯ РОЗВИТКУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» (код ЄДРПОУ 33123854), ТОВ «СТАЛЬБУДПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 34047497), ТОВ «НОВІТНІ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ» (код ЄДРПОУ 38450909), ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» (код ЄДРПОУ 36998602), ТОВ «ІНВЕСТ МЕНЕДЖМЕНТ Україна» (код ЄДРПОУ 38450893), ТОВ «БОРИСПІЛЬ ДОМОБУД» (код ЄДРПОУ 34284380), ТОВ «НМТ ІНВЕСТМЕНТС» (код ЄДРПОУ 33234889), ТОВ «ПОЛІТЕХНОЛОДЖІ» (код ЄДРПОУ 41485011) (Продавці) та АТ АКБ «АРКАДА» (Покупець), що діє від свого імені, в інтересах та за рахунок учасників Фондів банківського управління (Пенсійний фонд банківського управління пайового типу, Дитячий фонд банківського управління) в особі голови правління ОСОБА_6 , підконтрольної йому заступника/виконувача обов`язків голови правління ОСОБА_9 , якій доведена роль виконавця в організованій групі.

Крім того, ОСОБА_6 , з метою відведення від себе уваги, наприкінці вересня 2019 року організував призначення себе на посаду Президента АТ АКБ «АРКАДА», а у той самий час ОСОБА_5 - на посаду Голови правління зазначеного банку.

У той самий період ОСОБА_6 , з метою досягнення заздалегідь поставлених цілей, втягнув до складу організованої групи в якості виконавця Голову правління АТ АКБ «АРКАДА» ОСОБА_5 , яка в період часу з 19.12.2019 по 23.06.2020 укладала договори купівлі-продажу цінних паперів - відсоткових облігацій серії АК, емітованих ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД».

На виконання всіх вищевказаних договорів купівлі продажу цінних паперів - відсоткових облігацій серії AF, AH, АІ, АК, у період 2014-2020 років, з рахунків Фондів банківського управління (Пенсійний фонд банківського управління пайового типу, Дитячий фонд банківського управління, Пенсійний фонд банківського управління з фіксованою винагородою) управителем яких виступав АТ АКБ «АРКАДА», перераховано грошові кошти учасників Фондів, в тому числі через транзитні рахунки пов?язаних (афілійованих) з ОСОБА_6 та АТ АКБ «АРКАДА» юридичних осіб, а саме: ТОВ «КОРПОРАЦІЯ РОЗВИТКУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» (код ЄДРПОУ 33123854), ТОВ «СТАЛЬБУДПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 34047497), ТОВ «НОВІТНІ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ» (код ЄДРПОУ 38450909), ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» (код ЄДРПОУ 36998602), ТОВ «ІНВЕСТ МЕНЕДЖМЕНТ Україна» (код ЄДРПОУ 38450893), ТОВ «БОРИСПІЛЬ ДОМОБУД» (код ЄДРПОУ 34284380), ТОВ «НМТ ІНВЕСТМЕНТС» (код ЄДРПОУ 33234889), ТОВ «ПОЛІТЕХНОЛОДЖІ» (код ЄДРПОУ 41485011) на рахунки ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «АРКАДА-ФОНД» (пізніше ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ») в загальній номінальній вартості цінних паперів в сумі 481 640 600 грн.

Разом з тим, з метою надання зовнішнього вигляду законності діяльності організованої ОСОБА_6 злочинної групи, відповідно до договору купівлі-продажу цінних паперів від 14.05.2019 № 442/2019-БВ, укладеного між АТ АКБ «АРКАДА» та ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ», останнє викупило цінні папери серії AI загальною номінальною вартістю 2 000 000 грн., а також 17.09.2019 № 442/2019-БВ серії AH загальною номінальною вартістю 396 000 грн.

Таким чином, номінальна вартість зворотно не викуплених емітентом (ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ») відсоткових облігацій складає 479 244 600 грн. Строк погашення облігацій серії AF сплинув 17.11.2021, серії AH 21.10.2020, серії АІ 20.10.2021, серії АК 24.11.2022.

Відповідно до рішення Правління Національного банку України №541-рш/БТ від 25.08.2020 «Про віднесення АТ АКБ «АРКАДА» до категорії неплатоспроможних» та рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 1583 від 25.08.2020 «Про запровадження тимчасової адміністрації в АТ АКБ «АРКАДА» та делегування повноважень тимчасового адміністратора банку» у АТ АКБ «АРКАДА» запроваджено тимчасову адміністрацію.

За результатами інвентаризації станом на 25.09.2020 сума коштів учасників Фондів банківського управління використаних на придбання цінних паперів - відсоткових облігацій, зворотно не викуплених емітентом (ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ») складає 479 244 600 грн.

Згідно висновку про вартість майнових прав (цінних паперів), виконаного на виконання договору №149/2020 від 24.12.2020, укладеного ЗАТ «Консалтингюрсервіс» з АТ АКБ «АРКАДА» та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, ринкова вартість майнових прав - цінних паперів, емітованих ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ» за період 2014 - 2018 роки, а саме відсоткових облігацій серії AF, AH, АІ, АК, станом на 10.12.2020 становить (без урахування ПДВ з округленням): 9,00 грн. 00 коп.

Відповідно до ст. 52 Закону України банк зобов`язаний з`ясовувати пов`язаність особи до встановлення договірних відносин та/або проведення з такою особою операції, яка може змінити обсяг операцій банку з пов`язаними особами та/або може бути здійснена не на поточних ринкових умовах. Банк зобов`язаний здійснювати постійний моніторинг проведених банком операцій, що можуть змінити обсяг операцій банку з пов`язаними особами.

Угоди, що здійснюються з пов`язаними з банком особами, не можуть передбачати умови, що не є поточними ринковими умовами. Угоди, укладені банком із пов`язаними з банком особами на умовах, що не є поточними ринковими умовами, визнаються недійсними з моменту їх укладення.

Поточними ринковими умовами не вважаються, зокрема: прийняття меншого забезпечення виконання зобов`язань, ніж вимагається від інших клієнтів; придбання у пов`язаної з банком особи майна низької якості чи за завищеною ціною; здійснення інвестиції в цінні папери пов`язаної з банком особи, яку банк не здійснив би в інше підприємство; оплата товарів і послуг пов`язаної з банком особи за цінами вищими, ніж звичайні, або за таких обставин, коли такі самі товари і послуги іншої особи взагалі не були б придбані; продаж пов`язаній з банком особі майна за вартістю, що є нижчою, ніж та, яку банк отримав би від продажу такого майна іншій особі; нарахування відсотків та комісійних за послугами, наданими банком пов`язаним із банком особам, які є меншими, ніж звичайні; нарахування відсотків за вкладами (депозитами), залученими банком від пов`язаних із банком осіб, які є більшими, ніж звичайні; передача у користування пов`язаній з банком особі майна, плата за яке є нижчою, ніж та, яку банк отримав би від особи, яка не є пов`язаною, або отримання від пов`язаної з банком особи майна у користування за завищеною платою.

Відповідно до Статуту АТ АКБ «АРКАДА» (код ЄДРПОУ 19361386) пов`язана з банком особа за порушення вимог законодавства, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку України, здійснення ризикових операцій, які загрожують інтересам вкладників чи інших кредиторів банку, або доведення банку до неплатоспроможності несе цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №766 від 08.12.2020 ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ» з 09.12.2020 заборонено здійснювати торгівлю цінними паперами, а саме: вчинення торговцями цінними паперами правочинів з цінними паперами цих емітентів, пов`язаних з переходом прав на цінні папери і прав за цінними паперами.

Згідно з довідкою спеціаліста у банківській сфері №07/12-1 від 07.12.2023

АТ АКБ «АРКАДА», як уповноваженому банку, що здійснює довірче управління коштами Фондів банківського управління (Пенсійний фонд банківського управління пайового типу, Дитячий фонд банківського управління, Пенсійний фонд банківського управління з фіксованою винагородою) нанесено матеріальну шкоду (збиток) у сумі 479 244 600,00 грн.

Вказана сума матеріальної шкоди (збиток) підтверджується висновком судово-економічної експертизи № 1-26/02/2024-сее від 26.02.2024 у сумі 479 244 600,00 грн.

Враховуючи викладене, ОСОБА_6 , обіймаючи посади Голови правління та президента АТ АКБ «АРКАДА», будучи бенефіціарним власником останнього та ТОВ «АРКАДА-ФОНД» (пізніше ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»), створив організовану злочинну групу, до складу якої увійшли як виконавці ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , а також учасники загальних зборів та службові особи пов`язаного (афілійованого) з ним та підконтрольного йому ТОВ «АРКАДА-ФОНД» (пізніше ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»), яка умисно, з корисливих мотивів, шляхом купівлі, начебто в інтересах Фондів банківського управління, цінних паперів - відсоткових облігацій серії AF, AH, АІ, АК, емітованих ТОВ «АРКАДА-ФОНД» (пізніше ТОВ «ІПОТЕЧНА КОМПАНІЯ «БАЗОВИЙ АКТИВ»), зловживаючи своїм службовим становищем, заволодів грошовими коштами учасників Фондів банківського управління в сумі 479 244 600,00 грн., тобто в особливо великих розмірах.

17.05.2024 ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та повідомлено про підозру у розтраті чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому організованою групою, в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 07.03.2024 відносно підозрюваної ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання строком до 05.05.2024 в межах строку досудового розслідування, із покладенням на підозрювану наступних обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду; не відлучатися з м. Києва, Київської та Закарпатської областей без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; здати на зберігання до відповідних органах державної влади паспорту (паспортів) для виїзду за кордон, інших документів, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну (за їх наявності).

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 інкримінованого їй кримінального правопорушення підтверджується зібраними на даний час в ході досудового розслідування доказами та матеріалами кримінального провадження в їх сукупності та, зокрема, встановлена у вищевказаній ухвалі слідчого судді Подільського районного суду міста Києва.

Перевіряючи обґрунтованість підозри, слідчий суддя також виходить з практики Європейського суду з прав людини (рішення «Нечипорук і Йонкало проти України», п. 175; «Cebotari v. Moldova», п. 48; «Fox, Campbell and Hartley v. the UK», n. 32, яка вказує на те, що слова «обґрунтована підозра» означають наявність фактів чи інформації, котрі могли би переконати стороннього об`єктивного спостерігача, що особа, можливо, вчинила злочин, та в даному випадку вважає, що дані, які вказують на обґрунтовану підозру, та навіть в сторонньої людини не можуть викликати розумних сумнівів, містяться в долучених в обґрунтування клопотання матеріалах.

Враховуючи, що слідчий суддя на даному етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу, то з огляду на приведені у клопотанні органу досудового розслідування докази, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав вважати, що підозра у вчиненні ОСОБА_5 інкримінованого їй кримінального правопорушення є обґрунтованою.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Згідно зі ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;

4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч. 1 цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 194 КПК України обов`язки, передбачені ч. 5 цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому ст. 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.

За результатами встановлених у судовому засіданні обставин та з урахуванням доводів, викладених стороною обвинувачення та стороною захисту, слідчий суддя вважає, що на даний час стороною обвинувачення доведено наявність обставин, передбачених п.п.1-3 ч.1 ст.194 КПК України, а також передбачених ст.199 КПК України, а саме те, що заявлені при обранні запобіжного заходу ризики на даний час не зменшились та продовжують існувати.

Встановлено також, що постановою керівника Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_11 від 22.04.2024 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні було продовжено до трьох місяців.

Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 29.04.2024 строк дії обов?язків, покладених на ОСОБА_5 судом, продовжено до 25.05.2024.

Крім того, слідчим суддею встановлено, що наявні обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали в частині покладення процесуальних обов`язків, оскільки під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні органу досудового розслідування необхідно завершити та провести ряд слідчих та процесуальних дій, за результатами проведення яких можуть бути встановлені відомості, які в подальшому можуть бути використані у якості доказів під час досудового розслідування кримінального провадження та подальшого судового розгляду.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що на даний час продовження обов`язків, покладених на підозрювану ОСОБА_5 , забезпечить своєчасне проведення основних слідчих дій, контролю за місцем перебування підозрюваної та забезпечить її належну процесуальну поведінку.

Крім того, встановлено, що ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 23.05.2024 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12023100120000038 від 01.03.2023 продовжено до 5 місяців, а саме до 28.07.2024.

Приймаючи до уваги вищенаведене, із урахуванням встановлених в ході розгляду даного клопотання обставин, слідчий суддя вважає за необхідне продовжити строк дії обов`язків, покладених на підозрювану ОСОБА_5 ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 07.03.2024 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, до 24.07.2024 включно, однак в межах строку досудового розслідування.

Керуючись ст.ст. 131, 176-179, 193, 194, 219, 309 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12023100120000038 від 01.03.2023 про продовження строку дії обов`язків, покладених судом на підозрювану ОСОБА_5 , задовольнити.

Продовжити на 2 (два) місяці строк дії обов`язків, покладених на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 07.03.2024 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, а саме:

- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду;

- не відлучатися з м. Києва, Київської та Закарпатської областей без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

- продовжити зберігання у відповідних органах державної влади паспорту (паспортів) для виїзду за кордон, інших документів, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну (за їх наявності).

Строк дії ухвали визначити до 24.07.2024 включно.

Контроль за виконанням ухвали покласти на уповноваженого прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Cлідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.05.2024
Оприлюднено25.07.2024
Номер документу120536513
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків

Судовий реєстр по справі —758/6154/24

Ухвала від 24.05.2024

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Ковбасюк О. О.

Ухвала від 24.05.2024

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Ковбасюк О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні