Справа № 761/12519/23
Провадження № 6/761/582/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Волошина В.О.
при секретарі: Харечко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в приміщенні суду за заявою ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому документі, виданого Шевченківським районним судом м. Києва 25 грудня 2023р. по цивільній справі №761/12519/23 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної і моральної шкоди, -
в с т а н о в и в:
У лютому 2024р. ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про виправлення помилки у виконавчому листі від 25 грудня 2023р. по цивільній справі №761/12519/23, оскільки, на переконання останнього, у виконавчому документі було невірно зазначено найменування боржника як «Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації» замість вірного - «бюджет м. Києва».
Подану заяву мотивовано тим, що рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 13 червня 2023р. частково задоволено позов ОСОБА_1 до Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної і моральної шкоди. Вирішено стягнути з Державного бюджету України, шляхом безспірного списання з єдиного рахунку Державної казначейської служби України на позивача у рахунок відшкодування: матеріальної шкоди - 08,50 грн; моральної шкоди - 3000,0 грн., відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03 серпня 2011р., з подальшими змінами. В решті позову відмовлено.
Постановою Київського апеляційного суду від 27 листопада 2023р. рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 13 червня 2023р. змінено та викладено другий абзац резолютивної частини рішення в наступній редакції: «Стягнути з бюджету міста Києва через Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві на користь ОСОБА_1 - 1000,0 грн моральної шкоди та 08,50 майнової шкоди».
25 грудня 2023р. на підставі постанови Київського апеляційного суду від 27 листопада 2023р. Шевченківським районним судом м. Києва видано позивачу виконавчий лист, однак, листом ГУ ДКСУ від 09 січня 2024р. позивачу було повернуто вказаний виконавчий лист без виконання, оскільки у резолютивній частині судового рішення, на підставі якого був виданий виконавчий документ, зазначено про стягнення з бюджету м. Києва, натомість у відомостях про боржника у виконавчому листі зазначено найменування боржника як «Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації». Тобто найменування боржника не відповідає резолютивній частині судового рішення - бюджет м. Києва.
З огляду на викладене, заявник просив суд виправти описку у вказаному виконавчому документі, вищезазначеним шляхом.
В судовому засіданні представник заінтересованої особи Державної казначейської служби України заперечував щодо задоволення вказаної заяви, просив суд відмовити.
В судовому засіданні представник заінтересованої особи Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не заперечував щодо задоволення вказаної заяви.
Заявник у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомленей в установленому законом порядку, направив до суду заяву про розгляд заяви у його відсутність, в якій зазначив, що подану заяву підтримує у повному обсязі та просить суд її задовольнити, з підстав, у ній наведених; відповідно до ч. 3 ст. 442 ЦПК України, неявка учасника процесу, який належним чином повідомлений про дату та час розгляду, не є перешкодою для розгляду заяви.
Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд вважає, що правові підстави для задоволення заяви ОСОБА_1 відсутні, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 432 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 13 червня 2023р. частково задоволено позов ОСОБА_1 до Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної і моральної шкоди. Вирішено стягнути з Державного бюджету України, шляхом безспірного списання з єдиного рахунку Державної казначейської служби України на позивача у рахунок відшкодування: матеріальної шкоди - 08,50 грн; моральної шкоди - 3000,0 грн., відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03 серпня 2011р., з подальшими змінами. В решті позову відмовлено.
Постановою Київського апеляційного суду від 27 листопада 2023р. рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 13 червня 2023р. змінено та викладено другий абзац резолютивної частини рішення в наступній редакції: «Стягнути з бюджету міста Києва через Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві на користь ОСОБА_1 - 1000,0 грн моральної шкоди та 08,50 майнової шкоди».
25 грудня 2024р. позивачем отримано виконавчий лист на виконання постанови Київського апеляційного суду м. Києва від 27 листопада 2023р.
Судом встановлено, що, при оформленні вказаного виконавчого листа було зазначено у відомостях про боржника найменування «Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації».
Так, ст. 2 ЦК України передбачає, що учасники цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи. Учасниками цивільних відносин є: держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, іноземні держави та інші суб`єкти публічного права.
Згідно п. 3) ч. 1 ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаєхться повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ . Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
Як вбачається з матеріалів заяви, заявник просив суд, з урахуванням постанови Київського апеляційного суду від 27 листопада 2023р., виправити помилку у виконавчому документі, шляхом зазначення вірного найменування боржника як «бюджет м. Києва», проте суд зауважує, що такий спосіб виправлення описки є процесуально недопустимим в розумінні Закону України «Про виконавче провадження», зокрема, ст. 15 цього Закону, оскільки, «бюджет м. Києва» не може бути боржником у правовідносинах, що склались, так як не є фізичною чи юридичною особою, а також представляти інтереси в особі держави.
Суд зазначає, що при оформленні виконавчого листа, виданого Шевченківським районним судом м. Києва 25 грудня 2023р. на підставі постанови Київського апеляційного суду від 27 листопада 2023р. судом не було допущено помилок, які б могли унеможливити чи ускладнити виконання вказаного рішення.
Посилання заявника на те, що найменування боржника не відповідає резолютивній частині судового рішення суд відхиляє, оскільки, законодавцем не визначено такої вимоги до виконавчого документу, натомість зазначено лише, що у виконавчому документі повинна бути зазначена резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень (п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження»). При цьому, судом встановлено, що вказана вимога дотримання судом, при оформленні вказаного виконавчого листа.
Суд наголошує на тому, що сторонами по цивільній справі, за наслідком вирішення якої видано вказаний виконавчий документ, є позивач ОСОБА_1 та відповідачі: Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і Державна казначейська служба України.
Відтак, зазначення у відомостях про боржника «Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації» є правильним, з урахуванням постанови Київського апеляційного суду від 27 листопада 2023р., якою фактично було роз`яснено порядок виконання вказаного судового рішення (стягнути з бюджету міста Києва через Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві).
Відповідно до ч. 1 ст. 432 ЦПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Стаття 124 Конституції України та ст. 18 ЦПК України передбачено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
Виконання рішення суду є завершальною стадією цивільного процесу і здійснюється у певній процесуальній формі.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про випралення описки у виконавчому листі, виданого 25 грудня 2023р., Шевченківським районним судом м. Києва по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної і моральної шкоди.
Керуючись ст.ст. 259-261, 353-355, 432 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому документі, виданого Шевченківським районним судом м. Києва 25 грудня 2023р. по цивільній справі №761/12519/23 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної і моральної шкоди - залишити без задоволення.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено законом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120537246 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні