Ухвала
від 18.07.2024 по справі 497/1523/24
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18.07.2024

Справа № 497/1523/24

Провадження № 2-а/497/9/24

УХВАЛА

18.07.24 року Болградський районний суд Одеської області в складі:

головуючого судді Раца В.А.,

секретаря Божевої І.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Болград, матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Болградського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області, Департаменту патрульної поліції про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ :

01.07.2023 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з цим позовом та просить постановити судове рішення, яким визнати незаконною та скасувати постанову серія ГБВ №539763 по справі про адміністративне правопорушення від 20.06.2024 року, якою на нею накладено адміністративне стягнення, передбачене ст.183 КУпАП у виді штрафу в розмірі 850 грн., а провадження у справі закрити за відсутністю в її діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.

Ухвалою судді від 03.07.2024 року по справі було відкрито провадження та справу призначено до розгляду.

17.07.2024 року поштовим зв`язком до суду надійшло клопотання адвоката Дідорчук І.І., яка додала до клопотання електронний ордер серії ВН №1312275 від 09.07.2024 року та просила забезпечити її участь як представника позивача в судовому засіданні 18.07.2024 року та в усіх наступних судових засіданнях в режимі відеоконференції.

Сторони в судове засідання не з`явилися, про причини своєї неявки суд не повідомили.

Частиною першої статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника, крім випадку, встановленого ч.9 ст.266 цього Кодексу.

Положеннями статті 59 Конституції України закріплено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

У пункті 3.2 рішення Конституційного Суду України від 30.09.2009 № 23-рп/2009, передбачено, що правова допомога є багатоаспектною, різною за змістом, обсягом та формами і може включати консультації, роз`яснення, складення позовів і звернень, довідок, заяв, скарг, здійснення представництва, зокрема в судах та інших державних органах тощо. Вибір форми та суб`єкта надання такої допомоги залежить від волі особи, яка бажає її отримати. Право на правову допомогу - це гарантована державою можливість кожної особи отримати таку допомогу в обсязі та формах, визначених нею, незалежно від характеру правовідносин особи з іншими суб`єктами права.

Відповідно до частини 2 статті 16 Кодексу адміністративного судочинства України представництво в суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Приписами частини першої, другої статті 57 Кодексу адміністративного судочинства України обумовлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

У справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом, представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 43 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.

Згідно із частиною четвертою статті59 КАС України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно доЗакону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

До заяви про участь в судових засідання в режимі відеоконференції адвокат Дідорчук І.І. додала копію ордеру на надання правничої (правової) допомоги від 09.07.2024 серія ВН № 1312275.

Відповідно до ч.1 ст. 18 КАС України в судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.

Частиною 2 статті 18 КАС України передбачено, що позовні та інші заяви, скарги та інші визначені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в день надходження документів.

Частиною 8 ст. 18 КАС України визначено, що реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі в порядку, визначеному цим Кодексом.

Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", якщо інше не визначено цим Кодексом.

Особливості використання електронного цифрового підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Згідно з підп. 15.16 п. 15 ч.1 Перехідних положень КАС України (розділ 7), Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29 червня 2023 року № 3200-IX (надалі - Закон) для учасників судового процесу визначена обов`язкова реєстрація та використання електронних кабінетів у ЄСІТС.

Так, з 19 жовтня 2023 року реєстрація та використання електронних кабінетів у ЄСІТС є обов`язковими для визначеного кола учасників судового процесу у цивільних справах, а саме для адвокатів, які беруть участь у судових процесах у цивільних справах.

Інші особи (це, зокрема, фізичні особи, включно й фізичні особи-підприємці) реєструють свої електронні кабінети в добровільному порядку.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

З метою забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи, надати адвокату Дідорчук І.І. можливість скласти належним чином та надіслати до суду заяву про вступ у справу як представника та надання доступу до електронної справи, а також для своєчасного надання клопотання про забезпечення її участі в режимі відеоконференції (яке буде вирішуватися після вирішення питання про її вступ у справу, як представника).

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст.195, 248 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Болградського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області, Департаменту патрульної поліції про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, відкласти на 16.08.2024 року об 11:00 годині.

Повідомити сторони та їх представників про дату, час та місце розгляду справи.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя В.А.Раца

СудБолградський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення18.07.2024
Оприлюднено25.07.2024
Номер документу120539124
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо цивільного захисту

Судовий реєстр по справі —497/1523/24

Постанова від 22.10.2024

Адміністративне

Болградський районний суд Одеської області

Раца В. А.

Ухвала від 23.08.2024

Адміністративне

Болградський районний суд Одеської області

Раца В. А.

Ухвала від 08.08.2024

Адміністративне

Болградський районний суд Одеської області

Раца В. А.

Ухвала від 18.07.2024

Адміністративне

Болградський районний суд Одеської області

Раца В. А.

Ухвала від 03.07.2024

Адміністративне

Болградський районний суд Одеської області

Раца В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні