Рішення
від 22.07.2024 по справі 910/4886/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

22.07.2024Справа № 910/4886/24

Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., розглянувши матеріали справи

за позовом комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району м. Києва»

до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича комерційна компанія «Фірма Тетяна»

про виселення,

Представники:

не викликались

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До суду звернулося з позовом комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району м. Києва» до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича комерційна компанія «Фірма Тетяна» про виселення.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 11.07.2021 закінчився строк дії договору, на підставі якого відповідач займав орендоване приміщення, проте відповідач продовжує ним користуватися.

Суд своєю ухвалою від 23.04.2024 відкрив провадження у справі № 910/4886/24, постановив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідач відзив на позов не подав.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами на підставі ст. 165 ГПК України.

Розглянувши надані документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:

13 липня 2018 року товариство з обмеженою відповідальністю «Виробнича комерційна компанія «Фірма Тетяна» (орендар), Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація (орендодавець) та комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району м. Києва» (підприємство-балансоутримувач) (далі - Договір), відповідно до умов якого орендодавець передав, а орендар отримав в оренду нерухоме майно (нежитлові приміщення), що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва, яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, 3, для розміщення торговельного об`єкта з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи (138,00 кв.м), розміщення торговельного об`єкта з продажу непродовольчих товарів та алкогольних виробів (20,00 кв.м) розміщення платіжного терміналу (2,00 кв.м).

Об`єктом оренди є нежитлові приміщення, загальною площею 160,00 кв. м, у тому числі на І поверсі -160,00 кв.м, згідно з викопіюванням з поверхового плану, що складає невід`ємну частину цього договору (п. 2.1 Договору).

Згідно з пунктом 4.2.20 Договору після припинення дії цього договору протягом 3 календарних днів орендар зобов`язаний передати майно по акту приймання-передачі підприємству-балансоутримувачу. Акт приймання-передачі об`єкта оренди підписується відповідним орендодавцем, орендарем та підприємством-балансоутримувачем.

Відповідно до п. 5.2.3 Договору (в редакції додаткової угоди № 1 від 15.06.2020) підприємство-балансоутримувач має право звертатись до суду з позовом про розірвання цього договору внаслідок невиконання або неналежного виконання його умов та/або виселення орендаря з об`єкта, у тому числі у випадку закінчення дії договору та/або перебування орендаря в об`єкті без достатньої правової підстави.

Цей Договір є укладеним з моменту підписання його сторонами і діє з 13 липня 2018 року до 11 липня 2021 року (п. 9.1 Договору).

Пунктом 9.2. передбачено, що усі зміни та доповнення до цього Договору оформляються в письмовій формі і вступають в силу з моменту підписання їх сторонами.

Відповідно до п. 9.4. Договір припиняється в разі закінчення строку, на який його було укладено.

Згідно з п. 9.7 Договору для продовження дії договору на новий строк орендар звертається до орендодавця за три місяці до закінчення строку дії цього договору із заявою про продовження договору на новий строк. До заяви додається новий звіт з незалежної оцінки об`єкта, як передбачено пунктом 4.2.22 цього договору.

У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення цього договору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом одного місяця договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим договором.

Строк дії Договору закінчився 11.07.2021.

Станом на день розгляду справи в суді відповідач не повернув об`єкт оренди.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з частиною 1 статті 785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.

У разі припинення договору оренди орендар зобов`язаний протягом трьох робочих днів з дати припинення договору повернути орендоване майно в порядку, визначеному договором оренди (ч. 1 ст. 25 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»).

Відповідно до п. 7.5 Договору у разі закінчення/припинення дії договору або при його розірванні орендар зобов`язаний за актом приймання-передачі повернути об`єкт підприємству-балансоутримувачу у стані, не гіршому, ніж в якому перебував об`єкт на момент передачі його в оренду з урахуванням його фізичного зносу за період строку дії цього договору.

З закінченням строк дії Договору відповідач втрачає статус орендаря і, оскільки інших доказів щодо підтвердження права користування спірним нерухомим майном немає, то вимога позивача про виселення відповідача підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставини, які мають значення для вирішення справи.

Згідно зі ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Приймаючи рішення, суд зобов`язаний керуватись наданими сторонами доказами.

Позивач належним чином довів порушення його прав зі сторони відповідача.

Обставини, на які посилається позивач як на підставу своїх вимог, належним чином доведені і відповідачем не спростовані, а тому позовні вимоги позивача до останнього підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України суд покладає судовий збір на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 248 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Задовольнити позов комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району м. Києва» до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича комерційна компанія «Фірма Тетяна».

Виселити товариство з обмеженою відповідальністю «Виробнича комерційна компанія «Фірма Тетяна» (код 21586903) із нежитлового приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, 3, загальною площею 160,00 кв.м.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича комерційна компанія «Фірма Тетяна» (вул. Ахматової, 8, кв. 291, м. Київ, 02068, код 21586903) на користь комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району м. Києва» (Харківське шосе, 148-А, м. Київ, 02175, код 39604270) 3028,00 грн судового збору.

Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга може бути подана до Північного апеляційного господарського суду.

Суддя С. А. Ковтун

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.07.2024
Оприлюднено25.07.2024
Номер документу120542189
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо оренди

Судовий реєстр по справі —910/4886/24

Рішення від 22.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 23.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні