ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" липня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/2222/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жигалкіна І.П.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Акціонерного товариства "Харківобленерго", м. Харків до Радіоастрономічного інституту Національної академії наук України, м. Харків про стягнення 9 637,03 грн без виклику учасників справи
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство "Харківобленерго" (надалі - Позивач) звернувся до Господарського суду Харківської області 27 червня 2024 року із позовною заявою про стягнення з Радіоастрономічного інституту Національної академії наук України (надалі - Відповідач) заборгованість в розмірі 9 637,02 грн (де:
- 3% річних нараховані на послуги з розподілу електричної енергії у сумі 1530,74грн.;
- 3% річних нараховані на послуги з перетікання реактивної енергії у сумі 576,66 грн.;
- інфляційні витрати нараховані на послуги з розподілу електричної енергії у сумі 5 530,63 грн.;
- інфляційні витрати нараховані на послуги з перетікання реактивної енергії у сумі 1 999,00 грн.), а також суму судового збору у розмірі 2 422,40 грн.
Ухвалою від 01.07.2024 прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі №922/2222/24, розгляд якої вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Згідно з вимогами ст. 120 ГПК України, суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Судом виконано процесуальний обов`язок щодо повідомлення Відповідача про розгляд справи. Так, в розумінні ст. 6 та ст. 242 ГПК України був повідомлений про відкриття провадження у справі. Оскільки отримання учасниками справи процесуальних документів відбувалось в електронному вигляді, наявність зареєстрованих в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу підтверджується відповідними даними щодо реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).
Отже враховуючи, що відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Учасником справи відомі процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Згідно з ст. 248 ГПК України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Разом з тим, Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-IX, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Проте, Господарський суд Харківської області продовжує здійснювати правосуддя.
Згідно з ст. 26 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства в умовах воєнного стану забороняється.
При цьому, відповідно до Рекомендацій прийнятих Радою суддів України щодо роботи судів в умовах воєнного стану, при визначенні умов роботи суду у воєнний час, рекомендовано керуватися реальною поточною обстановкою, що склалася в регіоні. У випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.
Наказом Голови Верховного Суду від 04.03.2022 також визначено, що запровадження воєнного стану на певній території є поважною причиною для поновлення процесуальних строків.
Отже, виходячи з нормативних актів, які були прийняті, режим роботи кожного конкретного суду визначається окремо, з урахуванням ситуації, що склалась у регіоні, суд у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів, оперативно приймає рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ при цьому уникаючи надмірного формалізму.
Також Суд звертає увагу на те, що розумність строків розгляду справи судом є одним із основних засад (принципів) господарського судочинства (пункт 10 частини третьої статті 2 ГПК України).
Європейський суд з прав людини (далі ЄСПЛ) неодноразово вказував на необхідність дотримання принципу розумності тривалості провадження.
Так, у рішення "Вергельський проти України" ЄСПЛ вказав, що розумність тривалості провадження має оцінюватися у світлі конкретних обставин справи та з урахуванням таких критеріїв, як складність справи, поведінка заявника та відповідних органів.
Суд приймає до уваги, що сторонам були створені належні умови для надання усіх необхідних доказів, надано достатньо часу для підготовки до судового розгляду справи.
В ході розгляду даної справи Господарським судом Харківської області, у відповідності до п. 4 ч. 5 ст. 13 ГПК України, було створено учасникам справи умови для реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом у межах строків, встановлених ГПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Суд зазначає, що ним були здійснені заходи щодо належного повідомлення всіх учасників процесу стосовно розгляду справи та надання до суду відповідних доказів, заперечень (за наявності), щодо вказівки на незгоду з будь-якою із обставин викладених у вимогах сторони процесу.
Згідно з ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Таким чином, оскільки судом вчинені всі необхідні визначені процесуальним законом вимоги щодо повідомлення сторін, суд визнає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи, як того вимагають приписи ст. ст.120, 242 ГПК України, однак не скористався своїми правами на подання відзиву на позов та участь у судовому засіданні.
Крім того, господарський суд зазначає, що учасники процесу не були позбавлені права та можливості ознайомитись з ухвалами суду по справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Таким чином, вбачається, що всім учасникам справи надано можливість для висловлення своєї правової позиції по суті позовних вимог, а також судом надано сторонам достатньо часу для звернення із заявами по суті справи та з іншими заявами з процесуальних питань.
Так, Відповідачем подано відзив на позовну заяву (вх. № 17106 від 03.07.2024) у якій зазначає, що позовні вимоги Акціонерного товариства "Харківобленерго" про стягнення загальної суми заборгованості в розмірі 9637,03 грн визнає повністю.
Відповідно до ч.1 ст.191 ГПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Частиною 3 статті 185 ГПК України передбачено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем.
Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться (ч. 2 ст.252 ГПК України).
До ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення (ч.2 ст.191 ГПК України).
Частиною 1 статті 56 ГПК України визначено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Судом встановлено, що заява (вх.№17106 від 03.07.2024) про визнання позову, в якій відповідач визнає позовні вимоги, підписана заступником директора загальних питань РІНАН України Олексієм Ілюшиним.
Водночас, суд роз`яснює відповідачу, що, у відповідності до ч.4 ст.191 ГПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.
Згідно з частиною 3 зазначеної статті судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.
Відповідно до частини 1, пункту 10 частини 3 статті 2 та частини 2 статті 114 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Основними засадами (принципами) господарського судочинства є розумність строків розгляду справи судом, а строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.
Згідно з ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року, яка ратифікована Україною 17.07.1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи у продовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Право особи на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення від 07.07.1989 р. Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини 1 статті 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").
Згідно з ч.4 ст.13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Враховуючи вищенаведене, за висновками суду, в матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
З`ясувавши всі фактичні обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги, всебічно та повно дослідивши докази, які містяться в матеріалах справи, господарський суд установив такі обставини.
11.06.2017 набув чинності Закон України Про ринок електричної енергії №2019-VІІІ, який визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов`язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Статтею 4 вказаного Закону визначено, що учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах. Для забезпечення функціонування ринку електричної енергії укладаються, зокрема, договори про надання послуг з розподілу.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі за текстом - НКРЕКП) № 312 від 14.03.2018 затверджено Правила роздрібного ринку електричної енергії, які регулюють взаємовідносини, що виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначеними цими Правилами, (п. 1.1.1 ПРРЕЕ).
З 01.01.2019 відповідно до постанови НКРЕКП № 1446 від 16.11.2018 позивач є оператором системи розподілу (далі - ОСР) та здійснює діяльність з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території Харківської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, та не є постачальником електричної енергії.
Пунктом 4 постанови № 312 (в редакції, яка діяла на час приєднання до публічного договору приєднання) встановлено, що у період з дати отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії до 01.12.2018 операторам систем розподілу (далі - ОСР) потрібно укласти договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, які укладаються зі споживачем, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР. Договір розробляється ОСР на основі істотних умов, визначених Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП № 310 від 14.03.2018, та форми, встановленої Правилами, і розміщується на сайті ОСР, у засобах масової інформації і в пунктах обслуговування споживачів ОСР. ОСР направляє поштовим відправленням споживачу заяву-приєднання до зазначеного договору, яка формується за базами даних вертикально інтегрованого суб`єкта господарювання та містить ЕІС-коди точок комерційного обліку об`єкта споживача. Направлення такої заяви-приєднання є пропозицією споживачу про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування або постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об`єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо).
Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви- приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка повертається споживачем на адресу ОСР, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії.
Радіоастрономічний інститут НАН України з 01.01.2019 приєдналось до умов
Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №488.01 на умовах договору про постачання електричної енергії №488.01 від 05.01.2006, за особовим рахунком №0488,01 бази даних абонентів постачальника за регульованим тарифом.
Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору, яка повертається споживачем на адресу АТ Харківобленерго та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з заявою-приєднання, та/або з дати, указаної в заяві-приєднанні, якщо Споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до АТ Харківобленерго із запереченнями щодо укладання договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив певний обсяг електричної енергії.
З огляду на вказане, з метою підтвердження приєднання споживача до умов договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, надаємо до суду виставлений рахунок на оплату реактивної енергії у січні 2019, який в подальшому було сплачено споживачем за рахунок наявної переплати за послуги з розподілу електричної енергії.
Крім того, Споживачем укладено договір із ОСР про надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії №0488,01 від 05.05.2021 який є додатком № 10 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії.
На виконання умов Договору про надання послуг з розподілу електричної енергії та послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії ОСР надавались наступні послуги.
За 2022 рік.
У січні 2022 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 452,711 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 02.02.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за січень 2022 на суму 1 825,79 грн, строком оплати до 09.02.2022. (фактично сплачено 14.02.2024)
У лютому 2022 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 408,905 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 10.03.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за лютий 2022 на суму 1 526,83 грн, строком оплати до 15.03.2022. (фактично сплачено 29.12.2022).
У березні 2022 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 6653 кВт*год на суму 7 344,74 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за березень 2022. Позивачем було надіслано споживачу - 11.04.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за березень 2022 на суму 7 344,74 грн, строком оплати до 18.04.2022. (фактично сплачено 30.12.2022).
У березні 2022 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 132,398 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 11.04.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за березень 2022 на суму 654,34 грн, строком оплати до 18.04.2022. (фактично сплачено 29.12.2022).
У квітні 2022 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 2454 кВт*год на суму 2 709,16 грн, що підтверджується відомістю про витрати електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за квітень 2022. Позивачем було надіслано споживачу - 09.05.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за квітень 2022 на суму 2 709,16 грн, строком оплати до 16.05.2022. (фактично сплачено 30.12.2022).
У травні 2022 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 28653 кВт*год на суму 31 632,23 грн, що підтверджується відомістю про витрати електричної енергії,, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за травень 2022. Позивачем було надіслано споживачу - 09.06.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за травень 2022 на суму 31 632,23 грн, строком оплати до 17.06.2022. (фактично сплачено 30.12.2022).
У травні 2022 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 473,1195 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 09.06.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за травень 2022 на суму 1 644,96 грн, строком оплати до 17.06.2022. (фактично сплачено 29.12.2022).
У червні 2022 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 2681 кВт*год на суму 2 959,76 грн, що підтверджується відомістю про витрати електричної енергії,, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за червень 2022. Позивачем було надіслано споживачу - 06.07.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за червень 2022 на суму 2 959,76 грн, строком оплати до 13.07.2022. (фактично сплачено 30.12.2022).
У червні 2022 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 203,8155 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 06.07.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за червень 2022 на суму 2 270,98 грн, строком оплати до 13.07.2022. (фактично сплачено 29.12.2022).
У липні 2022 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 4157 кВт*год на суму 4 589,22 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії,, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за липень 2022. Позивачем було надіслано споживачу - 05.08.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за липень 2022 на суму 4 589,22 грн, строком оплати до 12.08.2022. (фактично сплачено 30.12.2022).
У липні 2022 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 267,2215 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 05.08.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за липень 2022 на суму 2 937,24 грн, строком оплати до 12.08.2022. (фактично сплачено 29.12.2022).
У серпні 2022 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 8635 кВт*год на суму 9 532,82 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії,, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за серпень 2022. Позивачем - 02.09.2022 р. було нарочно надано відповідальній особі споживача (під підпис) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за серпень 2022 на суму 9 532,82 грн, строком оплати до 09.09.2022. (фактично сплачено 30.12.2022).
У серпні 2022 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 283,9305 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 02.09.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) в також повторно вручено відповідальній особі споживача вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за серпень 2022 на суму 2 208,35 грн, строком оплати до 09.09.2022. (фактично сплачено 29.12.2022).
У вересні 2022 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 10 149 кВт*год на суму 11 204,24 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії,, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за вересень 2022. Позивачем було надіслано споживачу - 04.10.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за вересень 2022 на суму 11 204,24 грн, строком оплати до 11.10.2022. (фактично сплачено 30.12.2022).
У вересні 2022 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 378,966 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 04.10.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за вересень 2022 на суму 4 297,00 грн, строком оплати до 11.10.2022. (фактично сплачено 29.12.2022).
У жовтні 2022 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 11 661 кВт*год на суму 12 873,46грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії,, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за жовтень 2022. Позивачем було надіслано споживачу - 07.11.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за жовтень 2022 на суму 12 873,46 грн, строком оплати до 14.11.2022. (фактично сплачено 30.12.2022).
У жовтні 2022 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 418,803 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за жовтень 2022. Позивачем було надіслано споживачу - 07.11.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за жовтень 2022 на суму 5 145,20 грн, строком оплати до 14.11.2022. (фактично сплачено 29.12.2022).
У листопаді 2022 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 14 171 кВт*год на суму 15 644,45грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за листопад 2022. Позивачем було нарочно надано відповідальній особі споживача (під підпис) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за листопад 2022 на суму 15 644,45 грн, строком оплати до 19.12.2022. (фактично сплачено 30.12.2022).
Окрім цього, у листопаді 2022 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 314,4085 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за листопад 2022. Позивачем було нарочно надано відповідальній особі споживача (під підпис) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за листопад 2022 на суму 2 406,82 грн, строком оплати до 19.12.2022. (фактично сплачено 29.12.2022). Позивачем було надіслано споживачу - 06.12.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за листопад 2022 на суму 2 406,82 грн, строком оплати до 13.12.2022. (фактично сплачено 29.12.2022).
У грудні 2022 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 22 035 кВт*год на суму 24 326,11грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за грудень 2022. Рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за грудень 2022 дорівнює 0,0 грн, (сплата відбулась за рахунок попереднього періоду та за грудень 30.12.2022).
Окрім цього, у грудні 2022 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 413,119 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за грудень 2022. Рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за грудень 2022 дорівнює 0,0 грн, (сплата відбулась за рахунок попереднього періоду та за грудень 29.12.2022). Вказані рахунки на оплату послуг з розподілу електричної енергії та послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії було вручено уповноваженій особі споживача 02.01.2023.
За 2023 рік.
У січні 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 17 767 кВт*год на суму 22 408,16 грн, що підтверджується відомістю про витрати електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за січень 2023. Позивачем - 07.02.2023 р. було нарочно надано відповідальній особі споживача (під підпис) а також надіслано - 20.03.2023 за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за січень 2023 на суму 22 408,16 грн, строком оплати до 14.02.2023. (фактично сплачено 14.04.2023).
У січні 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 392,8575 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було вручено під підпис споживачу - 07.02.2022 р. вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за січень 2023 на суму 2 462,54 грн. (фактично сплачено 19.04.2023).
У лютому 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 16 139 кВт*год на суму 20 354,89 грн, що підтверджується відомістю про витрати електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за лютий 2023. Позивачем було надіслано споживачу - 06.03.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за лютий 2023 на суму 20 354,89грн. строком оплати до 13.03.2023. (фактично сплачено 14.04.2023).
У лютому 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 340,697кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 06.03.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за лютий 2023 на суму 2 313,10 грн, строком оплати до 13.03.2023. (фактично сплачено 19.04.2023)
У березні 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 12 911 кВт*год на суму 16 283,66 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за березень 2023. Позивачем було надіслано споживачу - 04.04.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за березень 2023 на суму 16 283,66 грн, строком оплати до 11.04.2023. (фактично сплачено 16.04.2023)
У березні 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 350,252 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 04.04.2022 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за березень 2023 на суму 2 891,32 грн, строком оплати до 11.04.2023. (фактично сплачено 30.05.2023).
У квітні 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 11 764 кВт*год на суму 14 837,04 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за квітень 2023. Позивачем - 03.05.2023 р. було нарочно надано відповідальній особі споживача (під підпис) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за квітень 2023 на суму 14 837,04 грн, строком оплати до 10.05.2023. (фактично сплачено 09.05.2023).
Також, у квітні 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 364,5355 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем - 03.05.2023 р. було нарочно надано відповідальній особі споживача (під підпис) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за квітень 2023 на суму 3 889,74 грн, строком оплати до 10.05.2023. (фактично сплачено 30.06.2023).
У травні 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 10 789 кВт*год на суму 13 607,34 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за травень 2023. Позивачем було надіслано споживачу - 06.06.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за травень 2023 на суму 13 607,34 грн, строком оплати до 13.06.2023. (фактично сплачено 30.06.2023).
У травні 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 377,398 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 06.06.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за травень 2023 на суму 4 549,28 грн, строком оплати до 13.06.2023. (фактично сплачено 30.06.2023).
У червні 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 10 145 кВт*год на суму 15 871,58 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за червень 2023.
В подальшому Позивачем було надіслано споживачу - 05.07.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за червень 2023 на суму 15 871,58грн, строком оплати до 12.07.2023. (фактично сплачено 30.06.2023, 12.07.2023).
У червні 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 437,129 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 05.07.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за червень 2023 на суму 5 919,97 грн, строком оплати до 12.07.2023. (фактично сплачено 12.07.2023).
У липні 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 9530 кВт*год на суму 19 244,48 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії,, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за липень 2023. Позивачем було надіслано споживачу - 03.08.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за липень 2023 на суму 19 244,48 грн, строком оплати до 10.08.2023. (фактично сплачено 12.07.2023, 16.08.2023).
У липні 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 357,76 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 03.08.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за липень 2023 на суму 5 206,82 грн, строком оплати до 10.08.2023. (фактично сплачено 27.12.2023).
У серпні 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 9219 кВт*год на суму 18 616,46 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії,, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за серпень 2023. Позивачем було надіслано споживачу - 04.09.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за серпень 2023 на суму 18 616,46 грн, строком оплати до 11.09.2023. (фактично сплачено 16.08.2023,21.09.2023).
У серпні 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 468,7872 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 04.09.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за серпень 2023 на суму 7 715,22 грн, строком оплати до 11.09.2023. (фактично сплачено 27.12.2023).
У вересні 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 10 538 кВт*год на суму 21 280,02 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії,, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за вересень 2023. Позивачем було надіслано споживачу - 04.10.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за вересень 2023 на суму 21 279,99 грн, (з урахуванням сплати 0,03 коп.) строком оплати до 11.10.2023. (фактично сплачено 21.09.2023, 23.12.2023).
Окрім цього, у вересні 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 471,168 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було надіслано споживачу - 04.10.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за вересень 2023 на суму 9 154,61 грн, строком оплати до 11.10.2023. (фактично сплачено 23.12.2023).
У жовтні 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 12 160 кВт*год на суму 24 555,42грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії,, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за жовтень 2023. Позивачем було надіслано споживачу - 02.11.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за жовтень 2023 на суму 24 555,42 грн, строком оплати до 09.11.2023. (фактично сплачено 23.12.2023, 27.12.2023)
Окрім цього, у жовтні 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 393,5232 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за жовтень 2023. Позивачем було надіслано споживачу - 02.11.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за жовтень 2023 на суму 4 936,73 грн, строком оплати до 09.11.2023. (фактично сплачено 27.12.2023).
У листопаді 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 16 497 кВт*год на суму 33 313,38грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за листопад 2023. Позивачем було надіслано споживачу - 05.12.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за листопад 2023 на суму 33 313,38 грн, строком оплати до 12.12.2023. (фактично сплачено 27.12.2023).
Окрім цього, у листопаді 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 431,0528 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за листопад 2023. Позивачем було надіслано споживачу - 05.12.2023 р. за допомогою засобів електронного зв`язку бази АСРП (П) (система ЕДО) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за листопад 2023 на суму 4 536,54 грн, строком оплати до 12.12.2023. (фактично сплачено 27.12.2023).
У грудні 2023 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 24 845 кВт*год на суму 50 170,99грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за грудень 2023. Рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за грудень 2023 дорівнює 0,0 грн, (сплата відбулась за рахунок попереднього періоду).
Окрім цього, у грудні 2023 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 518,2976 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за грудень 2023. Рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за грудень 2023 дорівнює 0,0 грн, (сплата відбулась за рахунок попереднього періоду).
За 2024 рік:
У січні 2024 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 15 766 кВт*год на суму 34 410,05 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за січень 2024. Позивачем - 08.02.2024 р. було нарочно видано відповідальній особі споживача (під підпис) вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за січень 2024 на суму 34 410,02 грн, строком оплати до 15.02.2024. (фактично сплачено 14.02.2024).
Окрім цього, у січні 2024 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 381,0304 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було вручено під підпис споживачу - 08.02.2024 р. вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за січень 2024 на суму 3 118,60 грн. (фактично сплачено 14.02.2024).
У лютому 2024 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 17 853 кВт*год на суму 38 965,03 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за лютий 2024. Позивачем було вручено під підпис споживачу - 07.03.2024 р. вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за лютий 2024 на суму 38 965,00грн. (з урахуванням попередньої оплати 0,03коп.) (фактично сплачено 16.03.2024).
У лютому 2024 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 418,3808 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було вручено під підпис споживачу - 07.03.2024 р. вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за лютий 2024 на суму 3 178,09 грн, строком оплати до 14.03.2024. (фактично сплачено 16.03.2024).
У березні 2024 Позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 13 145 кВт*год на суму 28 689,59 грн, що підтверджується звітом про покази засобів обліку електричної енергії, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за березень 2024. Позивачем було вручено під підпис споживачу - 04.04.2024 р. вказаний рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії за березень 2024 на суму 28 689,56грн. (з урахуванням попередньої оплати 0,03коп.) строком оплати до 11.04.2024. (фактично сплачено 09.04.2024).
Окрім цього, у березні 2024 Відповідачу було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 179,0464 кВт*год, що підтверджується розрахунком нарахувань по ПРЕЕ та Актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії. Позивачем було вручено під підпис споживачу - 04.04.2024 р. вказаний рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії за березень 2024 на суму 873,48 грн, строком оплати до 11.04.2024. (фактично сплачено 09.04.2024)
Отже, як вбачається з матеріалів справи та наданих доказів АТ Харківобленерго належним чином виконав покладені на нього зобов`язання відповідно до умов договору про надання послуг з розподілу електричної енергії №488.01 від 01.01.2019 та договору про надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії №0488,01 від 05.05.2021 надано послуги споживачу у період з січня по грудень 2022, січня по грудень 2023, січня по березень 2024.
Проте, в порушення умов договору, зокрема, Додатку №4, №10 Порядку розрахунків до договору сплата за вказані рахунки відповідачем здійснювалась не своєчасно.
Суд зазначає, що в свою чергу, Відповідач позовні вимоги визнав в повному обсязі та не заперечує проти їх задоволення.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.
На підставі ст. 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків виникають з договорів та інші правочинів. Господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать ст. 174 Господарського кодексу України.
Статтями 6, 627 ЦК України визначено, що сторони є вільними в укладені договору, в виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту. Загальні положення про договір визначені статям 626-637 ЦК України, а порядок укладення, зміна і розірвання договору статями 638-647, 649, 651-654 ЦК України. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є обов`язковим для виконання сторонами. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Статтями 509, 510 ЦК України передбачено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Приписами статей 526-527 ЦК України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту. Стаття 599 ЦК України передбачає, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до статті 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Згідно із статтею 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Частиною першою статті 193 ГК України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Зокрема, статями 525 - 526 ЦК України передбачається, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 173 Господарського кодексу України та ст. 509 Цивільного кодексу України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утримуватися від певних дій, а інший суб`єкт (управлена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до ч. 7 ст. 179 Господарського кодексу України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Частиною 2 статті 530 ЦК України передбачено, якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
Згідно приписів ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.
Відповідно до ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями є господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.
Відповідно до ч. 4 ст. 231 Господарського кодексу України у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).
Відповідно до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Окрім того, частиною 2 ст. 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Перевіривши розрахунки Позивача, суд приходить до висновку про задоволення заявленого позову в цій частині та стягнення з Відповідача заборгованість в загальній сумі 9 637,02 грн (де: - 3% річних нараховані на послуги з розподілу електричної енергії у сумі 1530,74грн.; - 3% річних нараховані на послуги з перетікання реактивної енергії у сумі 576,66 грн.; - інфляційні витрати нараховані на послуги з розподілу електричної енергії у сумі 5 530,63 грн.; - інфляційні витрати нараховані на послуги з перетікання реактивної енергії у сумі 1 999,00 грн.), що на думку суду є належно обґрунтованими, доведеними фактичними обставинами та такими, що не порушують норм законів, а отже підлягають задоволенню.
Суд вважає обсяг вмотивування судового рішення є достатнім для його прийняття.
Судові рішення мають ґрунтуватися на Конституції України, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй.
Суд безпосередньо застосовує Конституцію України, якщо зі змісту норм Конституції не випливає необхідності додаткової регламентації її положень законом або якщо закон, який був чинним до введення в дію Конституції чи прийнятий після цього, суперечить їй.
Якщо зі змісту конституційної норми випливає необхідність додаткової регламентації її положень законом, суд при розгляді справи повинен застосувати тільки той закон, який ґрунтується на Конституції і не суперечить їй.
Зокрема, у пункті 26 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Надточій проти України" та пункті 23 рішення ЄСПЛ "Гурепка проти України № 2" наголошено, що принцип рівності сторін - один зі складників ширшої концепції справедливого судового розгляду, за змістом якого кожна сторона повинна мати розумну можливість обстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її у суттєво менш сприятливе становище порівняно з опонентом.
Суд вважає за можливе у виниклих правовідносинах за суттю спору застосувати принцип справедливості визначений на законодавчому рівні у межах ч. 1 ст. 2 ГПК України.
На єдність права і справедливості неодноразово вказував і Конституційний Суд України. Зокрема, у рішенні від 22 вересня 2005 року №5-рп/2005 зазначено: "із конституційних принципів рівності і справедливості випливає вимога визначеності, ясності і недвозначності правової норми, оскільки інше не може забезпечити її однакове застосування, не виключає необмеженості трактування у правозастосовній практиці і неминуче призводить до сваволі". "Справедливість - одна з основних засад права, є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права" (Рішення КСУ від 2 листопада 2004 року №15-рп/2004).
Окрім того, принцип справедливості поглинається напевно найбільшим за своєю "питомою вагою" принципом верховенства права, який також чітко зафіксований у новітніх кодексах. Лише додержання вимог справедливості під час здійснення судочинства дозволяє характеризувати його як правосуддя. Цю думку можна, зокрема, простежити і в рішенні Конституційного Суду України від 30 січня 2003 р. № 3-рп/2003: "правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах"
Відповідно до вимог частини 1 статті 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно частини 1 статті 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У відповідності до статті 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Зі змісту статті 77 ГПК України вбачається, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005р.).
Гарантуючи право на справедливий судовий розгляд, стаття 6 Конвенції в той же час не встановлює жодних правил щодо допустимості доказів або їх оцінки, що є предметом регулювання, в першу чергу, національного законодавства та оцінки національними судами (рішення Європейського суду з прав людини у справі Трофимчук проти України, no. 4241/03 від 28.10.2010 року).
Питання справедливості розгляду не обов`язково постає у разі відсутності будь-яких інших матеріалів на підтвердження отриманих доказів, слід мати на увазі, що у разі, якщо доказ має дуже вагомий характер і якщо відсутній ризик його недостовірності, необхідність у підтверджувальних доказах відповідно зменшується (рішення Європейського суду з прав людини у справі Яременко проти України, no. 32092/02 від 12.06.2008 року).
Відповідно до частини 1 статті 14 ГПК України, суд розглядає справи не інакше, як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 129 ГПК України судові витрати зі сплати судового збору покладаються на Відповідача пропорційно задоволеним вимогам, оскільки з його вини Позивач звернувся до суду за захистом свого права.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
На підставі викладеного та керуючись статтями 4, 20, 73-74, 76-80, 123, 126, 129, 232-233, 237-238, 240-241 Господарського процесуального кодексу України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Радіоастрономічного інституту НАН України (61002, м. Харків, вул. Мистецтв, буд. 4, код ЄДРПОУ 02772020) на користь АТ «Харківобленерго» (вул. Георгія Тарасенка 149, м. Харків, 61037, код ЄДРПОУ 00131954) заборгованість в розмірі 9 637,02 грн (де: - 3% річних нараховані на послуги з розподілу електричної енергії у сумі 1530,74грн.; - 3% річних нараховані на послуги з перетікання реактивної енергії у сумі 576,66 грн.; - інфляційні витрати нараховані на послуги з розподілу електричної енергії у сумі 5 530,63 грн.; - інфляційні витрати нараховані на послуги з перетікання реактивної енергії у сумі 1 999,00 грн.), а також суму судового збору у розмірі 2 422,40 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено "22" липня 2024 р.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду з урахуванням положень Господарського процесуального кодексу України.
Учасники справи можуть одержати інформацію по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
СуддяІ.П. Жигалкін
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120543045 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Жигалкін І.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні