Ухвала
від 23.07.2024 по справі 521/11630/24
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/11630/24

Номер провадження № 2/521/5489/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2024 року м. Одеса

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Шевчук Н.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Дочірнього підприємства «Апарат управління» Відкритого акціонерного товариства транспортного будівництва «Одестрансбуд», за участю третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Одеської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно

ВСТАНОВИВ:

До Малиновського районного суду м. Одеси надійшла позовназаява ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства «Апарат управління» Відкритого акціонерного товариства транспортного будівництва «Одестрансбуд», за участю третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Одеської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно.

Суд, дослідивши матеріали заяви вважає, що позовну заяву про визнання права власності необхідно повернути позивачу, так як вона не відповідає вимогамст. 185 ЦПК України, виходячи з такого.

Позов від імені позивача ОСОБА_1 , який подано до місцевого загального суду 22.07.2024 року, підписаний його представником ОСОБА_2 .

В підтвердження повноважень представництва до матеріалів позову додано довіреність від 12.07.2022 року, яка посвідчена приватним нотаріусом ОМНО Галій Т.С., якою ОСОБА_1 уповноважив громадянку України ОСОБА_2 , як фізичну особу бути його представником, зокрема в судах будь-яких інстанцій при веденні цивільних справ з усіма правами.

Відповідно до положень ч.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно положень ч.7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Положеннями ст. 58 ЦПК України визначено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до положень ч. 1, ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до положень ч.2 ст. 60 ЦПК України - під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.

За змістом ч. ч. 1, 2, 4, 5, 6 статті 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність». Відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді. Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

Згідно ч. 3 ст. 131-2 Конституції України, виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Пунктом 11 Перехідних положень Конституції України, передбачено, що представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 01 січня 2017 року, у судах апеляційної інстанції - з 01 січня 2018 року, у судах першої інстанції - з 01 січня 2019 року.

Положеннями ч. 6 ст. 19 ЦПК України визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) справи про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства);

4) справи про розірвання шлюбу;

5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує двохсот п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Суд вважає, що предмет спору, визначений позивачем у позовній заяві, а саме: визнання права власності на нерухоме майно не належить до категорії малозначних спорів в силу положень ч. 6 ст. 19 ЦПК України та ст. 274 ЦПК України, а тому представництво інтересів особи, яка вважає, що її права порушено, у даному разі здійснюється виключно адвокатом.

Згідно ч. 2 ст. 15 ЦПК України, представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування (крім випадків, встановлених цим Законом), склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Як вбачається здоданихдопозовної заяви документів повноваження представника заявника підтверджуються копією довіреністю від 12.07.2022 року, що не може слугувати підтвердженням повноважень адвоката як представника у розумінніЦПК України, в тому числі на підписання позовної заяви, оскільки ані текст вказаної довіреності, який не містить посилання на те, що представник ОСОБА_1 є адвокатом, ані додані до матеріалів позовної заяви документи не місять копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю громадянки ОСОБА_2 .

Отже, всупереч вказаним вимогам, представником заявника на підтвердження його повноважень як адвоката або законного представника не було надано жодних доказів. При таких обставинах у суду є підстави вважати, що позовну заяву подано представником, повноваження якого не підтверджені належними документами.

Згідно положень п.1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли: заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано, що є підставою для повернення такої позовної заяви.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що позовна заява ОСОБА_1 , яка у даній цивільній справі від його імені підписана представником ОСОБА_2 , яка діє на підставі довіреності, потребує повернення на підставі п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України.

Керуючись ч.6 ст. 19, ч. 1, 2 ст. 60, ч. 7 ст. 177, п.1 ч.4 ст. 185 ЦПК України, Малиновський районний суд міста Одеси

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Дочірнього підприємства «Апарат управління» Відкритого акціонерного товариства транспортного будівництва «Одестрансбуд», за участю третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Одеської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно повернути позивачу разом з додатками до позовної заяви.

Роз`яснити позивачу, що відповідно до положень ч.ч. 6-7 ст.185ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Копію ухвали разом з позовною заявою та всіма додатками до неї надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Ухвала складена та підписана 23.07.2024 року.

Суддя: Н.О. Шевчук

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення23.07.2024
Оприлюднено25.07.2024
Номер документу120552275
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —521/11630/24

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Шевчук Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні