Рішення
від 30.05.2024 по справі 911/1017/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" травня 2024 р. м. Київ Справа № 911/1017/24

Розглянувши матеріали справи за позовом Комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авант»

прo стягнення 124 317,76 грн.

Суддя А.Ю. Кошик

При секретарі судового засіданні Фроль В.В.

За участю представників:

позивача: Прохоренко Н.В.

відповідача: не з`явився

Обставини справи:

Господарським судом Київської області розглядається справа за позовом Комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області (надалі позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авант» (надалі відповідач) прo стягнення 124 317,76 грн.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 24.04.2024 року відкрито провадження у справі № 911/1017/24 за правилами спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 16.05.2024 року.

До канцелярії Господарського суду Київської області 14.05.2024 року від позивача надійшло клопотання б/н від 14.05.2024 року про розгляд справи без участі позивача.

Позивач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, у судове засідання 16.05.2024 року не з`явився. Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, у судове засідання 16.05.2024 року не з`явився, відзив на позов не подав. Розгляд справи відкладався на 30.05.2024 року.

В судовому засіданні 30.05.2024 року представник позивача позовні вимоги підтримав, представник відповідача в судове засідання не з`явився, в ході розгляду спору позовні вимоги не заперечив та не спростував.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 233 Господарського процесуального кодексу України суди ухвалюють рішення, постанови іменем України негайно після закінчення судового розгляду. Рішення та постанови приймаються, складаються і підписуються в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.

Відповідно до ч. 1 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України рішення суду проголошується у судовому засіданні, яким завершується розгляд справи, публічно, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд може проголосити лише вступну та резолютивну частини рішення.

У зв`язку з чим, в судовому засіданні 30.05.2024 року судом закінчено розгляд справи та за результатами оцінки поданих сторонами доказів, у нарадчій кімнаті, прийнято рішення.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з викладених у позові обставин, 14.12.2020 року між Відділом комунальної власності, орендних відносин та приватизації виконавчого комітету Славутицької міської ради (Орендодавець), Товариством з обмеженою відповідальністю «Авант» (Орендар) та Комунальним підприємством «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради (Балансоутримувач) було укладено Договір оренди № 01-16/05-695 нерухомого майна, що належить до комунальної власності (далі - Договір оренди).

Згідно з п 1.1. незмінюваних умов (далі - Умови) Договору оренди Орендодавець і Балансоутримувач передають, а Орендар приймає у строкове платне користування майно, зазначене у пункті 4 Умов, вартість якого становить суму, визначену у пункті 6 Умов.

Пунктом 2.1. незмінюваних умов договору передбачено, що Орендар вступає у строкове платне користування Майном у день підписання Акту приймання-передачі Майна. Акт приймання-передачі підписується між Орендарем і Балансоутримувачем одночасно з підписанням цього договору.

На виконання умов Договору згідно Додатку до договору - Акту прийому-передачі від 14.12.2020 року Балансоутримувач передав, а Орендар прийняв 14.12.2020 року у строкове платне користування нежитлову будівлю адміністративно-побутового корпусу бази будівельно-монтажного управління «Промбуд», площею 546,5 кв.м, яка розташована за адресою: Київська область, м. Славутич, Будбаза, вул. Залізнична, 6 та знаходяться на балансі КП «АРР». Підписуючи даний Акт, сторони визнали, що орендоване майно та інженерні мережі фактично передані Балансоутримувачем Орендарю в стані, зазначеному в акті технічного огляду, і претензій не мають.

Згідно з п. 3.1. незмінюваних умов договору № 01-16/05-695 орендна плата становить суму, визначену у пункті 9 Умов. Нарахування податку на додану вартість на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.

Згідно з п. 9 Умов визначено, що місячна орендна плата, визначена за результатами проведення аукціону без податку на додану вартість складає 4 253,00 грн. дата і реквізити протоколу електронного аукціону № UA-PS-2020-10-26-000008-2 від 16.11.2020 року (п. 9.1.).

Пунктом 9.2. Умов визначено, що витрати на утримання орендованого Майна та надання комунальних послуг Орендарю компенсуються Орендарем в порядку, передбаченому пунктом 6.5 договору. До складу орендної плати не входять витрати на утримання орендованого майна (комунальних послуг, послуг з управління об`єктом нерухомості, витрат на утримання прибудинкової території та місць загального користування, вартість послуг з ремонту і технічного обслуговування інженерного обладнання та внутрішньобудинкових мереж, ремонту будівлі, у тому числі: покрівлі, фасаду, вивіз сміття тощо), а також компенсація витрат Балансоутримувача за користування земельною ділянкою. Орендар несе ці витрати на основі окремих договорів, укладених із Балансоутримувачем та/або безпосередньо з постачальниками комунальних послуг в порядку, визначеному пунктом 6.5 цього договору.

Згідно з п. 3.2. Договору передбачено, що якщо орендна плата визначена за результатами аукціону, орендна плата за січень-грудень року оренди, що настає за роком, на який припадає перший місяць оренди, визначається шляхом коригування орендної плати за перший місяць оренди на річний індекс інфляції року, на який припадає перший місяць оренди. Орендна плата за січень-грудень третього року оренди і кожного наступного календарного року оренди визначається шляхом коригування місячної рендної плати, що сплачувалась у попередньому році, на річний індекс інфляції такого року.

Згідно з п. 3.3. Договору Орендар сплачує орендну плату до місцевого бюджету та Балансоутримувачу у співвідношенні, визначеному у пункті 16 Умов (100 % Балансоутримувачу), щомісяця до 15 числа, що настає за поточним місяцем оренди. Згідно з п. 3.4. Договору Орендар сплачує орендну плату на підставі рахунків Балансоутримувача.

Балансоутримувач виставляє рахунок на загальну суму орендної плати із зазначенням частини орендної плати, яка сплачується на рахунок Балансоутримувача, і частини орендної плати, яка сплачується до місцевого бюджету. Податок на додану вартість нараховується на загальну суму орендної плати.

Орендар сплачує Балансоутримувачу належну йому частину орендної плати разом із податком на додану вартість, нарахованим на загальну суму орендної плати. Балансоутримувач надсилає Орендарю рахунок не пізніше ніж за п`ять робочих днів до дати платежу. Протягом п`яти робочих днів після закінчення поточного місяця оренди Балансоутримувач передає Орендарю акт виконаних робіт на надання орендних послуг разом із податковою накладною за умови реєстрації Орендаря платником податку на додану вартість.

Згідно з п. 3.5. Договору в день укладення цього договору або до цієї дати Орендар сплачує орендну плату за кількість місяців, зазначену у пункті 10 Умов (авансовий внесок з орендної плати), на підставі документів, визначених у пункті 3.6 цього договору.

Згідно з п. 10.1. Договору розмір авансового внеску орендної плати складає 2 (дві) місячні орендні платибез податку на додану вартість 8 506,00 грн., крім того ПДВ 1701,20 грн.

Згідно з п. 11 Договору сума забезпечувального депозиту 2 (дві) місячні оренді плати, але в будь-якому разі у розмірі не меншому, ніж розмір мінімальної заробітної плати станом на перше число місяця, в якому укладається цей договір.

Ткож, п. 3.6. Договору визначено, що якщо цей договір укладено за результатами проведення аукціону, то підставою для сплати авансового внесок з орендної плати є протокол про результати електронного аукціону.

Згідно з п. 4.5. Договору з метою виконання зобов`язань Орендаря за цим договором, а також за договором про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого Майна та надання комунальних послуг Орендарю до або в день підписання цього договору Орендар сплачує на рахунок Орендодавця забезпечувальний депозит в розмірі, визначеному у пункті 11 Умов.

Крім того, абзац 5 п. 6.5. незмінюваних умов договору оренди передбачає, що орендар зобов`язаний компенсувати Балансоутримувачу плату за землю, розмір якої має бути обчислений відповідно до Закону України «Про оренду землі» та Земельного кодексу України. Розмір плати за землю визначається сектором земельних ресурсів виконавчого комітету відповідно до грошової оцінки земель міста та рішень міської ради.

Як зазначає позивач, він є користувачем земельної ділянки, яка передана йому у постійне користування згідно рішення Славутицької міської ради від 23.12.2016 року № 461-20-VII, кадастровий номер № 3211500000:00:018:0009, площею 0,0927 га, адреса: 07100, Київська область, м. Славутич, вулиця Залізнична (Будбаза), будинок 6 та несе витрати по сплаті за користування землею, що підтверджується Витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права, податковими деклараціями з плати за землю за 2022 та 2023 роки, розрахунком земельного податку.

Відповідач, в свою чергу, взяв на себе обов`язок компенсувати позивачу плату за землю, але не виконував свої обов`язки.

Згідно з п. 12.1. Змінюваних умов договору № 01-16/05-695 термін дії договору з 14.12.2020 року до 13.11.2025 року включно.

07.04.2023 року наказом Орендодавця № 01-14/13 «Про дострокове припиненням договору оренди №01-16/05-695 від 14.12.2020» Договір оренди № 01-16/05-695 був достроково припинений на вимогу Орендодавця з підстав, передбачених п.п. 12.7.1. п. 12.7 Договору № 01-16/05-695, а саме: прострочення сплати орендної плати на строк більше трьох місяців або сумарна заборгованість з орендної плати більша, ніж плата за три місяці.

Згідно з п. 3.10. незмінюваних умов договору оренди № 01-16/05-695 передбачено, що припинення договору оренди не звільняє Орендаря від обов`язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи пеню та неустойку (за наявності).

Як зазначає позивач, за період лютий 2022 - квітень 2023 року включно позивачем відповідачу було виставлено рахунки по орендній платі на суму 88 978,14 грн., а також рахунки по відшкодуванню плати за землю за період січень 2022 - квітень 2023 на суму 2 782,44 грн. Рахунки на оплату та акти наданих послуг направлялись відповідачу поштою на офіційну юридичну адресу, вказану в договорі оренди.

Оскільки, на момент припинення Договору у Орендаря обліковувалась заборгованість з оплати орендної плати та компенсації орендарем плати за землю, забезпечувальний депозит, який був сплачений Орендарем згідно умов Договору в сумі 8 506,00 грн., 07.06.2023 року було перераховано Орендодавцем на рахунок Балансоутримувача на часткове погашення заборгованості Орендаря, яка обліковувалась на момент розірвання договору, а саме: 509,32 грн. - погашено залишок неоплаченого рахунку за грудень 2021 року; 5895,17 грн. - погашено рахунок з орендної плати за січень 2022 року; 2101,51 грн. - частково погашено рахунок за лютий 2022 року (5895,17 - 2101,51 = 3793,66 грн. - залишок до сплати по рахунку за лютий 2022).

Сума боргу з орендної плати за Договором оренди № 01-16/05-695 за лютий 2022 - квітень 2023 складає 86 876,63 грн., сума боргу за компенсацію плати за землю за період січень 2022 - квітень 2023 складає 2 782,44 грн. Загальна сума боргу за Договором складає 89 659,07 грн.

Згідно з п. 9.2. незмінюваних умов договору оренди № 01-16/05-695 Орендар запевняв, що має можливість, забезпечену його власними або залученими фінансовими ресурсами, своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату та інші платежі відповідно до цього договору.

Позивачем неодноразово були зроблені спроби вирішити питання в порядку досудового врегулювання спору відповідно до чинного законодавства шляхом надсилання претензій відповідачу, а саме: № 1-11/252 від 15.08.2022 року, № 1-11/63 від 25.01.2024 року. Однак, на момент звернення до суду відповідачем заборгованість не сплачено, що ним не заперечено та не спростовано в ході розгляду спору.

Згідно з п. 3.7. незмінюваних умов договору оренди № 01-16/05-695 передбачено, що орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується Орендодавцем (в частині, належній місцевому бюджету) та Балансоутримувачем (в частині, належній Балансоутримувачу). Орендодавець і Балансоутримувач можуть за домовленістю звернутися із позовом про стягнення орендної плати та інших платежів за цим договором, за якими у Орендаря є заборгованість, в інтересах відповідної сторони цього договору. Сторона, в інтересах якої подається позов, може компенсувати іншій стороні судові і інші витрати, пов`язані з поданням позову.

Згідно з п. 3.8. незмінюваних умов договору оренди № 01-16/05-695 на суму заборгованості Орендаря із сплати орендної плати балансоутримувачем нараховується пеня в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення перерахування орендної плати.

У зв`язку з порушенням відповідачем виконання грошового зобов`язання зі сплати орендних та інших пов`язаних платежів, позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача за період заборгованості лютий 2022 - квітень 2023 року (орендна плата) та січень 2022 - квітень 2023 року (компенсація плати за землю) 21573,86 грн. пені (20909,30 грн. за прострочення сплати орендних платежів та 664,56 грн. за прострочення сплати компенсація плати за землю).

Також, на підставі ст. 625 Цивільного кодексу України позивач просить стягнути з відповідача за прострочення термінів оплати згідно договору оренди № 01-16/05-695 за період заборгованості лютий 2022 - квітень 2023 року (орендна плата) та січень 2022 - квітень 2023 року (компенсація плати за землю) 3% річних, що складає: 3990,90 грн. (3867,68 грн. + 123,22 грн.) та інфляційні в сумі 9093,93 грн. (8788,36 грн. + 305,57 грн.).

В ході розгляду спору відповідач в судові засідання не з`являвся, позовні вимоги не заперечив та не спростував.

Згідно з ч.1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ч.2 статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно з п.1 ч.2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч.1 ст. 202 Господарського кодексу України, ст. 599 Цивільного кодексу України зобов`язання, зокрема, припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Стаття 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до п. 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

У відповідності з ч. 1 статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язання є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених законом або договором.

Згідно з частинами 1, 2 статті 284 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Відповідно до частин 1, 3, 4 статті 286 Господарського кодексу України орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Відповідно до частини 1 статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Згідно з статетю 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном.

У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

За змістом ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 193 Господарського кодексу України порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Таким чином, оскільки матеріалами справи підтверджується існування простроченої заборгованості відповідача протягом наведених в позові періодів прострочення, відповідач є таким, що порушив виконання зобов`язання, що є підставою для застосування до нього передбаченої Договором та законом відповідальності.

Згідно зі ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання. Суб`єктами права застосування штрафних санкцій є учасники відносин у сфері господарювання, зазначені у статті 2 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4 ст. 231 Господарського кодексу України у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

Згідно з ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Як вбачається з наданого позивачем розрахунку, пеня, річні та інфляційні нараховані на фактичні суми заборгованості протягом періодів їх існування, що відповідачє вимогам чинного законодавства та фактичним обставинам. Таким чином, вимоги про стягнення з відповідача 776,80 грн. пені обґрунтовані, відповідають фактичним обставинам справи і підлягають задоволенню.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язання є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених законом або договором.

Таким чином, вимоги позивача про стягнення з відповідача 86 876,63 грн. заборгованості з орендної плати за Договором оренди № 01-16/05-695 за лютий 2022 - квітень 2023 року, 2 782,44 грн. заборгованості з компенсації плати за землю за період січень 2022 - квітень 2023 року правомірні і підлягають задоволенню.

У зв`язку із тим, що відповідачем прострочено виконання грошового зобов`язання щодо сплати 86 876,63 грн. орендної плати за Договором оренди № 01-16/05-695 за лютий 2022 - квітень 2023 року та 2 782,44 грн. заборгованості з компенсації плати за землю за період січень 2022 - квітень 2023 року, з відповідача підлгяє стягненню 20909,30 грн. пені за прострочення сплати орендних платежів, 664,56 грн. пені за прострочення сплати компенсація плати за землю, 3867,68 грн. 3% річних за прострочення сплати орендних платежів, 123,22 грн. 3% річних за прострочення сплати компенсація плати за землю, 8788,36 грн. інфляціних за прострочення сплати орендних платежів та 305,57 грн. інфляціних за прострочення сплати компенсація плати за землю, які нараховані на суми заборгованості за фактичні періоди їх існування, розрахунок арифметично вірний і відповідає умовам Договору та вимогам чинного законодавства.

Згідно зі ст.13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ст.73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ч.1 ст.74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Належними у розумінні ч.1 ст. 76 Господарського процесуального кодексу України є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.

Згідно з ч.2 ст.76 Господарського процесуального кодексу України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Як визначено ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

За наслідками розгляду спору суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивачем доведені та обґрунтовані, відповідачем не заперечені та не спростовані, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відшкодування судових витрат відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладається судом на відповідача в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 79, 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги Комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авант» прo стягнення 124 317,76 грн. задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Авант» (Центральна площа, 5, м. Славутич, Вишгородський район, Київська область, 07101, код ЄДРПОУ 31091103) на користь Комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області (07101, Київська обл., м. Славутич, Центральна площа, б. 5, а/с 66 Код ЄДРПОУ 32301037) 89659,07 грн. основного боргу, 21 573,86 грн. пені, 3990,90 грн. 3% річних, 9093,93 грн. інфляційних та 3028,00 грн. витрат по сплаті судового збору.

3. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку відповідно до ст. ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя А.Ю. Кошик

повний текст рішення складено 24.07.2024 року

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення30.05.2024
Оприлюднено26.07.2024
Номер документу120571968
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо оренди

Судовий реєстр по справі —911/1017/24

Ухвала від 27.08.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Горбасенко П.В.

Рішення від 30.05.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А.Ю.

Ухвала від 16.05.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А.Ю.

Ухвала від 24.04.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Кошик А.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні