Ухвала
від 22.07.2024 по справі 202/8784/24
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/8784/24

Провадження № 2/202/4283/2024

У Х В А Л А

22 липня 2024 року Суддя Індустріального районного суду міста Дніпропетровська Бєльченко Л.А., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Авдіївської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області про визнання права власності, -

В С Т А Н О В И В:

Представник позивача, адвокат Бондаренко Д.В., в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до Індустріального районного суду м.Дніпропетровська із позовом до відповідача, в котрому просила визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/5 частку житлового будинку, що складає квартиру АДРЕСА_1 , квартира загальною площею 28,7 кв. м, житловою площею 11,2 кв. м., житловий будинок загальною площею 161.9 кв.м, житловою площею 74.7 кв.м., з відповідною часткою господарських будівель та споруд.

Разом з позовною заявою подано клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору з тих підстав, що розмір судового збору за подачу зазначеної позовної заяви становить 968,96 грн. Її, ОСОБА_1 , майновий стан не дає змоги сплатити повністю, навіть частково, вказаний розмір судового збору, оскільки вона є внутрішньо переміщеною особою з м.Авдіївки, яка втратила і житло, і роботу у зв`язку з військовою агресією рф та на теперішній час не має доходів.

Таким чином, посилаючись на ст. 136 ЦПК України та ст. 8 Закону України «Про судовий збір», ОСОБА_1 просила звільнити її від сплати судового збору за її позовом до Авдіївської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області про визнання права власності на 1/5 частку житлового будинку, що складає квартиру АДРЕСА_1 .

Вважаю, що клопотання про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає з огляду на таке.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за подання позовної заяви немайнового характеру фізичною особою в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн.).

Згідно з ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 (968,96 грн.) для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Відповідно доч.2ст.8Закону України«Про судовийзбір»,враховуючи майновий стан сторони, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Проте позивачем не надано переконливих доказів на підтвердження її скрутного матеріального становища. Довідка форми ОК-5, видана ОСОБА_1 Пенсійним фондом України не може бути прийнята судом до уваги, оскільки надана за звітні роки 2001 2022.

З урахуванням наведеного, приходжу до висновку про відмову у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Керуючись ст. 136 ЦПК України, ст.ст. 5,8 Закону України «Про судовий збір», суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Бєльченко Л.А.

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення22.07.2024
Оприлюднено26.07.2024
Номер документу120581848
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —202/8784/24

Рішення від 07.01.2025

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 02.10.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні