Справа №463/6605/24
Провадження №1-в/463/156/24
УХВАЛА
про продовження застосування примусового заходу медичного характеру
25 липня 2024 року Личаківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретарясудових засідань ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву лікаря-психіатра дільничного Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер» ОСОБА_5 про продовження застосування примусового заходу медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
в с т а н о в и в :
до суду звернулася із заявою лікар-психіатр дільничний Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер» ОСОБА_5 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку у зв`язку з тим, що з відомостей, одержаних стосовно останнього є достатні підстави для обґрунтованого припущення про наявність у нього тяжкого психічного розладу, внаслідок чого він вчиняє (виявляє) реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для нього чи оточуючих, завдасть значної шкоди своєму здоров`ю у зв`язку з погіршенням психічного стану у разі ненадання йому психіатричної допомоги.
В судовому засіданні 25 липня 2024 року прокурор Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_3 заяву лікаря-психіатра підтримав, просив таку задовольнити.
Захисник ОСОБА_4 в судовому засіданні заяву лікаря-психіатра про продовження застосування примусового заходу медичного характеру ОСОБА_6 підтримав.
Лікар-психіатр ОСОБА_5 , будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду її заяви, в судове засідання 25 липня 2022 року не з`явилась, подала 25 липня 2024 року на електронну адресу суду заяву про проведення судового засідання без її участі, відповідно до якої подану заяву підтримує в повному обсязі та наполягає на її задоволенні.
Особа, щодо якої вирішується питання про продовження застосування примусового заходу медичного характеру, ОСОБА_6 в судове засідання також не з`явився, про дату, час та місце такого повідомлявся у встановленому законом порядку, положення ст. 514 КПК України вимог щодо обов`язковості його участі у розгляді заяви лікаря-психіатра про продовження застосування до нього примусового заходу медичного характеру не містять, відтак його неявка теж не перешкоджає вирішенню даного питання.
Заслухавши думку учасників судового засідання, оглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру здійснюється зокрема за письмовою заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), де тримається дана особа. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Аналогічні положення щодо порядку продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру визначні також ч. 1 ст. 95 КК України.
При цьому відповідно до ч. 2 ст. 95 КК України особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
В судовому засіданні встановлено, що ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 21 липня 2021 року в сукупності з ухвалою від 20 серпня 2021 року про виправлення описки до ОСОБА_6 було застосовано примусовий захід медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. Надалі ухвалами Личаківського районного суду м. Львова від 21 лютого 2022 року, 17 серпня 2022 року, 7 березня 2023 року, 14 серпня 2023 року та 1 лютого 2024 року ОСОБА_6 було продовжено надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. На даний час висновком комісії лікарів-психіатрів підтверджено наявність у ОСОБА_6 психічного розладу та, що останньому необхідно продовжити застосування примусового медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.
Так з висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №25 від 9 липня 2024 року вбачається, що ОСОБА_6 встановлено діагноз «гострий поліморфний психотичний розлад з симптомами шизофренії», з вказаним діагнозом останній перебуває під наглядом у Львівському обласному клінічному психоневрологічному диспансері з 2021 року. Впродовж цього часу хворий диспансер відвідував регулярно, щомісячно. Рекомендоване психофармакологічне лікування приймає під контролем лікаря-психіатра, регулярно. Вказують, що за результатами спостереження за хворим і корегування медикаментозного лікування, його психічний стан залишається без позитивної динаміки, в амбулаторних умовах потребує продовження психофармакологічного лікування та корекції. Також зазначають, що антисоціальних, деліквентних тенденцій не відмічається, жодних заяв чи запитів з поліції не було, антисоціальних вчинків не скоював, приводів в поліцію не було. Враховуючи вищеописане, лікарська комісія вважає, що ОСОБА_6 за своїм психічним станом потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Оскільки до ОСОБА_6 ухвалою судубуло застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді примусових заході медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, на даний час йому встановлено діагноз гострий поліморфний психотичний розлад з симптомами шизофренії, проведеним лікуванням позитивної динаміки його психічного стану не досягнуто, він потребує подальшого спостереження, лікування та корекції, а відтак суд приходить до висновку, що заяву слід задовольнити та продовжити ОСОБА_6 застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку терміном на 6 місяців.
Керуючись ст.ст. 392, 395, 514КПК України, суд, -
постановив:
заяву лікаря-психіатра дільничного Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер» ОСОБА_5 - задовольнити.
Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку терміном на 6 місяців.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120585685 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Стрепко Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні