Дата документу 24.07.2024Справа № 554/2924/21 Провадження № 1-кс/554/7525/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24липня 2024 року слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави- ОСОБА_1 ,
за участю секретаря- ОСОБА_2
розглянувши в м. Полтава клопотання слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СУ ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів
матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 12019170000000353 від 09.10.2019 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 303 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні СУ ГУ НП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеними до ЄРДР за № 12019170000000353 від 09.10.2019 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 303 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, 09.10.2019 року до СУ ГУНП в Полтавській області надійшов рапорт заступника начальника ВБЗПТЛ ГУНП в Полтавській області про те, що за група осіб, попередньою змовою між собою, в АДРЕСА_1 ( ОСОБА_4 ), створила та утримує місце розпусти, а також займається сутенерством та втягненням жінок в зайняття проституцією.
Управління міграційної поліції ГУНП в Полтавській області на виконання доручення слідчого наданого у ході здійснення досудового розслідування кримінального провадження було проведено комплекс заходів спрямованих на встановлення та дослідження механізмів вчинення злочину, осіб, що відповідали за його організацію, тощо.
У ході проведення заходів отримано достатню оперативну інформацію, що організатором мережі масажних салонів « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в Україні та на території Полтавської області, в яких надаються сексуальні послуги у вигляді сурогатних статевих актів являється гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Артемівськ Дніпропетровської області, громадян України, раніше судимий, мешканець м. Дніпро, користується мобільним телефоном за номером НОМЕР_1 оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
ОСОБА_5 з метою прикриття своєї кримінально протиправної діяльності організував протиправну схему з утримання місць розпусти та втягненню жінок в зайняття проституцією, а саме під прикриттям фінансового господарської діяльності підконтрольного суб`єкта господарювання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » директором якого і являється (ЄРДПОУ НОМЕР_2 , основний виддіяльності:роздрібна торгівлякосметичними товарамита туалетнимиприналежностями вспеціалізованих магазинах;Інші видидіяльності:інша діяльністьу сферіохорони здоров`я;юридична адреса: АДРЕСА_2 ,директором являєтьсягромадянин ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,який єкінцевим бенефіціарнимвласником) створив мережу місць розпусти на території України та з метою попередження можливого викриття правоохоронними органами розробив злочинну схему, яка полягає в укладенні окремих договорів з кожною окремою особою, яка надає сексуальні послуги, щодо здачі в оренду частини визначеної площі нежитлового приміщення під прикриттям надання масажних послуг, в тому числі і на території Полтавської області, за адресою: АДРЕСА_1 .
Крім цього встановлено, що активним учасником протиправної групи являється громадянка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , котра 14.03.2024 змінила прізвище та паспорт громадянина України № НОМЕР_3 , виданий УДМС в Полтавській області, користується мобільним телефоном за номером НОМЕР_4 оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », яка згідно розподілу ролей в групі являється «адміністратором» а саме контролює протиправну діяльність осіб жіночої статі з надання сексуальних послуг у вигляді сурогатних статевих актів за адресою: АДРЕСА_1 , контролює надходження грошових коштів від протиправної діяльності, забезпечує утримання місця розпусти, кількість «клієнтів», забезпечення реклами та особисто здійснює вербування молодих жінок віком від 18-30 років, під виглядом «масажисток» із високооплачуваною заробітною платою від 15000 грн., на місяць.
Для встановлення всіх обставин вчинення кримінальних правопорушень фігурантами виникла необхідність у встановленому законом порядку здійснення тимчасового доступу до інформації, що становить банківську таємницю з можливістю її подальшого вилучення, а саме наявність відкритих банківських рахунків у банках « ІНФОРМАЦІЯ_7 », « ІНФОРМАЦІЯ_8 », « ІНФОРМАЦІЯ_9 » із зазначенням наявності інших рахунків, що прив`язані до основних рахунків фігуранта, чи здійснювалося зняття коштів по банківським рахункам, через банкомати чи каси відділень банківських установ якщо так, то потрібна інформація їх адрес місце знаходження та вся інформація у вигляді наявних фото та відео матеріалів під час здійснення таких операцій.
Прохали зобов`язати АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ідентифікаційний код: НОМЕР_5 ; юридична адреса: АДРЕСА_4 ; адреса для кореспонденції: АДРЕСА_5 ), а також відділення АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 та службу безпеки банку, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_7 , надати тимчасовий доступ до належним чином засвідчених копій документів, що містять охоронювану законом таємницю, та виготовити на паперових та електронних носіях документи, що містять вичерпну структуровану інформацію щодо наявних рахунків, руху коштів на банківських картках по клієнтам, які мають наступні реквізити, а саме: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 РНОКПП НОМЕР_6 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_7 , та інформацію про рахунки які відкривались власником яких є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ) за період часу з 01.01.2024 року по кінцевий термін дії ухвали та місце зняття коштів з картки, надавши можливість вилучити вищезазначені документи (інформацію) на паперових (у роздрукованому вигляді) та електронних носіях інформації:
Слідчий надав заяву про розгляд справи без його участі. Клопотання підтримує у повному обсязі.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що воно підлягає до задоволення.
Відповідно до вимог ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом п. 3 ч. 5ст. 163 КПК Українипередбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За змістом ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе про наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
На даний час органу досудового розслідування необхідно отримати доступ до інформації, яка перебуває у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » з метою встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення.
Дана інформація становить банківську таємницю та може бути розкрита лише у судовому порядку на підставі ухвали суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159-166 КПК України,слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати вкримінальному провадженні№ 12019170000000353від 09.10.2019тимчасовий доступдо речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю,а саме:зобов`язати АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ідентифікаційний код: НОМЕР_5 ; юридична адреса: АДРЕСА_4 ; адреса для кореспонденції: АДРЕСА_5 ), а також відділення АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 та службу безпеки банку, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_7 , надати тимчасовий доступ до належним чином засвідчених копій документів, що містять охоронювану законом таємницю, та виготовити на паперових та електронних носіях документи, що містять вичерпну структуровану інформацію, відповідно до нижченаведених вимог, щодо наявних рахунків, руху коштів на банківських картках по клієнтам, які мають наступні реквізити, а саме: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 РНОКПП НОМЕР_6 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_7 , та інформацію про рахунки які відкривались власником яких є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ) за період часу з 01.01.2024 року по кінцевий термін дії ухвали та місце зняття коштів з картки, надавши можливість вилучити вищезазначені документи (інформацію) на паперових (у роздрукованому вигляді) та електронних носіях інформації:
-Документів, які надані для відкриття рахунків та на підставі яких видана банківська картка.
-Виписки по картці, в тому числі, інформації та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по рахунках (про переказ та отримання коштів з рахунку) грошові чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів (з розшифровкою контрагентів /П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код/, в тому числі реквізитів їх рахунків /номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи/, референс кожного платіжного документу /номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції/, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів /включаючи години, хвилини та секунди/, відомостей щодо документів /команд/, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів).
-Фото- та відеоінформацію щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з рахунків та банківської картки, при цьому зазначивши адреси розташування відповідних відділень банків, терміналів, банкоматів.
-Номери телефонів, яві використовувалися як фінансові. Відобразити всі зміни фінансового телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулася така зміна.
-У разі, якщо грошові кошти переведені за допомогою інтернет-банку чи інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити IP-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), та зазначити MAC-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах.
-У разі, якщо грошові кошти переведені на абонентський номер оператора зв`язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах.
-У разі, якщо грошові кошти використано на оплату послуг, надати повну інформацію по таких операціях (транзакціях) та користувачах.
Виконання ухвалислідчого суддіпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів, якімістять охоронюванузаконом таємницю доручитислідчим СУ ГУНПв Полтавськійобласті ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 .
Роз`яснити службовим особам АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » що особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів, як володілець речей або документів, зобов`язана згідно ч. 1 ст. 165 КПК України надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Строк дії ухвали два місяці.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукування зазначених речей та документів.
Слідчий суддя Октябрського
районного суду м. Полтави ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120589138 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Андрієнко Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні