Справа № 753/11192/22
Провадження № 2-ві/638/9/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 липня 2024 року суддя Дзержинського районного суду м.Харкова Невеніцин Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника відповідача ОСОБА_1 ОСОБА_2 про відвід судді Дзержинського районного суду м.Харкова Аркатової К.В. по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства«Державний ощаднийбанк України»в особі філії Луганського обласного управління АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про визнання договору відступлення права вимоги (цесії) від 12.01.2021 недійсним, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні судді Дзержинського районного суду м.Харкова Аркатової К.В. знаходиться вищевказана цивільна справа.
Ухвалою Дзержинського районного суду м.Харкова від 17.07.2024 року визнано необґрунтованою заяву представника відповідача про відвід судді Аркатової К.В. та заяву з матеріалами справи передано для розгляду іншому судді, який не входить до складу суду в порядку ч.1 ст.33 ЦПК України.
Частиною 7 статті 40 ЦПК України визначено, що вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.
Суд не вбачає необхідності повідомляти учасників справи про судове засідання, а тому відповідно до вимог ч. 8 ст.40 ЦПК України розгляд даної заяви проводиться без повідомлення учасників справи.
Суд, вивчивши заяву про відвід судді та матеріали справи, прийшов до наступного висновку.
Заява представника відповідача про відвід судді Аркатової К.В. обґрунтована тим, що суддею не розглянуті подані клопотання про залишення позову без розгляду, зловживання правами та закриття провадження по справі, суддею постановлено в один день дві ухвали, які суперечать одна одній.
Статтями 36,37 ЦПК України встановлений вичерпний перелік підстав для відводу судді, мотиви, які вказані у заяві про відвід судді до даного вичерпного переліку не входять.
Так, 27.12.2023 в провадження судді Дзержинського районного суду м.Харкова Аркатової К.В. розподілено цивільну справу за позовом Акціонерного товариства«Державний ощаднийбанк України»в особі філії Луганського обласного управління АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про визнання договору відступлення права вимоги (цесії) від 12.01.2021 недійсним.
Відповідно до частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод суд, який розглядає справу, має бутибезстороннімінезалежним.
Згідно із практикою Європейського суду з прав людини, викладеною в рішеннях у справахФей проти Австрії,Ветштайн проти Швейцарії, існування безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції повинно визначатися на підставі суб`єктивного критерію, в контексті якого слід враховувати особисті переконання та поведінку певного судді, що означає необхідність встановити, чи мав суддя у певній справі будь-яку особисту зацікавленість або упередженість, а також на підставі об`єктивного критерію, в контексті якого необхідно встановити, чи забезпечував суд і, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії аби виключити будь-які обґрунтовані сумніви щодо його безсторонності.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людиниу справі «Білуха проти України»,особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного (про що зазначено у пунктом 43 рішення у справіВетштайн проти Швейцарії).
Окрім того, у висновку № 3 Консультативної ради європейських суддів щодо принципів та правил, які регулюють професійну поведінку суддів, зокрема, питання етики, несумісної поведінки та безсторонності, зазначено, що за загальним принципом судді повинні персонально бути повністю звільненими від відповідальності стосовно претензій, що пред`являються їм у зв`язку з добросовісним здійсненням ними своїх функцій.Судові помилки щодо юрисдикції чи процедури судового розгляду і визначенні чи застосуванні закону, здійсненні оцінки свідчень повинні вирішуватися за допомогою апеляції.
Крім цього, частиною 4 статті 36 ЦПК України визначено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Будь-яких доказів, які б підтверджували наявність обставин, що викликають сумнів у неупередженості та об`єктивності судді при розгляді даної справи, з матеріалів справи та заяви про відвід не вбачається.
При цьому, незгода представника відповідача з мотивами постановлення суддею ухвал від 18.03.2024 не може бути підставою для відводу, а подані представником відповідача клопотання про залишення позову без розгляду та закриття провадження можуть бути розглянуті судом у судовому засіданні.
Враховуючи викладене, передбачені ст. 36 ЦПК України підстави для відводу відсутні, оскільки доводи заяви про порушення вимог процесуального законодавства свідчать про незгоду з процесуальними діями судді, що само по собі не є підставою для відводу судді. а відтак заява про відвід необґрунтована та задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 36, 39, 40 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
постановив :
В задоволенні заяви представника відповідача ОСОБА_1 ОСОБА_2 про відвід судді Дзержинського районного суду м.Харкова Аркатової К.В. по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства«Державний ощаднийбанк України»в особі філії Луганського обласного управління АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про визнання договору відступлення права вимоги (цесії) від 12.01.2021 недійсним відмовити.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя Є.В.Невеніцин
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120592839 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Невеніцин Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні