Справа № 131/951/24
Провадження № 1-кп/131/60/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.07.2024м. Іллінці
Іллінецький районний суд Вінницької області в складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 квітня 2024 року за № 42024022240000038 із обвинувальним актом за обвинуваченням ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Іллінці Вінницької області, жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України,
учасники кримінального провадження:
прокурор ОСОБА_4 , обвинувачена ОСОБА_3 , захисник обвинуваченої адвокат ОСОБА_5 , представник потерпілої особи директор ІАФК ОСОБА_6 ,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Іллінецького районного суду Вінницької області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 367 КК України.
В підготовчому судовому засіданні стороною захисту заявлено клопотання про звільнення обвинуваченої ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 367 КК України, на підставі ст. 45 КК України, в зв`язку із дійовим каяттям обвинуваченої та закриття кримінального провадження, оскільки остання вперше вчинила кримінальне правопорушення невеликої тяжкості, вину у вчиненому визнає у повному обсязі та щиро кається, активно сприяла розкриттю злочину, а також повністю відшкодувала потерпілій особі заподіяну їй шкоду.
В судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_3 надала суду пояснення щодо обставин викладених в обвинувальному акті, свою вину визнала в повному обсязі, щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю злочину, та повідомила, що вона повністю відшкодувала завдані нею збитки, в зв`язку з чим заявлено клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності в зв`язку з дійовим каяттям та закрити кримінальне провадження на підставі ст. 45 КК України, яке вона просила задовільнити.
Представник потерпілої особи не заперечував щодо задоволення клопотання про закриття кримінального провадження та звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям. Крім того, представник потерпілої особи повідомив суду, що обвинувачена дійсно повністю відшкодувала завдану нею шкоду, будь-яких претензій морального чи матеріального характеру до останньої немає.
Прокурор щодо задоволення клопотання захисника ОСОБА_5 про звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям та закриття кримінального провадження поклався на розсуд суд. Разом з тим зазначив, що на його думку ознаки дійового каяття присутні.
Суд, дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку учасників судового провадження, дійшов наступних висновків.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом, зокрема, у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно ст. 44 КК України особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до вимог ст. 45 КК України, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після скоєння злочину щиро покаялась, активно сприяла розкриттю злочину та повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Відповідно до роз`яснення Пленуму Верховного Суду України в постанові №12 від 23.12.2005 р. «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» вбачається, що умовою звільнення особи (обвинуваченого, підсудного) від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України є дійове каяття, яке полягає в тому, що після вчинення злочину особа щиро покаялась, активно сприяла його розкриттю та повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду. При цьому відсутність хоча б однієї із зазначених складових дійового каяття виключає звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст. 45КК України, а виняток можуть становити лише випадки вчинення злочину чи замаху на нього, внаслідок яких не заподіяно шкоду або не завдано збитки. При цьому щире розкаяння характеризує суб`єктивне ставлення винної особи до вчиненого злочину, яке виявляється в тому, що вона визнає свою провину, висловлює жаль з приводу вчиненого та бажання виправити ситуацію, що склалася; активним сприянням розкриттю злочину слід вважати надання особою органам дізнання або досудового слідства будь-якої допомоги в установленні невідомих їм обставин справи.
Як встановлено у судовому засіданні, злочин, вчинений ОСОБА_3 , передбачений ч. 1 ст. 367 КК України, згідно статті 12 КК України, є кримінальним проступком.
Згідно обвинувального акту ОСОБА_3 є особою раніше не судимою.
Крім того, представник потерпілої особи у судовому засіданні заявив про відсутність буд-яких претензій майнового та морального характеру до обвинуваченої, оскільки завдану шкоду ОСОБА_3 відшкодовано повністю.
З матеріалів кримінального провадження, а також в судовому засіданні судом встановлено, що обвинувачена ОСОБА_3 щиро розкаялася у скоєному, активно сприяла розкриттю злочину, відшкодувала шкоду потерпілій особі в повному обсязі.
Враховуючи всі вище викладені обставини в їх сукупності, клопотання захисника обвинуваченої адвоката ОСОБА_5 є таким, що ґрунтується на законі, наявні всі підстави для звільнення від кримінальної відповідальності, передбачені чинним законодавством України, тому суд приходить до переконання про звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 367 КК України на підставі ст. 45 КК України у зв`язку з дійовим каяттям та закриття кримінального провадження за її обвинувачення на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 45 КК України, ст. ст. 284, 285, 286, 288, 372 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання захисника ОСОБА_5 про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченої ОСОБА_3 у зв`язку з дійовим каяттям задовільнити.
Звільнити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, на підставі статті 45 КК України у зв`язку з дійовим каяттям.
Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частини 1 статті 286 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 квітня 2024 року за № 42024022240000038 на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Іллінецький районний суд Вінницької області протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя:
Суд | Іллінецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120593126 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість |
Кримінальне
Іллінецький районний суд Вінницької області
Коваль А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні