Єдиний унікальнийномер 142/349/24
Номер провадження 2/142/241/24
У Х В А Л А
(про залишення позовної заяви без руху)
24 липня 2024 року смт. Піщанка
Суддя Піщанськогорайонного судуВінницької областіНестерук В.В.,отримавши позовнузаяву ОСОБА_1 ,яка проживаєв АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 ,яка проживаєв АДРЕСА_1 , ОСОБА_3 ,який проживаєв АДРЕСА_1 ,до ОСОБА_4 ,який зареєстрованийв АДРЕСА_1 ,заінтресована особа-Піщаснький відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уТульчинському районіВінницької областіЦентрального міжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Київ),що знаходитьсяпо вул.Центральна,91,с-щеПіщанка ТульчинськогорайонуВінницької області,вул.Центральна,91,про визнаннябатьківства,внесення зміндо актового записупро народженнядітей данихпро батька, та долучені до неї матеріали, -
В С Т А Н О В И В:
04 червня 2024 року до Піщанського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , до ОСОБА_4 , заінтресована особа - Піщаснький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тульчинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження дітей даних про батька, подана адвокатом Думанським В. О., якій останній просить суд визнати громадянина України ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка народилася у м. Вінниці, Вінницької області, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 який народилася у с. Студена, Піщанського району, Вінницької області, зобов`язати Піщанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тульчинському районі Вінницької області центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) код ЄДРПОУ: 20087701, вул. Центральна, буд. 91, смт. Піщанка, Тульчинський район, Вінницька область, 24700 внести відповідні зміни до актових записів про народження: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка народилася у с. Студена Піщанського районну, Вінницької області про що видано свідоцтво про народження серія НОМЕР_1 , яке видано Студенянською С/Р Піщанського району Вінницької області 19.10.2001 року, та вчинено відповідний актовий запис № 21 від 19.10.2001 року, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка народилася у м. Вінниці, Вінницької області про що 03.04.2003 року видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 , яке видано міським відділом реєстрації актів громадського стану управління юстиції Вінницької області, та вчинено відповідний актовий запис № 881 від 03.04.2003 року; ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який народився у с. Студена, Піщанського району, Вінницької області про що 22.04.2005 року видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_3 , яке видано Виконавчим комітетом Студенянської с/р Піщанського району, Вінницької області, та вчинено відповідний актовий запис № 7 від 22.04.2005 року та видати нове свідоцтво про народження, залишивши ОСОБА_2 прізвище ОСОБА_5 ; ОСОБА_2 прізвище ОСОБА_5 ; ОСОБА_3 прізвище ОСОБА_5 .
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04 червня 2024 року дану справу було передано для розгляду судді Нестеруку В.В.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України, враховуючи, що відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, судом 06 червня 2024 року було направлено запит до Студенянської сільської ради Вінницької області щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача ОСОБА_4 .
28 червня 2024 року на адресу суду від Студенянської сільської ради Вінницької області надійшла відповідь за вих. № 02-10/499 від 19 червня 2024 року, відповідно до якої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до наказу голови Піщанського районного суду Вінницької області від 12 червня 2024 року № 060-тз "Про надання частини щорічної оплачуваної відпустки ОСОБА_6 " головуючий суддя Нестерук В. В. перебував у відпустці з 24 червня 2024 року по 23 липня 2024 року.
Вивчивши зміст позовної заяви та долучених до неї документів, суд приходить до висновку, що вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України з наступних підстав.
Так, відповідно до вимог п.п. 4, 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. В ч. 6 ст. 175 ЦПК України також визначено, що у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Відповідно до ч. 5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вказаним вимогам не відповідає з огляду на наступне.
Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Справа позовного провадження характеризується наявністю двох сторін з протилежними інтересами і спірністю їх майнових та особистих немайнових правовідносин, які передаються на розгляд суду.
Отже, передумовою звернення до суду в порядку позовного провадження є наявність спірних правовідносин та необхідність захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, здійснення, яких є неможливим без судового втручання.
Зі змісту позовної заяви слідує, що відповідачем в позовній заяві зазначено ОСОБА_4 , однак в позовній заяві не зазначеноякі правата інтересипозивачів порушеноособою,яку зазначено,як відповідача,та окрімтого,з текступозовної заявислідує,що ОСОБА_4 незаперечує тогофакту,що вінє батьком дітей,яких народила ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ставитьсядо позивачівяк дорідних дітей,що вказуєпро відсутність міжсторонами будь-якогоспору,що підлагаєрозгляду впорядку позовногопровадження,у якому розглядається спір двох сторін (позивача та відповідача), який виникає з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Крм того, звертаючись до суду з позовною заявою, представник позивачів серед сторін зазначає заінтресововну особу- Піщаснький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тульчинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), в той час як відповідно до положень ст. 42 ЦПК України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи, а наявність заінтересованих осоіб є характерним для справ окремого провадження.
Крім того, відповідно до Наказу Міністерства юстиції України № 650/5 від 20 лютого 2023 року "Про відділи державної реєстрації актів цивільного стану у Віницькій області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Київ" Піщанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тульчинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Київ реорганізовано шляхом приєднання до Крижопільського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тульчинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Київ.
Також варто зазначити, що положення статті 53 ЦПК України передбачають можливість залучення судом третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору при вирішенні питання про відкриття провадження у справі якщо суд встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки таких осіб. Разом з тим, у заявах про залучення третіх осіб зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі, проте вказана позовна заява таких обгрунтувань не містить.
Крім того, зазначаючи в позовній заяві про відсутність можливості в позасудовому порядку внесення змін до актових записів про народження дітей та неможливість подання ОСОБА_4 заяви про реєстрацію його батьком до органу державної роеєстрації актів цивільного стану, представник позивча дану обставнину жодних чином не обгрунтувує та доказів відповідного звернення до органу ДРАЦС та отримання відмови до позовної заяви не долучає.
Крім того, відповідно до положень ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Згідно ч. 3 ст. 175 ЦПК України, у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Відповідно до ч. 4 ст. 175 ЦПК України, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Слід зазначити, що відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" У разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Разом з тим, вспереч вказаним вимогам до позовної заяви долучено лише одну квитанцію про сплату судового збору в розмірі 1211,20 грн, в якій його платником вказано ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 . В той же час позовна вимога містить по дві вимоги немайного характеру кожного позивача про визнання ОСОБА_4 батьком ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відповідно, та вимогу про внесення змін до актового запису про анродження ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 відповідно.
Положеннями п.п.2п.1ч.2ст.4Закону України«Про судовийзбір» передбачено,що за поданнядо судупозовноїзаяви немайновогохарактеру фізичноюособою сплачуєтьсясудовий збірв розмірі0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб,що склада1211,20грн.Таким чином,кожному зпозивачів слідбуло наданосуду окремийплатіжний документпро сплатусудового зборуза двівимоги немайногохарактеру або ж документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону,
Окрім того, відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 185 ЦППК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Зокрема, відповідно до положень ч. 1 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Як вбачається зі змісту позовної заяви та долучених до неї документів вказана заява підписана та подана до суду представником позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 - адвокатом Думанським Вадимом Олександровичем, який як адвокат відповідно до вимог ч. 6 ст. 14 ЦПК України реєструє свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України позовна заява повинна містити серед іншого відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до ч. 11 Розділу Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішення Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, процедура реєстрації Електронного кабінету фізичної особи та фізичної особи - підприємця здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису такої особи.
В п. 43 Розділу 3 вказаного Положення передбачено, що до Електронного кабінету надсилаються документи у справі лише в разі наявності ідентифікаційних даних користувача (учасника справи), внесених до автоматизованої системи діловодства. У разі надсилання користувачем документів у справі за допомогою власного Електронного кабінету ідентифікаційні дані користувача вносяться до автоматизованої системи діловодства в автоматичному режимі. У разі надсилання особою документів у справі в паперовій формі її ідентифікаційні дані вносяться до автоматизованої системи діловодства працівником суду в обов`язковому порядку. У разі відсутності в поданих документах ідентифікаційних даних учасника справи такі дані вносяться працівником суду одразу після їх отримання судом, в тому числі і за поданими учасниками справи заявами.
При цьому відповідно до п.п. 5.5 п. 5 Розділу 1 Положення ідентифікаційними даними особи - для юридичних осіб: ідентифікаційний код юридичної особи (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України, - код в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України); для фізичних осіб - підприємців: реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП), для адвокатів - номер та дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю; для фізичних осіб: унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (далі - УНЗР), реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) або номер і серія паспорта. Для фізичних осіб - громадян України номер і серія паспорта є ідентифікаційними даними виключно за відсутності у такої фізичної особи РНОКПП або УНЗР.
При цьому слід зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. 14 ЦПК України, особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд надсилає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, а не на електрону адресу, як цього бажає представник позивача, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Таким чином, враховуючи, що представником позивача в позовній заяві не зазначено відомості про наявність в нього електронного кабінету, який він як адвокат зобов`язаний зареєструвати, позовна заява та долучені до неї документи, які подані до суду в паперовому вигляді не містять РНОКПП адвоката Думанського В.О., що б дозволило працівнику апарату суду внести його ідентифікаційні дані до автоматизованої системи діловодства та перевірити наявність Електронного кабінету, суд приходить до висновку, що позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Суд зауважує, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
Суд акцентує увагу на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975, «Де Жуффр де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Враховуючи викладене, суд, відповідно дост.185ЦПК України, вважає,що позовнузаяву необхіднозалишити безруху,надавши позивачустрок дляусунення недоліківдля приведення позовноїзаяви у відповідність до вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України, а також надання документів, які підтверджуються сплату кожним позивачем судового збору у встанвоелному законом розмірі, а представнику позивачів адвокату Думанському В.О.. виконати свій обов`язок передбачений ст. 14 ЦПК України та зареєструвати Електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС та надати суду свій РНОКПП для внесення до автоматизованої системи діловодства суду.
Якщо позивачі у встановлений строк відповідно до ухвали суду не виконає зазначені вимоги, то на підставі ч.3 ст.185 ЦПК України заява буде вважатися неподаною і буде повернута.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258-260 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , до ОСОБА_4 , заінтресована особа - Піщаснький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тульчинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження дітей даних про батька, залишити без руху.
Запропонувати позивачам та їхньому представнику усунути недоліки, про які вказано в ухвалі суду, у строк не пізніше 10 днів з дня отримання копії ухвали, в тому числі надати суду документи, які підтверджують сплату судового збору за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у Він.обл./смт Пiщанка/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37979858, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.) Рахунок отримувача UA888999980313121206000002890, Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Роз`яснити позивачам та їхньому представнику, що у випадку неусунення зазначених в ухвалі недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Копію ухвали направити позивачам та їхньому представнику протягом двох днів з дня його складення рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120593451 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Нестерук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні