465/5740/24
2/465/2843/24
У Х В А Л А
про залишення без руху
24.07.2024 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м.Львова Дзеньдзюра С.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до АТ «Кредобанк», третя особа ТзОВ «Перфект ПАК» про визнання договору поруки припиненим, -
встановив:
до Франківського районного суду м.Львова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до АТ «Кредобанк», третя особаТзОВ «Перфект ПАК» про визнання договору поруки припиненим.
Вивчивши матеріали поданої позовної заяви на предмет дотримання цивільного процесуального законодавства під час звернення до суду, суддя приходить до висновку, що зазначена заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Згідно з частини першоїстатті 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Разом з тим, порядок звернення до суду за судовим захистом врегульованийЦивільним процесуальним кодексом України. Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.
Згідностатті 19 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом.
Відповідно до ч.1ст. 185 ЦПК України, позовна заява за формою та змістом повинна відповідатистатті 175 ЦПК України, а також вимогамстатті 177 цього Кодексу.
В пункті 2 ч.3ст.175 ЦПК Українизазначено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Всупереч вищевказаного положення, позивачем не зазначено відомості про наявність чи відсутність електронного кабінету у відповідача та третьої особи.
Також,зі змістуч.1ст.177ЦПК України,вбачається,що позивачповинендодати допозовної заявиїї копіїта копіївсіх документів,що додаютьсядо неї,відповідно докількості відповідачіві третіхосіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
В порушення вказаної норми закону, позивач до позовної заяви не додав її копії та копії всіх документів для відповідача та третьої особи.
Відповідно до ч.5 ст.95 ЦПК України, учасник справи,який подаєписьмові доказив копіях(електроннихкопіях),повинен зазначитипро наявністьу ньогоабо іншоїособи оригіналуписьмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Вивчивши матеріали поданої заяви та доданих до неї копій документів, судом встановлено, що заявником не дотримано вимоги ч.5 ст.95 ЦПК України, зокрема не зазначено у кого знаходяться подані копії письмових доказів, а також не завірено належним чином подані в копіях документи.
Крім цього, відповідно до п.4,5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Зі змісту ч.2 ст.16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів є 1) визнання права; 2)визнання правочинунедійсним; 3)припинення дії,яка порушуєправо; 4)відновлення становища,яке існувалодо порушення; 5)примусове виконанняобов`язкув натурі; 6)зміна правовідношення; 7)припинення правовідношення; 8)відшкодування збитківта іншіспособи відшкодуваннямайнової шкоди; 9)відшкодування моральної(немайнової)шкоди; 10)визнання незаконнимирішення,дій чибездіяльності органудержавної влади,органу владиАвтономної РеспублікиКрим абооргану місцевогосамоврядування,їхніх посадовихі службовихосіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
В поданій позовній заяві позивач просить визнати договір поруки укладений 18.08.2026 року між ним та АТ «Кредобанк» припиненим. Приписи ст.16 ЦК України не передбачають способом захисту права та інтересу визнання договору припиненим. Тому такий спосіб захисту не призведе до попередження порушення або відновлення порушеного, невизнаного, оспорюваного права чи інтересу. З оглядуна це,позивачем необгрунтовано вибранийним спосібзахисту своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем заявлено вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із підпунктом 2 п. 1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір, ставка якого складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211.20грн.).
Зважаючи на вищевикладене, заявнику необхідно виправити вищевказані недоліки.
За таких обставин, в силу ч.1ст.185 ЦПК України, вважаю за необхідне подану позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк п`ять днів з дня вручення даної ухвали для усунення вказаних недоліків.
Таким чином, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статями175і177цьогоКодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями ч. 3ст. 185 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.49,174-177,184,185 ЦПК України, -
ухвалив:
позовну заяву ОСОБА_1 до АТ «Кредобанк», третя особаТзОВ «Перфект ПАК» про визнання договору поруки припиненим -залишити без руху, надавши заявнику строк п`ять днів з дня отримання копії ухвали, для усунення зазначених недоліків.
Роз`яснити позивачу, що в разі, якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Степан Дзеньдзюра
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120595426 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Дзеньдзюра С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні