Справа № 583/3358/24
2-о/583/137/24
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі в зв`язку з призначення судом експертизи
25 липня 2024 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого-судді - Плотникової Н.Б.,
присяжних: - Сушко С.М.
- Голець Н.А.
при секретарі - Логвиненко Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою
ОСОБА_1 ,
заінтересована особа: орган опіки та піклування - виконавчий комітет Кириківської селищної ради Сумської області
про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,-
ВСТАНОВИВ:
04.07.2024 року заявниця звернулася до суду з заявою про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, в якій просить суд визнати недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та встановити над ним опіку, призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 опікуном над недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявниця в судовому засіданні заяву підтримала та просить призначити по справі судово-психіатричну експертизу з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Представник ОСОБА_2 адвокат Розторгуєва В.Б. в судовому засіданні клопотання про призначення експертизи підтримала.
Представник заінтересованої особи - органу опіки та піклування - виконавчого комітету Кириківської селищної ради Охтирського району Сумської області в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, в письмовій заяві просить розглянути справу без участі представника, з вимогами погоджується.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що заява про призначення судово-психіатричної експертизи підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ч.1, 4 ст. 103 ЦПК України суд призначаєекспертизу усправі засукупності такихумов: дляз`ясування обставин,що маютьзначення длясправи,необхідні спеціальнізнання усфері іншій,ніж право,без якихвстановити відповідніобставини неможливо; сторонами(стороною)не наданівідповідні висновкиекспертів ізцих самихпитань абовисновки експертіввикликають сумнівищодо їхправильності.Питання,з якихмає бутипроведена експертиза,що призначаєтьсясудом,визначаються судом.
Згідно ст.105ЦПК Українипризначення експертизисудом єобов`язковим такожза клопотаннямхоча боднієї ізсторін,якщо усправі необхідновстановити: 1)характер іступінь ушкодженняздоров`я; 2)психічний станособи; 3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Згідно ч.1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ч. 1ст. 299 ЦПК Українидля визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності суд може призначити відповідну експертизу.
Згідно п. 5 ч.1 ст. 252 та п. 9 ч.1 ст. 253 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи на час проведення експертизи.
Відповідно до довідки до акту огляду спеціалізованою психіатричною медико-соціальною комісією від 28.01.2020 р. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має другу групу інвалідності з дитинства (а.с. 7).
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
Керуючись ст. ст. 103, 104, 105, 252, 253, 260, 298 ЦПК України суд, -
УХВАЛИВ:
Призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити такі питання:
1.Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на психічну хворобу?
2.Чи усвідомлює він значення своїх дій та чи може керувати ними?
3.Чи ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 має фактичну можливість з`явитися в судове засідання та особисто давати пояснення по суті справи?
Проведення експертизи доручити експертам Сумської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.
Встановити строк проведення експертизи 1 місяць.
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
Цивільну справу разом з ухвалою направити до Сумської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (проспект Михайла Лушпи, 54 м. Суми).
Ухвала може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Н. Б. Плотникова
Присяжні: С.М. Сушко
Н.А. Голець
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120596844 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Плотникова Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні