Рішення
від 25.07.2024 по справі 736/1430/24
КОРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 736/1430/24

Номер провадження 2/736/344/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 липня 2024 року м. Корюківка

Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді Чурупченка М.І.,

за участю секретаря Макуха О.О.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у м. Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Підгаєцької міської ради Тернопільської області, третя особа, яка не заявляють самостійних вимог: Корюківська районна державна нотаріальна контора, про визнання права власності на спадкове майно,-

в с т а н о в и в :

27 червня 2024 року позивач звернулась до суду із позовною заявою до Підгаєцької міської ради Тернопільської області, третя особа, яка не заявляють самостійних вимог: Корюківська районна державна нотаріальна контора, про визнання права власності на спадкове майно та просить: визнати за нею право власностів порядкуспадкування зазаконом направо наземельну частку(пай)із земельс/с«Колос» натериторії Угринівськоїсільської радиПідгаєцького районуТернопільської областіплощею 1,42га.в умовнихкадастрових гектарах,яке належалопомерлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 згідно втраченогосертифікату направо власностіна земельнучастку (пай)серія ТР№0070698 зареєстрованого 28.08.1996 року в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) під №338.

В судове засідання позивач не прибула, подала заяву про можливість розгляду справи без її участі. Позовні вимоги підтримала.

Від відповідача в судове засідання подано заяву про слухання справи без їх участі, заперечень не мають.

Від третьої особи заперечень не надійшло.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

По справівстановлено,що ІНФОРМАЦІЯ_2 мати позивача, ОСОБА_2 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 виданим 14 лютого 1997 року Сядринською сільською радою Корюківського району Чернігівської області.

На майно померлої матері відкрилась спадщина, яка складається з права померлої на земельну частку (пай) у колективному сільськогосподарському підприємстві, яке підтверджується виготовленим на померлу матір сертифікатом на право власності на земельну частку (пай) серія ТР №0070698.

При житті мати не розпорядилася своїм майном, заповіту не склала, спадщину після її смерті прийняла вона, бо на час відкриття спадщини постійно проживала з померлою, що підтверджується довідкою №65/10/06-09 від 03.04.2024 року старости Сядринського старостинського округу, крім того, у передбачені законом строки позивач звернулась до Корюківської районної державної нотаріальної контори, була відкрита спадкова справа №1223 с/с 96/1997.

У Корюківській районній державній нотаріальній конторі вона давно хотіла отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на належне померлій матері право, але в її документах вона не знайшла оригіналу сертифікату на право на земельну частку (пай) серія ТР №0070698 виготовленого на матір, за відсутності оригіналу правовстановлюючого документу на майно померлої державний нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, але постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії не видав, зазначивши, що загальновідомим фактом є те, що нотаріус позбавлений можливості видати свідоцтво про право на спадщину за відсутності правовстановлюючого документа на спадкове майно.

Відповідно до ст. 125 ЗК України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Згідно з ст. 126 ЗК України, право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

З викладеного видно, що позивач є спадкоємцем, тобто власником майна померлих і має право успадкувати земельну частку (пай), так як відповідно до норм ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини та згідно із ч. 3 ст. 1296 ЦК України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Відповідно до ст. 1225 ЗК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Згідно ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно з вимогами ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

За таких умов суд вважає, що за даних обставин справи, вимоги позивача про визнання за нею права власності на спадкове майно, не суперечать вимогам діючого законодавства, є обґрунтованими, законними та підлягають задоволенню.

Судовий збір слід залишити за позивачем.

Керуючись ст.ст. 325, 392, 1216-1218, 1261, 1268-1269 ЦК України, ст.ст. 258-259, 263-265, 268, 354-355 ЦПК України, суд, -

в ир іш ив :

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,уродженкою с.Угринів Бережанськогорайону Тернопільськоїобластіправо власностів порядкуспадкування зазаконом направо наземельну частку(пай)із земельс/с«Колос» натериторії Угринівськоїсільської радиПідгаєцького районуТернопільської областіплощею 1,42га.в умовнихкадастрових гектарах,яке належалопомерлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 згідно втраченогосертифікату направо власностіна земельнучастку (пай)серія ТР№0070698 зареєстрованого 28.08.1996 року в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) під №338.

Судовий збір залишити за позивачем.

На рішення суду протягом тридцяти днів з дня його складення може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду. Учасник справи, якому не було вручено рішення у день його складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Суддя М.І.Чурупченко

СудКорюківський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення25.07.2024
Оприлюднено29.07.2024
Номер документу120597911
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —736/1430/24

Рішення від 25.07.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Чурупченко М. І.

Ухвала від 28.06.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Чурупченко М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні