ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25.07.2024 м. Івано-ФранківськСправа № 909/699/24
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Валєєвої Т.Е.,
розглянувши матеріали позовної заяви (вх.№6654/24 від 23.07.2024)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Борис Спецтранс"
(вул. Василя Стуса, 30, корп. 2, оф. 39, м. Івано-Франківськ, 76018)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Віта Констракшн"
(участок Щивки, 2, с. Поляниця, м. Яремче, Івано-Франківська обл., 78593)
про стягнення 1 218 468,86 грн заборгованості за договорами суборенди техніки та надання послуг
без повідомлення (виклику) представників сторін
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Борис Спецтранс" (далі - ТОВ "Борис Спецтранс, позивач) звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Віта Констракшн" (далі - ТОВ "Віта Констракшн", відповідач) про стягнення 1 218 468,86 грн заборгованості за договорами суборенди техніки та надання послуг, з яких:
- 853 858,11 грн основної заборгованості;
- 302 392,91 грн інфляційних втрат;
- 62 217,84 грн 3% річних.
Крім того, позивач просить стягнути з відповідача 18 277,03 грн судового збору.
Позов мотивовано тим, що на виконання укладених між сторонами договорів суборенди техніки позивачем було передано у користування відповідачу техніку (вантажні автомобілі), а відповідачем було її прийнято, однак в порушення умов цих договорів відповідачем було лише частково внесено плату за користування майном.
Крім того, згідно з укладеним між сторонами договором про надання послуг, позивачем були надані послуги з транспортного перевезення вантажу, проте, дані послуги відповідачем не оплачені.
Як на правову підставі заявлених позовних вимог позивач посилається на ст. 526, 530, 625, 759, 762, 798, 901, 903 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд вважає за необхідне вказати на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) право на звернення до господарського суду в установленому цим кодексом порядку гарантується.
Отже, процесуальний закон гарантує кожному право на звернення до суду, проте таке право може бути реалізовано лише в порядку, визначеному цим кодексом.
Зокрема, ГПК України визначено наступний порядок.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України (в редакції Закону №3424-IX від 19.10.2023) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Для визначення наявності у позивача електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС за запитом суду була сформована відповідь №2499433 від 25.07.2024, в якій вказано, що в юридичної особи за ідентифікаційним кодом 43647273 не має зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
У силу абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до ч. 6 ст. 6 цього кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Крім того, згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України (в редакції Закону від 29.06.2023 №3200-IX, який введений в дію 18.10.2023) позовна заява повинна містити певні відомості, в т.ч. відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Як вбачається, позовна заява подана після 18.10.2023, однак не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху та встановлення строку для усунення виявлених судом недоліків.
Згідно з ч. 3 та ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 4, 162, 164, 172, 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Борис Спецтранс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Віта Констракшн" про стягнення 1 218 468,86 грн заборгованостіза договорами суборенди техніки та надання послуг - залишити без руху.
2. Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме зареєструвати свій Електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС) та приєднатися до даної справи в Електронному суді.
3. Повідомити позивача, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Учасники справи можуть подавати до суду процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії (подавати письмові чи електронні докази):
- в електронній формі через свій Електронний кабінет в ЄСІТС;
- в паперовій формі через канцелярію суду або на поштову адресу суду: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018.
Учасники справи перед відправкою документів до суду можуть їх надсилати іншим учасникам справи до їх Електронних кабінетів в ЄСІТС з отриманням підтвердження (квитанції) про доставку таких документів (https://wiki-ccs.court.gov.ua/w/Send_doc_to_participants).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Вебадреса, за якою можна знайти текст ухвали у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя Т.Е. Валєєва
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120598884 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Валєєва Т. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні