Справа №295/10830/24
1-кс/295/4673/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.07.2024 року м. Житомир
Слідчий суддяБогунського районногосуду м.Житомира ОСОБА_1 ,за участісекретаря с/з ОСОБА_2 ,розглянув винесенев кримінальномупровадженні №62024240020002262від 22.06.2024року заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.286КК України,слідчим другогослідчого відділу(здислокацією ум.Житомирі)Територіального управлінняДержавного бюророзслідувань,розташованого умісті Хмельницькому, ОСОБА_3 ,погоджене прокурором Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В :
В клопотанні слідчий другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, ОСОБА_3 зазначає, що Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Хмельницькому, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62024240020002262 від 22.06.2024 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 22.06.2024 року, близько 6 год. 50 хв., по АДРЕСА_1 , водій - військовослужбовець ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , заступник начальника відділу комплектування НОМЕР_1 , керуючи автомобілем марки "KIA OPTIMA", р.н. НОМЕР_2 , рухаючись у напрямку вулиці Слобідської, під час маневру повороту ліворуч при заїзді на АЗС " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", не надав переваги у русі мотоциклу "SHINERAY", р.н НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , допустивши зіткнення із мотоциклом. Внаслідок ДТП, водій ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження у вигляді закритого крайового перелому човноподібної кістки правої стопи.
Під час досудового розслідування також встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , 22.06.2024 року звертався за медичною допомогою до КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЖМР, де останньому поставлено діагноз «Відкрита рана інших частин гомілки. Рвана рана правої гомілки. Закритий крайовий перелом човноподібної кістки правої стопи.»
У зв`язку із наведеним, виникла необхідність щодо отримання тимчасового доступу до медичної документації (включаючи фотознімки) хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЖМР за адресою: АДРЕСА_2 , (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).
Результат обумовленого тимчасового доступу матиме важливе значення для кримінального провадження. Відомості, які містяться умедичній документаціїстаціонарного хворого, самі по собі та/або в сукупності з іншими речами і документами цього провадження, вагомо впливатимуть на встановлення суттєвих обставин правопорушення, можуть бути використані, як докази під час досудового розслідування, подальшого судового розгляду та, в цілому, сприятимуть достовірному встановленню усіх обставин кримінального провадження.
Слідчий у судове засідання не з?явився, у прохальній частині клопотання зазначив, що клопотання просить розглянути без його участі, у зв?язку з підтриманням викладених у клопотанні обставин.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи вищевикладене та задля всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин вищевказаного кримінального провадження, надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних, обґрунтованих і неупереджених процесуальних рішень, керуючись ст. ст. 159-166 КПК України слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Надати слідчому другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 62024240020002262 від 22.06.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме - до медичної документації (включаючи фотознімки) хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЖМР, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).
Зобов`язати уповноважених осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЖМР, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), надати (забезпечити) тимчасовий доступ до вказаних документів, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Встановити строк дії ухвали до 24.09.2024 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120599542 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Полонець С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні