ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 липня 2024 рокусправа № 380/15381/24
м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Андрусів У. Б., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Львівського державного університету безпеки життєдіяльності про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
у с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) пред`явила позов до Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (місцезнаходження: вул. Клепарівська, 35, м. Львів, Львівська обл., 79007; ЄДРПОУ 08571340), в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Львівського державного університету безпеки життєдіяльності щодо відмови надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року у відповідності до вимог ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із зазначенням відомостей про розміри про розміри посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, шляхом визначення шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з відповідними додатками постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року, а також процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.03.2023;
- зобов`язати Львівський державний університет безпеки життєдіяльності (далі ЛДУБЖД) підготувати і надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року у відповідності до вимог ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із зазначенням відомостей про розміри про розміри посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, шляхом визначення шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з відповідними додатками постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017, а також процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.03.2023.
Відповідно до вимог ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з`ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Перевіривши позовну заяву, суд дійшов висновку, що вона не відповідає процесуальним вимогам з огляду на таке.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту порушеного права, свободи чи інтересу згідно ч. 1 ст. 5 КАС України, який має бути викладений максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильно сформульованого змісту позовних вимог залежить ефективність судового захисту, позаяк суд відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Позивачка у мотивувальній частині позовної заяви покликається на те, що їй призначена пенсія в разі втрати годувальника ОСОБА_2 . Водночас, у прохальній частині вона просить видати спірну довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про призначення пенсії за пенсійною справою № 1304024139 (МНС), позивачці призначено пенсію у зв`язку з втратою годувальника чоловіка ( ОСОБА_2 ) з 14.01.2022.
При цьому, відповідно до п. «б» ч. 1 ст. 36 Закону України № 2262-ХІІ пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах сім`ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби (службових обов`язків), або внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби, 30 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім`ї.
Таким чином, пенсія позивачки обчислюється із грошового забезпечення годувальника ОСОБА_2 .
З огляду на те, що вказані позовні вимоги не узгоджуються із правилами обчислення пенсії, передбаченими Законом №2262-ХІІ, а тому позивачці пропонується уточнити позовні вимоги у частині коректного зазначення особи, про розмір грошового забезпечення якої необхідно видати спірну довідку станом на 01.01.2023.
Крім того, ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» унормовано, що перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Оскільки позивачка просить видати довідку станом на 01.01.2023 для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.03.2023, суддя пропонує привести у відповідність вимоги в частині дати, з якої потрібно провести перерахунок.
Частиною 1 ст. 2 КАС України регламентовано, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З огляду на те, що позивачка некоректно сформулювала позовні вимоги, суд, за умови обґрунтованості та підставності позову, не матиме змоги ухвалити рішення, яким її порушені права будуть відновлені.
Зважаючи на наведене, з метою забезпечення ефективного захисту прав позивачки під час розгляду справи по суті їй слід привести зміст позовних вимог у відповідність до вимог ст. 2, 160 КАС України.
За правилами ч. 1 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням того, що позивачкою не дотримано вимог процесуального законодавства, позовну заяву слід залишити без руху.
Керуючись ст. 160, 169, 248, 256 КАС України, суддя
п о с т а н о в и л а :
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Львівського державного університету безпеки життєдіяльності про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
2. Позивачці усунути недоліки позовної заяви, зазначені у мотивувальній частині цієї ухвали, у строк, що не перевищує десяти днів з дня її вручення.
3. Роз`яснити позивачці, що у разі неусунення у встановлений строк недоліків позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
4. Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Андрусів Уляна Богданівна
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120605805 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них осіб, звільнених з публічної служби |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Андрусів Уляна Богданівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Андрусів Уляна Богданівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Андрусів Уляна Богданівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні