ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 липня 2024 рокусправа № 380/15412/24
м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Андрусів У. Б., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Релігійної організації «Релігійна громада Української греко-католицької церкви парафії святих апостолів Петра і Павла у м. Новояворівськ Яворівського району Львівської області» про стягнення адміністративно-господарських санкцій,
у с т а н о в и л а :
Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (місцезнаходження: пл. Маланюка, 6, м. Львів, Львівська область, 79005; ЄДРПОУ 13817458) пред`явило позов до Релігійної організації «Релігійна громада Української греко-католицької церкви парафії святих апостолів Петра і Павла у м. Новояворівськ Яворівського району Львівської області» (місцезнаходження: вул. 50-річчя УПА, буд. 2, м. Новояворівськ, Львівська обл., 81053; ЄДРПОУ 26231027), в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача 57919,78 грн адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю.
Відповідно до вимог ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з`ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Перевіривши позовну заяву, суд дійшов висновку, що вона не відповідає процесуальним вимогам, установленим ст. 160, 161 КАС України, з огляду на таке.
На виконання вимог ч. 3 ст. 161, ч. 8 ст. 160 КАС України до позовної заяви необхідно додавати документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Всупереч зазначеним нормативним приписам, за пред`явлення цього позову позивач не сплатив судовий збір. Також у позовній заяві не зазначено про наявність у позивача пільг щодо сплати судового збору та не додано жодних підтверджуючих документів.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регламентовані Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі Закон №3674-VI).
Частиною 1 ст. 4 Закону №3674-VI унормовано, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону №3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду суб`єктом владних повноважень адміністративного позову майнового характеру складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 №3460-IX прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 становить 3028,00 грн.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено одну вимогу майнового характеру про стягнення з відповідача на користь позивача 57919,78 грн адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю. Тобто сума судового збору за звернення до суду з цим позовом становить 3028,00 грн.
Відтак, за подання цього позову позивачу потрібно сплатити судовий збір у розмірі 3028,00 грн за такими платіжними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК Львiв/Залізничний р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38008294; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA128999980313101206084013951; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: *;101;
Суддя звертає увагу, що відомості про платіжні реквізити для перерахування судового збору за пред`явлення адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду розміщені на офіційному сайті суду (https://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір», де також можна автоматично розрахувати судовий збір та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.
Також згідно з ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак до матеріалів позовної заяви не долучено витяг з ЄДР позивача, що підтверджується актом про відсутність вкладень від 19.07.2024, складений працівниками відділу документального забезпечення та архіву (канцелярія) Львівського окружного адміністративного суду під час реєстрації цього адміністративного позову.
З приписів ч. 1 ст. 161 КАС України випливає, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи. За правилами абз. 2 ч. 2 вказаної норми суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову в паперовій формі зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій позовної заяви та доданих до неї документів.
Проте доказів надіслання позовної заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення відповідачу позивачем не додано.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, установлених процесуальним законом, її слід залишити без руху та надати позивачеві десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених судом недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 160, 161, 169, 241, 243, 248, 256 КАС України, суддя
п о с т а н о в и л а :
1. Позовну заяву Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Релігійної організації «Релігійна громада Української греко-католицької церкви парафії святих апостолів Петра і Павла у м. Новояворівськ Яворівського району Львівської області» про стягнення адміністративно-господарських санкцій залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у строк, що не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до канцелярії суду чи надіслання на адресу суду (79018, м. Львів вул. Чоловського, буд. 2) таких документів:
- оригіналу документа про сплату судового збору в сумі 3028,00 грн або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
- витягу з ЄДР позивача;
- доказів направлення позовної заяви з додатками відповідачу.
3. Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
4. Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Андрусів Уляна Богданівна
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120605894 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них осіб з інвалідністю |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Андрусів Уляна Богданівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Андрусів Уляна Богданівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні