Жовківський районний суд львівської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 444/2518/23
Провадження № 2/444/120/2024
УХВАЛА
про забезпечення позову
16 липня 2024 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Мікула В. Є.
секретаря судового засідання Садова І.З.,
розглянувши в залі суду в місті Жовква Львівської області заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Жовківського районного суду Львівської області знаходиться цивільна справа позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Жовківської міської ради Львівського району Львівської області про визнання прав забудовника, визнання незаконним та скасування рішення про передачу земельної ділянки у приватну власність.
Позивач звернувся до Жовківського районного суду Львівської області з заявою про забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельні ділянки належні ОСОБА_2 .
Заява мотивована тим, що є реальні підстави вважати, що відповідач в будь-який час може відчужити спірне майно, що унеможливить у зазначений вище спосіб виконати рішення суду для поновлення його порушених прав чи інтересів .
Дослідивши матеріали справи, вважаю за необхідне заяву про забезпечення позову задоволити, виходячи з наступного:
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується шляхом накладення арешту на майно та (або) грошові кошти, що знаходяться або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи інших осіб.
Як роз`яснено в п. 4 Постанови Пленуму Верховного суду України від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
У вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Аналізуючи вищевикладені обставини, приймаючи до уваги наведені норми процесуального законодавства, з врахуванням роз`яснення Верховного Суду України, виходячи з оцінки обґрунтованості доводів позивача щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін; наявності зв`язку між заходом щодо забезпечення позову і предметом позовної вимоги, в тому числі, спроможності заходів, який заявник просить вжити у порядку забезпечення позову, забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог про забезпечення позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 149, 150, 260, 353, 354 ЦПК України, п. 4 Постанови Пленуму Верховного суду України від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву про забезпечення позову задовольнити.
Накласти арешт на:
- на належну ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) земельну ділянку із кадастровим номером 4622789200:01:022:0079 площею 0,0342 га( реєстраційний номер ОНМ 2901878246227), що розташована у Львівській області, Львівському районі, с.Туринка, урочище Бохочанські загументи, а також заборонити органам, які проводять реєстрацію речових прав на нерухоме майно, державним кадастровим реєстраторам, які входять до складу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органів, здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо цієї земельної ділянки ( утому числі її поділу чи об`єднання з іншими земельними ділянками).
- на належну ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) земельну ділянку із кадастровим номером 4622789200:01:022:0080 площею 0,362 га( реєстраційний номер ОНМ 2901858646227), що розташована у Львівській області, Львівському районі, с.Туринка, урочище Бохочанські загументи, а також заборонити органам, які проводять реєстрацію речових прав на нерухоме майно, державним кадастровим реєстраторам, які входять до складу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органів, здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо цієї земельної ділянки ( утому числі її поділу чи об`єднання з іншими земельними ділянками).
Стягувач: ОСОБА_1 ( РНОКПП: НОМЕР_2 , адреса проживання: АДРЕСА_2 ) .
Боржник: ОСОБА_2 ( РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_3 ) .
Копію ухвали про забезпечення позову одночасно з направленням заявнику направити для негайного виконання Жовківському відділу Державної виконавчої служби у Львівському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), а особі, стосовно якої вжиті заходи забезпечення позову - для відома, копію ухвали надіслати негайно після її виконання.
Ухвала може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала про забезпечення підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Ухвалу про забезпечення позову може бути оскаржено. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення до Апеляційного суду Львівської області.
Суддя: Мікула В. Є.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120612541 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Мікула В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні