Ухвала
від 26.07.2024 по справі 552/4651/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД М.ПОЛТАВИ

Справа №552/4651/24

Провадження № 1-кс/552/1699/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.07.2024 року м. Полтава

Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-

В С Т А Н О В И В :

Старший детектив Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У клопотанні вказував, що детективами підрозділу детективів ТУ БЕБ у Полтавській області, за процесуального керівництва прокурорів Полтавської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72024171020000014 стосовно ОСОБА_4 , який діючи за попередньою змовою з невстановленими особами, здійснив внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), завідомо неправдиві відомості, а також умисно подав їх для проведення реєстраційних дій.

Відповідно до отриманих з ІНФОРМАЦІЯ_2 документів установлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) у період з 15.09.2023 по 27.10.2023 здійснили вивезення за межі митної території України в режимі «експорт» (остаточне вивезення) 196 т. олії соняшникової на суму 162680 EUR та 769 т. шроту соняшникового на суму 190429,5 EUR.

При цьому, аналізом руху коштів по банківських рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », встановлено, що грошові кошти, як валютна виручка на територію України не повернулись.

Допитаний як свідок ОСОБА_5 повідомив, що його рідний брат ОСОБА_4 не мав ніякого відношення до фінансово господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також взагалі не займався ніякою підприємницькою діяльністю.

Також, зі слів ОСОБА_5 стало відомо, що директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_4 у січні 2024 року загинув на полі бою внаслідок військової агресії російської федерації.

Встановлено, що з банківських рахунків вказаного підприємства невстановленими на даний час особами перераховано понад 11,2 млн. грн. в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_3 ) з призначенням платежів: «за переробку соняшнику та шроту соняшникового».

При цьому, згідно відомостей ІНФОРМАЦІЯ_5 службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у податковому обліку взагалі не відображались операції з придбання, зберігання та транспортування сільськогосподарської продукції до потужностей ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », в тому числі соняшнику та шроту соняшникового.

Також, згідно відомостей ДП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » упродовж 2010 2024 років не здійснювалось завезення, зберігання та відвантаження сільськогосподарської продукції з використанням елеваторних комплексів, зареєстрованих на території України.

На виконання сторони обвинувачення службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » надано належним чином завірені копії документів щодо фінансово господарських взаємовідносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Аналізом вказаних документів встановлено, що згідно ТТН завезення соняшнику до виробничих приміщень ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснювалось, в переважній більшості, перевізником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_4 ).

Допитаний як свідок директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » повідомив, що його підприємство немало жодних фінансово господарських взаємовідносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в тому числі не надавало послуг з перевезення соняшнику до виробничих приміщень ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на замовлення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Під час здійснення зазначених фінансово-господарських операцій використовувались розрахункові рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) відкриті в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (МФО НОМЕР_5 , ЄДРПОУ НОМЕР_6 , адреса реєстрації АДРЕСА_1 ), зокрема: НОМЕР_7 (валюти 980 - Українська гривня, 978 - ЄВРО, 840 долар США).

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, просив слідчого суддю надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів та можливість їх вилучити, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (МФО НОМЕР_5 ) та складають банківську таємницю, з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження.

У судове засідання детектив не з`явився, надав до суду клопотання про розгляд справи у його відсутність.

Враховуючи, що є підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, до яких прокурор просить надати тимчасовий доступ, суд приходить до висновку про можливість відповідно ч.2 ст. 163 КПК України, розглядати клопотання без виклику особи у володінні якої знаходяться документи.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст.160КПКУкраїни сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий маєправозвернутисяіз зазначенимклопотаннямзапогодженням зпрокурором.

Стаття 163КПКУкраїни передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частиною 7 ст.163КПКУкраїни також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

У поданому до суду детективом клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення обставин кримінального правопорушення,знаходиться саме у розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » , отримати зазначену інформацію у інший спосіб неможливо.

З цих підстав клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст.160,163 КПК України,-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

1.Надати дозвілна тимчасовийдоступ додокументів, з можливістю їх вилучення, що містять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (МФО НОМЕР_5 , ЄДРПОУ НОМЕР_6 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) по усіх рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), в тому числі: НОМЕР_7 (валюти 980 - Українська гривня, 978 - ЄВРО, 840 долар США), а саме: документів які відображують надходження та списання грошових коштів по рахунках, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини (у разі зняття готівкових коштів, із зазначенням місця, дати, часу здійснення операцій), призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, осіб, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, РНОКПП, МФО й номерів рахунків контрагентів з якими проведені операції на паперовому та магнітному (електронному) носіях в форматі Microsoft EXCEL; документів що містяться в обліково-реєстраційних справах зазначених клієнтів, в тому числі, заяв на відкриття/закриття рахунків, договорів, договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнтів, кредитних договорів, іпотечних договорів, додатків до договорів (угод), наказів, доручень, довіреностей, анкет, листів, позови, заперечення, рішень судів, розписки, квитанцій, платежів, чеків, довідок, інформації про поштові відправлення, повідомлень про вручення поштових відправлень, реєстри поштових відправлень, реєстри, документів що стосуються виконання умов договорів, довідки про заборгованість, розрахунки про наявність заборгованості та інших документів що містяться у справах; заяви на видачу чекових книжок, грошових чеків, корінців грошових чеків на отримання готівки по зазначеним рахункам; протоколи системи «Банк-клієнт» в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта, ідентифікаційні дані клієнта, що були використані при реєстрації в електронному кабінеті для доступу до системи дистанційного обслуговування, інформацію щодо IP-адрес та пристроїв, що використовуються клієнтом для реєстрації в системі, дистанційного обслуговування, ідентифікаційні дані уповноважених осіб клієнта (прізвище, ім`я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків), які мають право вчиняти дії, отримувати послуги банку від імені цього клієнта з наданням документів, що підтверджують повноваження таких осіб, документи щодо переведення та отримання коштів від юридичних та фізичних осіб нерезидентів та їх банківських установ, з 01.01.2022 по дату винесення ухвали суду.

2. Виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю доручити детективам Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , керівнику відділу детективів ОСОБА_15 , прокурорам відділу Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_16 , ОСОБА_17 .

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення26.07.2024
Оприлюднено29.07.2024
Номер документу120618212
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —552/4651/24

Ухвала від 16.08.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Сингаївська Т. С.

Ухвала від 16.08.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Сингаївська Т. С.

Ухвала від 16.08.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Сингаївська Т. С.

Ухвала від 16.08.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Сингаївська Т. С.

Ухвала від 07.08.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Сингаївська Т. С.

Ухвала від 07.08.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Сингаївська Т. С.

Ухвала від 01.08.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Сингаївська Т. С.

Ухвала від 26.07.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

Ухвала від 26.07.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні