справа № 753/4010/24
провадження № 2/753/4378/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" липня 2024 р. Дарницькоий районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Коренюк А.М.
при секретарі Потапенко Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві клопотання Житлово-будівельного кооперативу «Локомотив-10» в особі представника Сімейка Артура Миколайовича про проведення судового засіданя у режимі відеоконференції посправі за позовом Житлово-будівельного кооперативу «Локомотив-10» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги, -
ВСТАНОВИВ :
У провадженні цього суду знаходяться вказана справа.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIIІ від 03 жовтня 2017 року, якимзокрема Цивільний процесуальний кодекс викладений в новій редакції.
Відповідно до п. 9 розділу ХІІ Перехідних положень ЦПК України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Представник позивача Сімейко А.М., діючий на довіреності від 29.05.2024 року, звернулась до суду із клопотанням від 26.06.2024 року, яке надійшло до суду 02.07.2024 року, й передане судді 03.07.2024 року, про проведення судового засіданя, призначеного на 11 год. 30 хв. 03.07.2024 року у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду по вказаній справі.
Вивчивши заяву про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, враховуючи визначений процесуальним законом строк для її подачі до суду згідно вимог ч.2 ст. 212 ЦПК України, суд вважає, що клопотання підлягає залишенню без розгляду із наступних підстав.
Так, відповідно до ч.1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обовязковою.
Відповідно до ч.2 ст. 212 ЦПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за пять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно - телекомунікаційну систему (ч.2 ст. 212 ЦПК України).
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання звязку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Дана заява подана з порушення строку, визначеним ч.2 ст. 212 ЦПК України, тобто пізніше пяти днів до судового засідання.
Відповідно до ст. 120 ЦПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
З огляду на зазначені положення чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає цивільну справу.
При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Окрім того, призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
На підставі вищевикладеного, п. 9 розділу ХІІ Перехідних положень ЦПК України, ст. ст. 4, ч.ч. 1, 2 ст. 126, 212, ст.ст. 258 - 260, 353 ЦПК ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання Житлово-будівельного кооперативу «Локомотив-10» в особі представника ОСОБА_4 про проведення судового засіданя у режимі відеоконференції посправі за позовом Житлово-будівельного кооперативу «Локомотив-10» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги, - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду відповідно до ст. 353 ЦПК України.
СУДДЯ:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120619618 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Коренюк А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні