24.07.2024
Справа №642/3361/24
Провадження №1-кс/642/2175/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«24» липня 2024 року слідчий суддя Ленінського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню №12024221220000663 від 19.04.2024, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України,
встановив:
До слідчого судді надійшло клопотання, в якому слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме: до копій договорів (та додатків до них), щодо об`єктів нежитлових будівель (кіосків, торговельних павільйонів, тощо), укладених між АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ; ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та особами (фізичними особами, фізичними особами підприємцями, юридичними особами, тощо), щодо надання/отримання послуг із електропостачання, а також до інформації: чи укладалися за даними об`єктами нежитлових будівель (кіосків, торговельних павільйонів, тощо) договори про надання/отримання послуг з електропостачання? Якщо так то зазначити повні дані, у т.ч. особові рахунки користувача/споживача; чи здійснюється оплата послуг наданих АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » особами (фізичними особами, фізичними особами підприємцями, юридичними особами, тощо), які є власниками/користувачами даних об`єктів нежитлових будівель (кіосків, торговельних павільйонів, тощо)?Чи наявна за вказаними адресами заборгованість щодо сплати за користування електроенергією? У разі наявності, прошу зазначити ким та яку суму заборговано перед вашим АТ.
Клопотання обґрунтованотим,що в провадженні слідчого СВ ВП№2 ХРУП №3 ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 перебуває кримінальне провадження №12024221220000663 від 19.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.197-1 КК України, тобто самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці.
В 2020-2021 роках невстановленими особами вчинено самовільне будівництво 40 кіосків на самовільно зайнятій земельній ділянці у м. Харкові, чим завдано значної шкоди її законному володільцю.
У ході досудового розслідування встановлено, зокрема, наступне: в період з 2020 по 2021 роки зареєстровано право власності на 40 (сорок) об`єктів нежитлових будівель за ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_2 ) на підставі технічного паспорта та довідки щодо їх будівництва до 1991 року. Об`єкти зареєстровані за наступними адресами:
Об`єкти зареєстровані за наступними адресами:
1)АДРЕСА_2 ;
2) АДРЕСА_3 ;
3) АДРЕСА_4 ;
4) АДРЕСА_5 ;
5) АДРЕСА_6 ;
6) АДРЕСА_7 ;
7) АДРЕСА_8 ;
8) АДРЕСА_9 ;
9) АДРЕСА_10 ;
10) АДРЕСА_11 ;
11) АДРЕСА_12 ;
12) АДРЕСА_13 ;
13) АДРЕСА_14 ;
14) АДРЕСА_15 ;
15) АДРЕСА_16 ;
16) АДРЕСА_17 ;
17) АДРЕСА_18 ;
18) АДРЕСА_19 ;
19) АДРЕСА_20 ;
20) АДРЕСА_21 ;
21) АДРЕСА_22 ;
22) АДРЕСА_23 ;
23) АДРЕСА_24 ;
24) АДРЕСА_25 ;
25) АДРЕСА_26 ;
26) АДРЕСА_27 ;
27) АДРЕСА_6 ;
28) АДРЕСА_28 ;
29) АДРЕСА_29 ;
30) АДРЕСА_30 ;
31) АДРЕСА_31 ;
32) АДРЕСА_32 ;
33) АДРЕСА_33 ;
34) АДРЕСА_34 ;
35) АДРЕСА_35 ;
36) АДРЕСА_36 ;
37) АДРЕСА_37 ;
38) АДРЕСА_38 ;
39) АДРЕСА_39 ;
40) АДРЕСА_40 .
Аналізом відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, встановлено наступне: державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 , у період з 2020 року по 2021 рік проведено державну реєстрацію права власності на вищезазначені нежитлові будівлі (кіоски/мафи), літ «АА-1» за ОСОБА_4 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ) на підставі технічного паспорта та довідки щодо їх будівництва до 1991 року,
Наразі встановлено ряд ФО-П, у яких знаходяться зазначені нежитлові будівлі в оренді/суборенді.
Наведене у сукупності вказує на вчинення невстановленими на теперішній час особами дій, спрямованих на самовільне будівництво 40 кіосків на самовільно зайнятій земельній ділянці у м. Харкові.
В ході проведення досудового розслідування проведено огляди місць подій за усіма вищезазначеними адресами, у ході яких встановлено, що до зазначених нежитлових будівель під`єднано електроживлення.
Виходячи з вищенаведеного, у органу досудового розслідування є підстави вважати, що за зазначеними вище адресами наявні особові рахунки з надання послуг з електропостачання АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ; ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) фізичним особам-підприємцям чи юридичним особам, які сплачують за витрачену електроенергію даному АТ. Тому у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ; ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) , можуть знаходитися документи, відомості яких можуть бути використані як докази, оскільки мають значення для встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні
Враховуючи вищевикладене з метою подальшого досудового розслідування, необхідності проведення судових експертиз, встановлення осіб, які винні у скоєні кримінального правопорушення, необхідності встановлення фактичних відомостей, необхідно провести ряд заходів забезпечення кримінального провадження, та беручи до уваги, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які знаходяться у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та у зв`язку із тим, що іншими способами встановити обставини, які необхідні для повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування вказаного кримінального провадження не має можливості, необхідно отримати тимчасовий доступ та можливість вилучення оригіналів документів які перебувають у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_41 .
Слідчий до судового засідання не з`явився, надав до суду клопотання про проведення слухання справи без його участі.
Представник особи, у володінні якого знаходяться документи, за судовим викликом не прибув, про причини неприбуття не повідомив, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлені своєчасно та належним чином.
Відповідно до частини четвертої статті 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
На підставі частини четвертої статті 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя доходить висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
У відповідності до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.
Відповідно до частини першої статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до частини першої статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 частини другої статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно зі статтею 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази документи, висновки експертів.
Як зазначено у частині першій статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ст. 32 Конституції України гарантує кожному охорону особистого життя. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом
Згідно з частинами п?ятою - шостою статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв?язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обстави кримінальному провадженні.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п?ятою цієї стати. доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до частини сьомої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
3 матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні прокурора та завдання, для виконання якого прокурор звертається із клопотанням, може бути виконане.
Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що документи, про тимчасовий доступ до яких заявлено клопотання, перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Вищезазначена інформація, до якої слідчий просить надати доступ, у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити відомості, які підлягають доказуванню, неможливо.
Таким чином, слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які маються у документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
На підставі вищевикладеного, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню шляхом надання тимчасового доступу до вказаної в клопотанні інформації.
На підставі викладеного та керуючись статтями 132, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
Клопотання слідчого СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню №12024221220000663 від 19.04.2024, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України задовольнити.
1.Надати заступнику СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_6 та слідчому СВ ВП №2 Харківського РУП №3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до наявних у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ; ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) документів (з можливістю вилучення їх копій), а саме:
-копій договорів (та додатків до них), щодо об`єктів нежитлових будівель (кіосків, торговельних павільйонів, тощо), а саме:
1)АДРЕСА_2 ;
2) АДРЕСА_3 ;
3) АДРЕСА_4 ;
4) АДРЕСА_5 ;
5) АДРЕСА_6 ;
6) АДРЕСА_7 ;
7) АДРЕСА_8 ;
8) АДРЕСА_9 ;
9) АДРЕСА_10 ;
10) АДРЕСА_11 ;
11) АДРЕСА_12 ;
12) АДРЕСА_13 ;
13) АДРЕСА_14 ;
14) АДРЕСА_15 ;
15) АДРЕСА_16 ;
16) АДРЕСА_17 ;
17) АДРЕСА_18 ;
18) АДРЕСА_19 ;
19) АДРЕСА_20 ;
20) АДРЕСА_21 ;
21) АДРЕСА_22 ;
22) АДРЕСА_23 ;
23) АДРЕСА_24 ;
24) АДРЕСА_25 ;
25) АДРЕСА_26 ;
26) АДРЕСА_27 ;
27) АДРЕСА_6 ;
28) АДРЕСА_28 ;
29) АДРЕСА_29 ;
30) АДРЕСА_30 ;
31) АДРЕСА_31 ;
32) АДРЕСА_32 ;
33) АДРЕСА_33 ;
34) АДРЕСА_34 ;
35) АДРЕСА_35 ;
36) АДРЕСА_36 ;
37) АДРЕСА_37 ;
38) АДРЕСА_38 ;
39) АДРЕСА_39 ;
40) АДРЕСА_40 ,
укладених між АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ; ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та особами (фізичними особами, фізичними особами підприємцями, юридичними особами, тощо), щодо надання/отримання послуг із електропостачання. Встановлення за результатами аналізу вилучених матеріалів, інших важливих обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
А також отримання наступної інформації:
-чи укладалися за даними об`єктами нежитлових будівель (кіосків, торговельних павільйонів, тощо) договори про надання/отримання послуг з електропостачання? Якщо так то зазначити повні дані, у т.ч. особові рахунки користувача/споживача;
-чи здійснюється оплата послуг наданих АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » особами (фізичними особами, фізичними особами підприємцями, юридичними особами, тощо), які є власниками/користувачами даних об`єктів нежитлових будівель (кіосків, торговельних павільйонів, тощо)?
Чи наявна за вказаними адресами заборгованість щодо сплати за користування електроенергією? У разі наявності, прошу зазначити ким та яку суму заборговано перед вашим АТ.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.
Відповідно до частини першої статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120621080 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Пашнєв В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні