Ухвала
від 22.07.2024 по справі 530/1527/24
ЗІНЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 530/1527/24

Номер провадження 2-о/530/112/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.07.2024

м.Зіньків

Суддя Зіньківського районного суду Полтавськоїобласті СитникО.В. розглянувши заяву ОСОБА_1 заінтересована особа Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Опішнянської селищної ради Полтавського району Полтавської області про призначення опікуна , -

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 , звернувся до суду з заявою в порядку окремого провадження про

звільнення попереднього опікуна та призначення опікуна .На обгрунтування заяви зазначає, що 10.05.2017 року Великобагачанським районним судом Полтавської області справа № 525/250/17 його сестру ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 було визнано недієздатною , судом було встановлено опіку та призначено опікуна його та сестри матір ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 . Заявник вказує що його мати ОСОБА_3 не може виконувати обов`язки опікуна в зв`язку із поважним віком та погіршенням стану здоров`я. 30.05.2024 року ОСОБА_3 звернулась до виконавчого комітету Опішнянської селищної ради із заявою з проханням звільнити її від обов`язків опікуна та про можливість призначити опікуном заявника ОСОБА_1 , рішенням виконавчого комітету від 04.06.2024 року за № 120 затверджено подання опікунської ради про можливість призначення опікуна над недієздатною особою ( про можливість призначення ОСОБА_1 опікуном над недієздатною особою ОСОБА_2 1984 року народження.) Заявник прохає звільнити попереднього опікуна ОСОБА_3 та призначити відповідно до подання органу опіки та піклування опікуном його недієздатної сестри його ОСОБА_1 .

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.

Статтею 15 ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Отже, стаття 15 ЦК України визначає об`єктом захисту порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес. Порушення права пов`язане з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково. При оспорюванні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликана поведінкою іншої особи.

Відповідно до частин другої, сьомої статті 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного); окремого провадження.

Окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про визнання фізичної особи недієздатною .Рішенням Великобагачанського районного суду Полтавської області 10.05.2017 року ОСОБА_2 визнано недієздатною , встановлено над нею опіку та призначено її опікуном - ОСОБА_3 .

Дані обставини встановлено рішенням суду яке набрало законної сили, а тому не підлягають доказуванню, оскільки відповідно дост. 82 Цивільного процесуального кодексу України(далі по тексту -ЦПК України) обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно зіст. 55 Цивільного кодексу України(далі по тексту -ЦК України) опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів повнолітніх осіб, які за станом здоров`я не можуть самостійно здійснювати свої права і обов`язки.

Відповідно до п. 1ст. 60 ЦК Українисуд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування. А згідно з ч. 4ст. 63 цього Кодексуопікун або піклувальник призначається переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особливих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов`язки опікуна чи піклувальника.

За приписом ч. 1ст. 75 ЦК Українисуд, якщо він призначив опікуна чи піклувальника, або орган опіки та піклування за заявою особи звільняє її від повноважень опікуна або піклувальника.

Згідно ч. 2ст. 300 ЦПК Українисуд за заявою органу опіки та піклування чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу. Суд розглядає питання про звільнення опікуна або піклувальника в судовому засіданні з повідомленням заінтересованих осіб. Неявка цих осіб не перешкоджає розгляду питання про звільнення опікуна або піклувальника.

У поданій заяві заявником є ОСОБА_1 а не особа яка призначена опікуном ОСОБА_3 , також відсутні докази того , що остання не може здійснювати опіку . Опікуном недієздатної ОСОБА_2 було призначено ОСОБА_3 Великобагачанським районним судом Полтавської області а не Зіньківським районним судом Полтавської області .Оскільки ОСОБА_3 була призначена опікуном недієздатної дочки ОСОБА_2 за рішенням суду, а тому звільнити її від повноважень опікуна повинен суд і тільки за її заявою . Щоб призначити іншого опікуна , потрібно вирішити питання про звільнення попереднього опікуна , тому в розумінні ч. 4 п.п.1 ст. 185 ЦПК України суд прийшов до висновку про повернення даної заяви .

Керуючись ст.185,295-300, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

1.Заяву ОСОБА_1 заінтересована особа Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Опішнянської селищної ради Полтавського району Полтавської області про призначення опікуна повернути

2.Зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України у Полтавській області, код ЄДРПОУ 37959255, яке розташоване за адресою: м. Полтава, вул. Шевченка, 1, повернути ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір за подання вказаної заяви до суду у розмірі 605 (шістсот п`ять) грн 60 коп, сплачений ним 12 липня 2024 року через АТ КБ Приват Банк згідно з квитанцією № 0.0.3758072185.1

3.Роз`яснити заявнику , що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду якщо перестануть існувати обставини що стали підставою для повернення заяви .

Ухвала набирає законної сили через п`ятнадцять днів з дня її постановлення, якщо на неї не буде подана апеляційна скарга учасниками справи.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

СуддяО. В. Ситник

СудЗіньківський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення22.07.2024
Оприлюднено29.07.2024
Номер документу120627746
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Інші справи окремого провадження

Судовий реєстр по справі —530/1527/24

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Ситник О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні