26.07.2024 Справа № 756/9053/24
Справа № 756/9053/24
Провадження № 6/756/470/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 липня 2024 суддя Оболонського районного суду м. Києва Тиха О.О., ознайомившись з матеріалами заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс», заінтересовані особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», Товариства з обмеженою відповідальністю «Кампсіс Лігал», приватний виконавець Кошарський Олександр Володимирович, ОСОБА_1 , про заміну сторони виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
До Оболонського районного суду м. Києва надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс», заінтересовані особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», Товариства з обмеженою відповідальністю «Кампсіс Лігал», приватний виконавець Кошарський Олександр Володимирович, ОСОБА_1 , про заміну сторони виконавчого провадження № НОМЕР_1, відкритого на підставі виконавчого напису № 9922 від 28.09.2021, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Сазонової О.М.
Вивчивши матеріали поданої до суду заяви про заміну сторони виконавчого провадження та долучені до неї докази, суддя приходить до наступних висновків.
Статтею 442 ЦПК України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником (частина 1). Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець (частина 2). Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (частина 5).
ТОВ «Дебт Форс» у свої заяві зазначило, що на примусовому виконання у приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Кошарського О.В. перебуває виконавче провадження № НОМЕР_1, відкрите на підставі виконавчого напису № 9922 від 28.09.2021, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Сазонової О.М., щодо стягнення кредитної заборгованості з боржника ОСОБА_1 на користь ТОВ «Вердикт Капітал».
У зв`язку з заміною сторони у правовідносинах (кредитора) заявник просив замінити стягувача у вказаному виконавчому провадженні з ТОВ «Вердикт Капітал» на ТОВ «Дебт Форс».
Відповідно до ст. 446 Цивільного процесуального кодексу України процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.
Процесуальні питання, пов`язані з виконанням рішень інших органів (посадових осіб), вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення.
Відповідно до положень статті 24 «Місце виконання рішення» Закону України «Про виконавче провадження» приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
За правилами частин першої та другої наведеної статті виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.
Приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника-фізичної особи, за місцезнаходженням боржника-юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
Виходячи зі змісту статті 24 Закону України «Про виконавче провадження», місцем виконання судового рішення є місце провадження виконавчих дій з його примусового виконання. Такі виконавчі дії провадяться за місцем проживання боржника, місцем його перебування, роботи або за місцем знаходження його майна. Отже, місце виконання рішення та місце прийняття до виконання виконавчих документів уповноваженим виконавцем можуть не співпадати та є відмінними правовими категоріями.
На цьому наголосив Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у постанові від 29 жовтня 2020 року по справі № 263/14171/19.
З Інформації про виконавче провадження № НОМЕР_1 вбачається, що 16.12.2021 приватним виконавцем Кошарським О.В. винесено постанову про передачу виконачого документу на виконання до підприємства, установи, організації, а саме: Комунального закладу «Центр художньої та технічної творчості «Печерськ» (код ЄДРПОУ - 02597152), місцем знаходження якого є: 01010, м. Київ, вул. Московська, буд. 3, що відноситься до Печерського району м. Києва.
Доказів виконання виконавчого напису нотаріуса, під час примусового виконання якого заявник просить замінити стягувача у ВП № НОМЕР_1, на території Оболонського району м. Києва, як правову підставу для розгляду справи Оболонським районним судом м. Києва, заявником не надано.
З урахуванням наведеного, компетентним та належним судом для розгляду даної справи є Печерський районний суд м. Києва у межах територіальної підсудності якого виконується виконавчий напис нотаріуса.
Згідно п. 1 ч. 1, ч. 3 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).
Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
За таких обставин, беручи до уваги відсутність підстав вважати, що на території Оболонського району м. Києва здійснюються будь-які виконавчі дії з примусового виконання виконавчого напису нотаріуса, справа підлягає направленню на розгляд до Печерського районного суду м. Києва (вул. Володимирська, 15, м. Київ, 01601), за місцем виконання виконавчого напису.
Керуючись статтями 2, 31, 32, 260, 261, 353-355, 442, 446 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Цивільну справу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс», заінтересовані особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», Товариства з обмеженою відповідальністю «Кампсіс Лігал», приватний виконавець Кошарський Олександр Володимирович, ОСОБА_1 , про заміну сторони виконавчого провадження передати на розгляд до Печерського районного суду м. Києва (вул. Володимирська, 15, м. Київ, 01601).
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання суддею.
Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.О. Тиха
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120628564 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Тиха О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні