Ухвала
від 26.07.2024 по справі 442/6046/24
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 442/6046/24

Провадження № 1-кс/442/1150/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2024 року слідчий суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання дізнавача СД Дрогобицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів,

в с т а н о в и в :

Дізнавач СД Дрогобицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді в рамках кримінального провадження № 42023142190000097 від 02.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України, з клопотанням, в якому просить надати старшому дізнавачу СД Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналу закритого кримінального провадження № 42023142190000079 від 12.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України, що перебуває у ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 .

В обґрунтування клопотання зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що Дрогобицькою окружною прокуратурою в ході здійснення представницької діяльності, зокрема опрацювання карт ІНФОРМАЦІЯ_2 за допомогою сервісу ІНФОРМАЦІЯ_3 онлайн платформи для точного землеробства встановлено можливий факт самовільного зайняття невідомими особами земельних ділянок комунальної власності сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 4621282400:08:000:0903, площею 90.7 га, 4621282400:08:000:2706 площею 26.2777 га, які розташовані за адресою: АДРЕСА_2 , шляхом посіву сільськогосподарських культур. Будучи допитаним по суті провадження голова ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_5 пояснив, що земельна ділянка з кадастровим номером 4621282400:08:000:0903, яка належала ІНФОРМАЦІЯ_5 , згідно договору оренди була надана у користування ФОП ОСОБА_6 , який обробляючи вказану земельну ділянку помилково вийшов за її межі, та коли йому було звернуто увагу про порушення меж посіву, то він визнав свою помилку та погодився компенсувати виникле непорозуміння ІНФОРМАЦІЯ_5 грошовими коштами в сумі 28 656 гривень, що ним було зроблено, тобто конфлікт було вичерпано. Вказує, що, аналізуючи надані ОСОБА_5 показання, встановлено, що по цьому ж самому факту він вже надавав показання, тобто сектором дізнання ІНФОРМАЦІЯ_6 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України вже розслідувалось аналогічне кримінальне провадження № 42023142190000079 від 12.06.2023, у якому 21.07.2023 прийнято рішення про його закриття, після чого матеріали кримінального провадження скеровано у ІНФОРМАЦІЯ_7 , про що своїм письмовим рапортом доповів старший дізнавач Дрогобицького РВП ОСОБА_7 . Наголошує, що з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом та з метою оцінювання кожного доказу з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупності зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, необхідно провести тимчасовий доступ (з можливістю вилучення) до оригіналів наступних документів, а саме: оригіналів матеріалів закритого кримінального провадження № 42023142190000079 від 12.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України.

Дізнавач в судове засідання не з`явився, в поданому клопотанні просив проводи розгляд такого без його участі.

Неприбуття за судовим викликом осіб, у володінні яких знаходяться документи, без поважних причин та неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду клопотання (ч. 4 ст. 163 КПК України).

Згідно з вимогами ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому розгляді, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

За змістом закону тимчасовий доступ до речей і документів це один із видів забезпечення кримінального провадження. Застосування такого заходу не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконано завдання, для досягнення якого слідчий, прокурор звернувся із клопотанням.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Частинами 5, 6 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

При цьому необхідно зважати на те, що згідно з ч. 4 ст. 132 КПК для оцінки потреб досудового розслідування варто враховувати можливість отримати речі й документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, без застосування заходу забезпечення кримінального провадження.

Отримання тимчасового доступу до речей, документів і, за наявності підстав для того, розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, обумовлене, за приписами ст. 163 КПК, необхідністю доведення стороною кримінального провадження наявності достатніх підстав вважати, що без такого доступу та вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

За відсутності таких обставин, тим більше за умови добровільного надання документів стороною чи учасником кримінального провадження, у володінні яких вони перебувають, не виникає підстав та умов до звернення з клопотанням до слідчого судді стосовно застосування заходів забезпечення кримінального провадження у виді тимчасового доступу до документів і речей.

До такого висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 31.03.2021 по справі № 333/1539/16-к, провадження № 51-5646км20.

Відповідно до ст.ст. 93, 110 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Окрім того, згідно з вимогами ст. 222 КПК України, відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим. Незаконне розголошення відомостей досудового розслідування тягне за собою кримінальну відповідальність, встановлену законом.

За таких обставин, передбачені КПК України необхідність і достатність підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді надання тимчасового доступу до інформації, що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , що за адресою: АДРЕСА_1 , а тому клопотання дізнавача задоволенню не підлягає.

На підставівикладеного,керуючись ст.ст.26,40,86,93,131,132,159-166,309КПК України,слідчий суддя

у х в а л и в :

В задоволенні клопотання дізнавача СД Дрогобицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів відмовити повністю.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення26.07.2024
Оприлюднено29.07.2024
Номер документу120631782
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —442/6046/24

Ухвала від 26.07.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Кучаковський Ю. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні