Справа № 420/22302/24
У Х В А Л А
26 липня 2024 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Аракелян М.М.
Розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі за адміністративною позовною заявою Головного управління ДПС у Львівській області (код ЄДРПОУ 43968090) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Джинг трейд компані» (код ЄДРПОУ 42423567) про стягнення суми податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративною позовною заявою Головного управління ДПС у Львівській області ( до Товариства з обмеженою відповідальністю «Джинг трейд компані» про стягнення суми податкового боргу.
Підготовче засідання призначене на 13.08.2024 року, 10.20год.
25.07.2024 року до суду надійшло клопотання представника Головного управління ДПС у Львівській області (сформоване в системі «Електронний суд» 25.07.2024 року) ОСОБА_1 , у якій представник просить надати можливість приймати участь у судовому засіданні по справі №420/22302/24 в режимі відеоконференції; постановити ухвалу про участь Головного управління ДПС у Львівській області у судовому засіданні по справі №420/22302/24 в режимі відео конференції поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів згідно інформації, зазначеній в даному клопотанні за допомогою системи «EasyCon.
Дослідивши клопотання представника позивача суд встановив наступне. Особливості участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції врегульовано статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.1 ст.195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно ч.2 ст.195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч.3-4 ст.195 КАС України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно із ч.8 ст.195 КАС України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Згідно п.8 розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021р. №1845/0/15-21 (далі - Положення), підсистема "Електронний кабінет" (Електронний кабінет ЄСІТС, Електронний кабінет) - підсистема ЄСІТС, захищений вебсервіс, що має офіційну адресу в інтернеті (https://cabinet.court.gov.ua), який забезпечує процедуру реєстрації користувачів в ЄСІТС, а також подальшу автентифікацію таких осіб з метою їх доступу до підсистем (модулів) ЄСІТС у межах наданих прав.
Відповідно до п. 45 розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі. Підсистема відеоконференцзв`язку також забезпечує користувачам можливість брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Пунктом 46 Розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення передбачено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відповідно до п.49 розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Враховуючи викладене, а також з метою забезпечення представнику позивача ефективної реалізації його процесуальних прав, суд вважає за можливе задовольнити заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Суд звертає увагу на те, що прийняти участь у судовому засіданні, яке буде проходити в режимі відеоконференції, можливо буде виключно через Електронний кабінет Електронного Суду, до якого необхідно буде підключитися.
Керуючись ст.ст. 195, 241-243, 248, 250, 256 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Головного управління ДПС у Львівській області - Підгайного Олега Івановича - задовольнити.
Провести підготовче засідання у справі №420/22302/24, призначене на 13.08.2024р., 10.20год. за участю представника Головного управління ДПС у Львівській області - Підгайного Олега Івановича в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку.
Попередити ОСОБА_1 про те, що відповідно до ч.5 ст.195 КАС України та п.46. розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021р. №1845/0/15-21 ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України.
Ухвала окремо оскарженню не підлягає.
Суддя Аракелян М.М.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120632057 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Аракелян М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні