Ухвала
від 29.07.2024 по справі 401/2145/24
СВІТЛОВОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 401/2145/24;

Провадження 2/401/1505/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" липня 2024 р. м. Світловодськ.

Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Макарова Ю.І., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 до Південного Міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) Світловодського відділу державної виконавчої служби в Олександрійському районі Кіровоградської області про зняття арешту з майна , -

ВСТАНОВИВ:

25 липня 2024 року заявник звернувся до суду зі скаргою до Південного Міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) Світловодського відділу державної виконавчої служби в Олександрійському районі Кіровоградської області про зняття арешту з майна.

Частиною першою ст.187 ЦПК України передбачено, що суддя відкриває провадження у справі за відсутності, крім іншого, підстав для залишення позовної заяви без руху.

Сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи - ст. 447 ЦПК України.

Відповідно до п.а ч.1 ст 449 ЦПК України - скаргу може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи.

Скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються. ч. 1 ст. 450 ЦПК України.

Враховуючи викладене, сторонами при розгляді скарги є стягувач, боржник і державний чи приватний виконавець.

При звернені до суду із вказаною скаргою, заявником зазначено сторонами у справі позивача та відповідача, що не відповідає вимогам ч. 1 ст. 450 ЦПК України.

Крім того, зі змісту поданої скарги не вбачається, яким саме рішенням, дією або бездіяльністю та якого саме державного виконавця, порушено його права чи свободи.

Згідно ч.1 ст. 42 ЦПК України - у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи. Сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач ч.1 ст.48 ЦПК України.

Пунктом 9 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ №5 від 05 червня 2016 року "Про судову практику в справах про зняття арешту з майна", встановлено, що за змістом ч.4 ст.54 Закону України "Про виконавче провадження" у разі накладення державним виконавцем арешту на майно для задоволення вимог стягувачів, які не є заставодержателями, заставодержатель цього майна має право на звернення до суду з позовом про зняття арешту із заставленого майна.

Відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України - позовна заява повинна містити зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Позивачем не долучено до скарги доказів на підтвердження накладення арешту на нерухоме майно, власником якого він являється ( Витяг з Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна).

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає позивачу час для усунення недоліків позовної заяви.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 136, 175, 177 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу ОСОБА_1 до ПівденногоМіжрегіонального управлінняміністерства юстиції(м.Одеса)Світловодського відділудержавної виконавчоїслужби вОлександрійському районіКіровоградської областіпро зняттяарешту змайна- залишити без руху.

Повідомити заявника про необхідність, протягом п`яти днів з дня отримання копії даної ухвали виправити зазначені недоліки позовної заяви, а саме:

- привести форму і зміст поданої скарги (позовної заяви) у відповідність до норм цивільно процесуального законодавства;

- зазначити у скарзі, яким саме рішенням, дією або бездіяльністю та якого саме державного виконавця, порушено його права чи свободи;

- долучити до скарги докази, на підтвердження накладення арешту на нерухоме майно заявника.

Роз`яснити позивачу, що на підставі ч.3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя Світловодського міськрайонного суду

Кіровоградської області Ю.І. Макарова

СудСвітловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення29.07.2024
Оприлюднено05.08.2024
Номер документу120744426
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —401/2145/24

Рішення від 03.12.2024

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Макарова Ю. І.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Макарова Ю. І.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Макарова Ю. І.

Ухвала від 29.07.2024

Цивільне

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Макарова Ю. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні