707/715/24
2/707/487/24
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
31 липня 2024 року м. Черкаси
Черкаський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Морозова В.В.
за участю секретаря судового засідання Швидкої І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси цивільну справу за позовом Органу опіки та піклування виконавчого комітету Мошнівської сільської ради до ОСОБА_1 , третя особа: Відділ соціального захисту населення та охорони здоров`я виконавчого комітету Мошнівської сільської ради про позбавлення батьківських прав,-
в с т а н о в и в:
Представник позивача сільський голова Богдан Шкарбута, в інтересах позивача Органу опіки та піклування виконавчого комітету Мошнівської сільської ради звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_1 , в якій просив суд позбавити батьківських прав ОСОБА_1 відносно її малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 та стягнути з ОСОБА_1 аліменти на їх утримання в розмірі 2/3, частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, починаючи з дня подачі в суд позовної заяви і до досягнення дітьми повноліття.
Вимоги заяви мотивовано тим, що ОСОБА_1 проживає разом із своїм співмешканцем ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 та матір`ю ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 у домололодінні, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_1 має двох малолітніх дітей: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 . Мати є єдиним законним представником дітей, так як батько записаний відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.
Відповідач як мати дітей, покладені на неї обов`язки передбачені ст. 150 СК України щодо виховання та утримання дітей не виконує. Діти, залишаються поза її увагою.
21.09.2023 року малолітні ОСОБА_2 та ОСОБА_2 були взяті на облік Служби у справах дітей виконавчого комітету Мошнівської сільської ради, як такі які опинились у складних життєвих обставинах у зв`язку з тим, що мати ОСОБА_1 ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків. З метою забезпечення соціального захисту дітей була міждисциплінарна команда у складі спеціаліста ССД - ОСОБА_7 , спеціаліста відділу соціального захисту населення ОСОБА_8 , сімейного лікаря ОСОБА_9 та старости с. Яснозір`я - ОСОБА_10 Був схвалений та затверджений план соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.Родина отримувала послугу соціальний супровід. Спеціаліст відділу соціального захисту населення працював з матір`ю ОСОБА_1 та її співмешканцем з метою мінімізації складних життєвих обставин (налагодження емоційних контактів між членами родини, формування навичок відповідального батьківства, зміни способу життя заради щасливого майбутнього своїх дітей).
22.12.2023 року малолітні ОСОБА_11 та ОСОБА_12 були вилучені працівниками ювенальної превенції та влаштовані до комунальних закладів міста Черкаси. Дівчинка була влаштована до "Черкаського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради", а хлопчик до "Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям", який функціонує на території "Черкаського обласного спеціалізованого Будинку дитини".
Під час перебування у Центрі, малолітня ОСОБА_11 потрапила до дитячого відділення Черкаської міської інфекційної лікарні з високим рівнем ацетону (ацетономічним синдромом). Після проведення медичного обстеження, виявилось, що у дитини низький рівень гемоглобіну в крові, дитина потребувала негайного лікування.
Стан ОСОБА_13 , при виписці з Центру медичної реабілітації був задовільний, зі слів вихователів, дитина була соціально та педагогічно занедбана, не отримувала належного виховання, батьки не займалися з дитиною в достатній мірі.
З метою недопущення роз`єднання дітей з однієї родини, малолітнім була знайдена патронатна сім`я, яка була готова тимчасово прийняти обох дітей, та забезпечити умовами, максимально наближеними до сімейних.
З 28.12.2023 року діти були влаштовані в сім`ю патронатного вихователя ОСОБА_14 , жительки АДРЕСА_2 . Наразі, діти отримують належний догляд, медичну допомогу, відвідують заклад дошкільної освіти. Зі слів вихователя за час проживання у родині, діти вже мають позитивні зміни: навчились комунікувати з дорослими без страху, сміятись, гратись іграшками, перестали боятися купатись, із задоволенням ходять у садочок.
Мати, її співмешканець (ймовірний батько) та баба зловживають алкогольними напоями та ведуть асоціальний спосіб життя, в домоволодінні постійні бійки та сварки. Після вилучення дітей, спеціалісти відділу соціального захисту продовжували відвідувати дану родину, проте змін в ній так і не відбулось. В житловому приміщенні холодно, порушені санітарно-гігієнічні норми, майже відсутні продукти харчування. ОСОБА_1 , ОСОБА_5 періодично вживають алкогольні напої, ОСОБА_4 - постійно. Не працюють, мають тимчасові заробітки.
ОСОБА_1 має порушення опорно-рухового апарату, їй неодноразово пропонувалась допомога у проходженні медичного огляду, встановленні діагнозу, подальшому лікуванні, оформленні інвалідності (за потребою), проте ОСОБА_15 категорично відмовлялась і продовжує відмовлятись.
До служби у справах дітей мати зверталась один раз, одразу після вилучення малолітніх. Їй надано інформацію про те, де вони перебувають, стан їх здоров`я, потреби. Баба разом із співмешканцем матері, відвідали ОСОБА_16 під час її перебування в лікарні. Вони перебували у стані ймовірного алкогольного сп`яніння, тому до дитини допущені не були, передали пакунок з ласощами.
ОСОБА_1 була запрошена на комісію із захисту прав дітей 09.01.2024 року (була повідомлена про те, що її підвезення організовується адміністрацією Яснозірського старостинського округу). Нажаль, приїздити мати відмовилась, тому питання щодо неналежного виконання батьківських обов`язків ОСОБА_1 вирішувалось без її участі.
У подальшому, до органу опіки та піклування, адміністрації Яснозірського старостинського округу, Служби у справах дітей або ж відділу соціального захисту населення ні ОСОБА_1 , ні її родичі не звертались.
З метою найбільш повного та всебічного забезпечення прав та законних інтересів дітей, а також у зв`язку з недотриманням рекомендацій органу опіки та піклування, відсутністю позитивних зрушень щодо налагодження умов проживання та виховання дітей, враховуючи те, що відповідач ОСОБА_1 не в змозі у повному обсязі та належним чином забезпечити виконання батьківських обов`язків відносно своїх малолітніх, позивач вважає за необхідне позбавити батьківських прав відповідача відносно її малолітніх дітей.
Водночас позбавлення батьківських прав не означає звільнення відповідача від обов`язку утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття, тому позивач просить також стягувати з відповідача аліменти на утримання дітей.
У судове засідання представник позивача не з`явилася, представником позивача подано до суду заяву про слухання справи за її відсутності, вимоги позовної заяви підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити. Не заперечувала щодо винесення заочного рішення у справі. Також, уточнила розмір аліментів, які просить стягувати з відповідача на утримання двох малолітніх дітей, а саме 1/3 частку від усіх видів доходу (заробітку) до досягнення ними повноліття на їх користь на рахунок, який буде відкрито Органом опіки та піклування виконавчого комітету Мошнівської сільської ради у державному банку.
Відповідач у судове засідання не з`явилась повторно, про час та дату слухання справи повідомлена належним чином, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення судових повісток, тому суд за згодою позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України.
Представник третьоїособи Відділусоціального захистунаселення таохорони здоров`явиконавчого комітетуМошнівської сільськоїради усудове засідання не з`явилась, подавши до суду заяву про слухання справи за її відсутності, не заперечувала проти задоволення позовних вимог. Не заперечувала щодо винесення заочного рішення у справі.
За приписами частини 2 статті 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За вказаних обставин суд вважає можливим провести судове засідання у відсутності сторін та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, повно, всебічно та безпосередньо з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти них, суд дійшов наступних висновків.
ОСОБА_1 є матір`ю ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копіями свідоцтв про народження серії НОМЕР_1 та серії НОМЕР_2 , виданими повторно 03.01.2024 року.
У довідці-характеристиці від 12.03.2024 року № 14-09/05-27, яку видано Яснозірським старостинським органом Мошнівської сільської ради щодо ОСОБА_1 , вказано, що остання зареєстрована за адресою АДРЕСА_3 , а фактично проживає за адресою АДРЕСА_1 . Має двох неповнолітніх дітей, не працює, веде антисоціальний спосіб життя, дома постійні сварки та бійки. Часто перебуває в колі осіб, які ведуть антисоціальний спосіб життя та вживають алкогольні напої.
У довідці-характеристиці від 12.03.2024 року № 14-09/05-26, яку видано Яснозірським старостинським органом Мошнівської сільської ради щодо ОСОБА_4 та щодо ОСОБА_5 вказано, що вони фактично проживають за адресою АДРЕСА_1 . Не працюють, ведуть антисоціальний спосіб життя, дома постійні сварки та бійки. Часто перебувають в колі осіб, які ведуть антисоціальний спосіб життя та вживають алкогольні напої.
У акті обстеження умов проживання від 26.09.2023 року, який складено ОСОБА_17 начальником служби у справах дітей, старшим лейтенантом поліції ОСОБА_18 ОСОБА_19 та спеціалістом відділу соціального захисту ОСОБА_20 з метою перевірки умов проживання малолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які опинились у складних життєвих обставинах, вказано, що члени родини зобов`язались привести помешкання в належний стан, працівники сектору ювенальної превенції склали протокол щодо ОСОБА_1 за неналежне виконання батьківських обов`язків.
Згідно акту обстеження умов проживання від 05.10.2023 року, який складено ОСОБА_17 начальником служби у справах дітей, спеціалістом відділу соціального захисту ОСОБА_20 , ОСОБА_7 - спеціалістом ССД ВК МСГ, з метою перевірки умов проживання малолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які опинились у складних життєвих обставинах, сім`ї ОСОБА_1 рекомендовано провести генеральне прибирання на кухні.
Відповідно до акту обстеження умов проживання від 22.12.2023 року, складеного ОСОБА_21 - інспектором сектору ювенальної превенції ВП ЧРУП ГУНП у Черкаській області, ОСОБА_7 - спеціалістом ССД ВК МСГ, ОСОБА_9 лікарем с. Яснозір`я, з метою перевірки умов проживання малолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які опинились у складних життєвих обставинах, сім`ї ОСОБА_1 рекомендовано позбутися алкогольної залежності, привести будинок у належний стан.
Малолітній ОСОБА_3 перебував на лікуванні у КНП Черкаський обласний центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям ЧОР з 22.12.2023 року по 28.12.2023 року з діагнозом інші розлади мовлення і мови, куди прибув у супроводі ювенальної поліції та з клопотанням ССД, що підтверджується випискою із медичної карти стаціонарного хворого № 192.
Малолітня ОСОБА_2 перебувала на лікуванні у КНП Черкаська міська інфекційна лікарня з 26.12.2023 року по 28.12.2023 року з діагнозом гостра інфекція верхніх дихальних шляхів, анемія.
У повідомленні інспектора сектору ювенальної превенції ОСОБА_22 від 22.12.2023 року вказано, що 22.12.2023 року близько 11.20 години від працівників соціальних служб Мошнівської територіальної громади до Черкаського районного управління поліції надійшло повідомлення про малолітню дитину, яка перебуває у складних життєвих обставинах. Спільно з працівниками ССД Мошнівської ОТГ було перевірено сім`ю ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 , про що працівниками ССД був складений акт оцінки рівня безпеки, так як були невідповідні умови проживання, прийнято рішення до з`ясування обставин дитину ОСОБА_23 доставити до центру.
Згідно акту про доставку дитини поліцією від 22.12.2023 року, ОСОБА_2 доставлено до КЗ Черкаського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради.
Рішенням виконавчого комітету Кам`янської міської ради Черкаської області від 27.12.2023 року № 1 влаштовано у патронатну сім`ю патронатного вихователя ОСОБА_14 , жительки АДРЕСА_2 на тимчасове проживання малолітніх дітей: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 терміном з 28.12.2023 по 27.03.2024.
Рішенням виконавчого комітету Мошнівської сільської ради від 31.01.2024 року № 09 затверджено висновок про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_1 відносно її малолітніх дітей. У висновку зазначено, що враховуючи те, що мати не піклується про фізичний та духовний розвиток дітей, не забезпечує необхідного харчування та медичного догляду, підготовку до дорослого життя та не проявляє інтересу до їх внутрішнього світу, на засіданні комісії з питань захисту прав дитини від 09.01.2024 року, розглядалося питання, про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_1 відносно її малолітніх дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3 і було прийнято рішення клопотати про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів із ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 відносно дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до положень пункту 2 частини першої ст. 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Виховання в сім`ї є першоосновою розвитку особистості дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці (стаття 12 Закон України «Про охорону дитинства»).
Згідно зі статтею 15 вказаного Закону батьки, які проживають окремо від дитини, зобов`язані брати участь у її вихованні.
Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років (стаття 165 СК України).
Позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.
Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених статтею 164 СК України.
Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини за умови винної поведінки батьків, свідомого й умисного нехтування ними своїми обов`язками.
За змістом наведених норм матеріального права предметом доказування у справах про позбавлення батьківських прав є наявність однієї із підстав або декількох підстав, передбачених частиною першою статті 164 СК України, - у розглядуваному випадку наявності факту ухилення відповідача від виконання своїх обов`язків, яке може проявлятися у вищенаведених діях і бездіяльності по відношенню до дітей.
Аналіз наведених обставин в їх сукупності дає підстави для висновку, що відповідач ОСОБА_1 фактично ухилилася від виховання своїх дітей та виконання батьківських обов`язків.
За змістом статті 19 СК України, при розгляді судом спорів щодо позбавлення батьківських прав обов`язковою є участь органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Суд погоджується із наявним у матеріалах справи висновком органу опіки та піклування і вважає його достатньо обґрунтованим та зробленим на підставі повного, всебічного, детального й об`єктивного аналізу фактичних обставин, що мають значення для справи, з життя дітей і відповідача, акцентуванні уваги на невиконанні відповідачем своїх батьківських обов`язків по відношенню до дітей та ухиленні від виконання таких обов`язків.
Системний аналіз наведених вище обставин справи дає підстави для висновку про доведеність у даному випадку факту умисного і свідомого ухилення відповідачем від виконання своїх обов`язків по вихованню дітей та передбачених пунктом 2 частини першої статті 164 СК України правових підстав для застосування крайнього заходу впливу позбавлення батьківських прав щодо дітей, оскільки відповідач не піклується про фізичний та духовний розвиток дітей, не забезпечує необхідного харчування та медичного догляду, не забезпечила належні та безпечні умови для проживання дітей, не проявляє інтересу до їх внутрішнього світу.
Декларація прав дитини, проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, як принципове положення визначила, що дитина повинна зростати в умовах турботи.
Відповідно до статті 3 Конвенції про права дитини в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Крім того, статтею 9 Конвенції про права дитини визначено, що держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у тому чи іншому випадку, наприклад, коли батьки не піклуються про дитину.
Відповідно до статті 18 Конвенції про права дитини батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.
Також, ураховуючи положення частини першої статті 3 Конвенції про права дитини, частин сьомої, восьмої статті 7 СК України при вирішення будь-яких питань щодо дітей суд повинен виходити з якнайкращого забезпечення інтересів дітей.
За таких обставин справи та відповідно до вищенаведених норм матеріального і міжнародного права, з метою якнайкращого забезпечення інтересів дітей, а також враховуючи характер спірних правовідносин, суд дійшов висновку про наявність передбачених законом підстав для задоволення позову та позбавлення відповідача батьківських прав щодо дітей у зв`язку з ухиленням від виконання батьківських обов`язків по їх вихованню та свідомим нехтуванням своїми обов`язками.
Крім цього, у розглядуваному випадку втручання у гарантоване відповідач статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на повагу до його сімейного життя здійснено згідно із законом, таке втручання не суперечить законним цілям, переліченим у пункті 2 статті 8 Конвенції.
Відповідно до вимог частини третьої статті 166 СК України при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов`язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.
З огляду на вказані положення матеріального права, суд вважає за доцільне та достатнім стягувати з відповідача аліменти на утримання малолітніх дітей ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку, починаючи з дня подання заяви до суду -14.03.2024 року і до досягнення дітьми повноліття, що відповідає вимогам статей 182, 183, 191 СК України.
Відповідно дост.183СК Україничастка заробітку(доходу)матері,батька,яка будестягуватися якаліменти надитину,визначається судом. Якщостягуються аліментина двохі більшедітей,суд визначаєєдину часткувід заробітку(доходу)матері,батька наїх утримання,яка будестягуватися додосягнення дітьмиповноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Частиною першою статті 141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи, що позивач при подачі позову був звільнений від сплати судового збору на підставі закону, виходячи із кількості і характеру заявлених позовних вимог, з відповідача в дохід держави слід стягнути 6056,00 грн. судового збору, що підлягав сплаті при поданні позову.
На підставі статей 7, 19, 164, 165, 166, 167, 182, 183, 191 СК України та керуючись статтями 141, 142, 200, 206, 247, 263, 264, 265, 268, 273, 280, 282, 354 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Позов задовольнити повністю.
Позбавити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 , батьківських прав відносно малолітньої доньки ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Стягнути з ОСОБА_1 аліментина утриманнямалолітніх дітей ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 на рахунки, які будуть відкриті Органом опіки та піклування виконавчого комітету Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області у державному банку на ім`я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/3 частини усіх видів заробітку (доходу) платника аліментів щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду із даним позовом, тобто з 14.03.2024 року, та до досягнення ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 повноліття.
По досягненню ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 повноліття, стягнути з ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/4 частини від усіх видів її доходу (заробітку), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і до досягнення ним повноліття.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 6056,00 грн.
Ознайомитись з повним текстом судового рішення, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Апеляційні скарги на рішення можуть бути подані протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення до Черкаського апеляційного суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його перегляд та оскарження, а в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасоване.
Сторони:
Позивач - Орган опіки та піклування виконавчого комітету Мошнівської сільської ради (код ЄДРПОУ 44038185, місцезнаходження вул. Максима Преснякова 13 с. Мошни Черкаський район Черкаська область).
Відповідач - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 ; фактично проживає: АДРЕСА_1 ).
Третя особа - Відділ соціального захисту населення та охорони здоров`я виконавчого комітету Мошнівської сільської ради (вул. Максима Преснякова 13 с. Мошни Черкаський район Черкаська область).
Суддя: В. В. Морозов
Суд | Черкаський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120747651 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Черкаський районний суд Черкаської області
Морозов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні