Справа № 709/1333/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2024 року суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Кваша І.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулася з заявою до Чорнобаївського районного суду, в якій просить встановити факт родинних відносин.
Відповідно до ч. 3 ст.294ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Заява ОСОБА_1 не може бути прийнята судом до розгляду, оскільки не відповідає вимогам ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України.
Також згідно вимог ч. 3 ст.175ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення ціни позову якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог; спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення зазначених вимог в заяві не вказано інформацію про наявність або відсутність електронного кабінетув учасників справи.
Додатково суд звертає увагу, що такий підхід не може вважатися надмірним формалізмом. Будь-який учасник процедур цивільного судочинства зобов`язаний дотримуватися приписів чинногоЦПК України, бо в інакшому випадку може скластися хибне враження, що нормиЦПК Україниносять виключно рекомендаційний характер та не є обов`язковими до застосування, з чим суд категорично не погоджується.
Частиною 3 ст. 42 ЦПК України визначено, що у справах окремого провадження учасниками справи є заявники,інші заінтересованіособи.
Згідно з ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участі заявника і заінтересованих осіб.
До заінтересованих осіб належать особи, які беруть участь у справі та мають у ній юридичну заінтересованість. Коло заінтересованих осіб визначається взаємовідносинами із заявником у зв`язку з обставинами, які підлягають встановленню і які можуть вплинути на їх права та обов`язки. Участь у справі цих осіб зумовлюється тим, що із установленням окремих обставин заявник може реалізувати свої права у правовідносинах, у яких беруть участь і заінтересовані особи. Для цих осіб характерним є те, що їхні суб`єктивні права та обов`язки мають юридичний зв`язок із суб`єктивними правами і обов`язками заявників.
Заявником по справі зазначено в заяві як заінтересовану особу Чорнобаївську державну нотаріальну контору.
Проте нотаріальну контору заявником безпідставно зазначено по даній справі в якості заінтересованої особи, оскільки розгляд заяви жодним чином не стосуватиметься прав та обов`язків вказного органу.
Відповідно заявнику необхідно уточнити коло заінтересованих осіб.
Враховуючи зазначені норми, з метою усунення недоліків заяви і можливості вирішення питання про відкриття провадження у справі, заявнику необхідно привести заяву у відповідність вимогам ЦПК України.
Згідно зч.1-3ст.185ЦПК Українисуддя,встановивши,що позовнузаяву поданобез додержаннявимог,викладених устаттях 175,177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишеннязаяви безруху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 315 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановленняфакту родиннихвідносин,залишити безруху та надати заявнику строк - 10 днів з дня отримання копії даної ухвали на усунення зазначених недоліків.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Кваша
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120767422 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Кваша І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні