Справа№ 953/6859/24
н/п 1-кп/953/973/24
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" серпня 2024 р. м. Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3 (в режимі відеоконференції),
захисника - адвоката ОСОБА_4 ,
обвинуваченого - ОСОБА_5 ,
розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в приміщенні Київського районного суду м. Харкова в залі судового засідання обвинувальний акт, направлений з Полтавської обласної прокуратури за результатами досудового розслідування у кримінальному провадженні №720241771000000031 від 08.07.2024 за обвинуваченням:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, який не одружений, раніше не судимий, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205-1, ч. 2 ст. 200, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України, -
встановив:
ОСОБА_5 у травні 2021 року, перебуваючи у пансіонаті за адресою АДРЕСА_1 отримав від невстановлених в ході слідства осіб пропозицію за грошову винагороду внести у документи, які відповідно до статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдиві відомості та подати такі документи державному реєстратору.
Усвідомлюючи протиправний характер запропонованих йому дій ОСОБА_5 з корисливих мотивів добровільно погодився внести в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдиві відомості, з метою реєстрації юридичної особи, вступивши таким чином у попередню змову із невстановленими особами і до початку злочинних дій домовився про спільне його вчинення.
Так, згідно ст. 56 Господарського кодексу України суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника майна або уповноваженого ним органу.
Статтею 57 Господарського кодексу України передбачено, що установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання. В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом. У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону. Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
Відповідно до ст. 65 Господарського кодексу України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.
Також ст. 88 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.
Статтею 89 Господарського кодексу України передбачено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.
Згідно зі ст. 81 Цивільного кодексу України юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу. Статтею 87 Цивільного кодексу України встановлено, що для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження. Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом. Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою. Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Відповідно до ст. 89 Цивільного кодексу України юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.
Одночасно ст. 4 Закону України «Про господарські товариства» № 1576-XII від 19.09.1991 визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації створення юридичної особи подаються відповідні документи згідно наведеного в частині статті переліку.
Реалізуючи спільний протиправний умисел, направлений на внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, та подання їх державному реєстратору, ОСОБА_5 07.06.2021 перебуваючи у денний час доби біля офісного приміщення приватного нотаріуса ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_2 діючи за попередньою змовою з невстановленими досудовим розслідуванням особами надав їм свій паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 21.06.2020 та картку платника податків № НОМЕР_2 , необхідні для складання документів, на підставі яких невстановленою особою виготовлені наступні документи щодо державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «ТРАНСПОРТНО-ТОРГІВЕЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «АГРОСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 42604396), а саме:
- Акт приймання-передачі частки Статутного капіталу ТОВ «ТТП «АГРОСЕРВІС» від 07.06.2021;
- Рішення одноособового учасника № 07/06 ТОВ «ТТП «АГРОСЕРВІС» від 07.06.2021;
- Заява про державну реєстрацію особи (крім громадських формувань та органів влади) від 08.06.2021;
Усвідомлюючи відсутність навиків і досвіду для виконання обов`язків службової особи та учасника підприємства, а також підприємницької діяльності у цілому, не маючи наміру здійснювати таку діяльність від імені ТОВ «ТРАНСПОРТНО-ТОРГІВЕЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «АГРОСЕРВІС» достовірно розуміючи, що надані йому на підпис проекти реєстраційних документів вказаного Товариства містять завідомо неправдиві відомості, ОСОБА_5 продовжуючи реалізацію спільних з невстановленими особами протиправних намірів, перебуваючи в офісному приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_6 адресою: АДРЕСА_2 , засвідчив їх власним підписом, наділивши їх таким чином необхідними реквізитами, тобто вчинив їх підроблення, після чого надав їх разом зі своїм паспортом та кодом нотаріусу для проведення «Державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу».
На підставі вищезазначених документів, 08.06.2021 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_6 проведено реєстраційну дію - «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» - ТОВ «ТТП «АГРОСЕРВІС».
У подальшому, ОСОБА_5 , реалізуючи свій злочинний умисел, перебуваючи 17.06.2021 у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_7 розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , діючи умисно та усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, надав довіреність від 17.06.2021, засвідчивши її власним підписом, наділивши таким чином необхідними реквізитами, відповідно до довіреності ОСОБА_5 уповноважує ОСОБА_8 та ОСОБА_9 бути його представником в усіх державних установах, включаючи органи нотаріату, з питань державної реєстрації змін в тому числі стосовно ПП «ОСОБА_11» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4).
25.06.2021 з метою реалізації заздалегідь обумовленого з вказаними особами спільного протиправного умислу, використовуючи паспортні дані та картку платників податків ОСОБА_5 , невстановленою особою виготовлені документи щодо державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу - ПП «ОСОБА_11» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4), а саме:
- Рішення власника № 25/06/21 ПП «ОСОБА_11» від 25.06.2021, за підписом ОСОБА_9 , що діє від імені ОСОБА_5 ;
- Статут ПП «ОСОБА_11» від 25.06.2021, за підписом ОСОБА_9 , що діє від імені ОСОБА_5 ;
- договір № 25-06/21 купівлі-продажу частки статутного (складеного) ПП «ОСОБА_11» від 25.06.2021, за підписом ОСОБА_9 , що діє від імені ОСОБА_5 .
Після цього, ОСОБА_9 , діючи від імені ОСОБА_5 , перебуваючи в офісному приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_7 розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , засвідчив їх власним підписом, наділивши їх таким чином необхідними реквізитами, для надання їх реєстратору для проведення «Державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу».
Також, невстановленою особою виготовлено Заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу ПП «ОСОБА_11» від 02.07.2021, яку в подальшому ОСОБА_5 усвідомлюючи відсутність навиків і досвіду для виконання обов`язків службової особи та засновника підприємства, а також підприємницької діяльності у цілому, не маючи наміру здійснювати таку діяльність від імені ПП «ОСОБА_11», достовірно розуміючи, що надані йому на підпис документи містять завідомо неправдиві відомості, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію спільних з невстановленими особами протиправних намірів, засвідчив документи власним підписом, наділивши їх таким чином необхідними реквізитами, тобто вчинив їх підроблення, після чого довірена особа надала їх державному реєстратору для проведення «Державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу».
На підставі вищезазначених документів, 02.07.2021 проведено реєстраційну дію - «Державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу» - ПП «ОСОБА_11» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4).
У подальшому, ОСОБА_5 продовжуючи свою злочинну діяльність, реалізуючи спільний протиправний умисел направлений на внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, та подання їх державному реєстратору, 17.01.2022 за попередньою домовленістю зустрівся із невстановленою слідством особою поблизу офісного приміщення приватного нотаріуса ОСОБА_10 за адресою АДРЕСА_4 діючи за попередньою змовою, отримав від нього складені за невстановлених обставин проекти документів щодо державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «ІСТЕЙТ ПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 35698370), а саме:
- Заява про державну реєстрацію особи (крім громадських формувань та органів влади) від 17.01.2022;
- Акт приймання-передачі частки у Статутному капіталі ТОВ «ІСТЕЙТ ПРОЕКТ» від 17.01.2022;
- Рішення № 17-01/22 від 17.01.2022 Учасника ТОВ «ІСТЕЙТ ПРОЕКТ»;
- Статут ТОВ «ІСТЕЙТ ПРОЕКТ» (нова редакція) від 17.01.2022.
У подальшому у той же день, з метою реалізації заздалегідь обумовленого з вказаними особами спільного протиправного умислу ОСОБА_5 перебуваючи у офісному приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_10 за адресою АДРЕСА_4 , усвідомлюючи відсутність навиків і досвіду для виконання обов`язків службової особи та учасника підприємства, а також підприємницької діяльності у цілому, не маючи наміру здійснювати таку діяльність від імені ТОВ «ІСТЕЙТ ПРОЕКТ», достовірно розуміючи, що надані йому на підпис проекти реєстраційних документів містять завідомо неправдиві відомості, засвідчив їх власним підписом, наділивши їх таким чином необхідними реквізитами, тобто вчинив їх підроблення, після чого надав їх разом зі своїм паспортом та кодом нотаріусу для проведення «Державної реєстрації юридичної особи».
На підставі вищезазначених документів, 17.01.2022 проведено реєстраційну дію - «Державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу» - ТОВ «ІСТЕЙТ ПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 35698370).
У подальшому, ОСОБА_5 , діючи умисно, продовжуючи свою злочинну діяльність, реалізуючи спільний протиправний умисел направлений на внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, та подання їх державному реєстратору, 06.07.2022 за попередньою домовленістю зустрівся із невстановленою особою поблизу офісного приміщення приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_10 за адресою: АДРЕСА_4 , діючи за попередньою змовою, отримав від нього складені за невстановлених обставин проекти документів щодо державної реєстрації ОСОБА_5 суб`єкта підприємницької діяльності - юридичної особи ТОВ «БОГДАСАР БІЛДІНГ» (код ЄДРПОУ 44668729), а саме:
- Заява про державну реєстрацію особи (крім громадських формувань та органів влади) від 06.07.2022;
- Рішення Засновника № 1 ТОВ «БОГДАСАР БІЛДІНГ» від 06.07.2022;
- Структура власності ТОВ «БОГДАСАР БІЛДІНГ» від 06.07.2022.
Усвідомлюючи відсутність навиків і досвіду для виконання обов`язків службової особи та учасника підприємства, а також підприємницької діяльності у цілому, не маючи наміру здійснювати таку діяльність від імені ТОВ «БОГДАСАР БІЛДІНГ» достовірно розуміючи, що надані йому на підпис проекти реєстраційних документів вказаного Товариства містять завідомо неправдиві відомості, продовжуючи реалізацію спільних з невстановленою особою протиправних намірів, ОСОБА_5 06.07.2022 засвідчив вказані документи власним підписом у офісному приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_10 за адресою: АДРЕСА_4 , наділивши їх таким чином необхідними реквізитами, тобто вчинив їх підроблення, після чого надав їх разом зі своїм паспортом та кодом нотаріусу для проведення «Державної реєстрації юридичної особи».
На підставі вищезазначених документів, 06.07.2022 проведено реєстраційну дію - «Державна реєстрація створення юридичної особи» - ТОВ «БОГДАСАР БІЛДІНГ» (код ЄДРПОУ 44668729).
Злочинні дії ОСОБА_5 щодо реєстрації ТОВ «ТРАНСПОРТНО-ТОРГІВЕЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «АГРОСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 42604396), ПП «ОСОБА_11» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4), ТОВ «ІСТЕЙТ ПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 35698370), ТОВ «БОГДАСАР БІЛДІНГ» (код ЄДРПОУ 44668729) надали змогу невстановленим особам використовувати реквізити даних суб`єктів господарювання для здійснення фінансових операцій від імені формально призначеного засновника та директора, у тому числі для складання удаваних правочинів з метою надання податкової вигоди суб`єктам господарювання реального сектору економіки, без участі та відома ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_5 у період з травня 2021 року по липень 2022 року умисно, з корисливою метою, без наміру бути власником та керівником ТОВ «ТТП «АГРОСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 42604396), ПП «ОСОБА_11» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4), ТОВ «ІСТЕЙТ ПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 35698370), ТОВ «БОГДАСАР БІЛДІНГ» (код ЄДРПОУ 44668729), всупереч Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV, вніс неправдиві відомості та подав для проведення державної реєстрації зазначених суб`єктів господарювання документи, які містили неправдиві відомості.
Таким чином, ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 205-1 КК України, тобто внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисному поданні для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчинені за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, ОСОБА_5 , не маючи наміру здійснювати господарську діяльність від імені суб`єкта господарювання та бути його засновником і керівником, за попередньою змовою з невстановленою в ході досудового розслідування особою, вчинив незаконні дії з іншими засобами доступу до банківських рахунків, за наступних обставин.
Так, у липні 2021 року ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою з невстановленою в ході досудового розслідування особою, погодився на пропозицію останнього відкрити у банківських установах розрахункові рахунки та використати їх для здійснення фінансових операцій не пов`язаних зі здійсненням фінансово-господарської діяльності зареєстрованих підприємств.
Усвідомлюючи протиправний характер запропонованих йому дій, ОСОБА_5 погодився на таку пропозицію, вступивши таким чином у попередню змову із зазначеною невстановленою особою і до початку злочинів домовився про спільне їх вчинення.
Реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на підробку інших засобів доступу до банківських рахунків за попередньою змовою групою осіб, не маючи наміру здійснювати реальну господарську діяльність, як засновник та керівник ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ОСОБА_11» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4) далі ПП «ОСОБА_11») - ОСОБА_5 разом з невстановленою в ході досудового розслідування особою 13.07.2021 у приміщенні Київського відділення №4 АТ «КОМЕРЦІЙНИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ БАНК» (МФО 322540) далі АТ «КІБ») за адресою: м. Київ, вул. Нижній Вал, 17/8, надав співробітнику банківської установи, передбачені Постановою Правління Національного банку України №492 від 12.11.2003 «Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», а саме: паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 21.06.2020, картку платника податків № НОМЕР_2 та довідку про реєстрацію місця проживання особи, а невстановлена особа, передала: Опис документів з реєстраційної справи ПП «ОСОБА_11» від 02.07.2021, Статут ПП «ОСОБА_11» від 25.06.2021, Рішення учасника №2 ПП «ОСОБА_11» від 28.06.2021, Наказ №3/К ПП «ОСОБА_11» від 26.06.2021, Рішення власника №25/06/21 ПП «ОСОБА_11» від 25.06.2021, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб по ПП «ОСОБА_11».
У свою чергу, працівники вказаної банківської установи, не будучи обізнаними про злочинні наміри ОСОБА_5 та невстановленої ході досудового слідства особи, перевіривши отримані від ОСОБА_5 документи, підготували проекти наступних документів:
-Заява про відкриття поточного рахунку НОМЕР_3 ПП «ОСОБА_11» в АТ «КІБ» від 13.07.2021;
- Перелік осіб, що мають право підпису на розрахункових документах ПП «ОСОБА_11» в АТ «КІБ» від 13.07.2021;
- Заявка на підключення ПП «ОСОБА_11» до системи дистанційного обслуговування «PAY CIB» в АТ «КІБ» від 13.07.2021;
- Заява на приєднання №1 до правил обслуговування корпоративного клієнта ПП «ОСОБА_11» в АТ «КІБ» в частині обслуговування на умовах Продуктового Пакету від 13.07.2021;
- Заява на приєднання №2 до правил обслуговування корпоративного клієнта ПП «ОСОБА_11» в АТ «КІБ» в частині надання послуг засобами системи дистанційного обслуговування «PAY CIB» від 13.07.2021;
- Опитувальник клієнта - юридичної особи резидента ПП «ОСОБА_11» в АТ «КІБ» від 13.07.2021;
- Договір №060971/066/РКО банківського рахунку та комплексного надання послуг ПП «ОСОБА_11» в АТ «КІБ» від 13.07.2021;
- Довідка про відкриття ПП «ОСОБА_11» поточного рахунку НОМЕР_3 в АТ «КІБ» від 13.07.2021.
Після цього ОСОБА_5 , підписав проекти вищезазначених документів, наділивши їх таким чином необхідними реквізитами офіційних документів, та, як наслідок, після їх опрацювання співробітниками банківської установи, отримав можливість дистанційно керувати банківським рахунком НОМЕР_3 відкритим в АТ «КІБ», начебто для здійснення господарської діяльності ПП «ОСОБА_11», після чого 14.07.2021 перебуваючи неподалік виходу із станції метрополітену «Пушкінська» у м. Харкові незаконно передав засоби доступу до вказаного банківського рахунку невстановленій в ході досудового розслідування особі, для подальшого використання у здійсненні незаконних фінансових операцій, що не пов`язані з веденням господарської діяльності підприємства.
Таким чином, ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 200 КК України, тобто підробка інших засобів доступу до банківських рахунків, вчинена за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, в період з 18.11.2021 по 28.04.2022 ОСОБА_5 , маючи умисел на пособництво невстановленим особам у легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, зареєструвавши на своє ім`я юридичну особу - ПП «ОСОБА_11» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4) без наміру реального здійснення господарської діяльності, а також відкривши у Київському відділенні №4 АТ «КІБ» (МФО 322540) за адресою: м. Київ, вул. Нижній Вал, 17/8, від імені вищевказаного підприємства рахунок НОМЕР_3 управління яким довірив невстановленим у ході досудового розслідування особам.
Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 № 361-IX:
2) активи - кошти, у тому числі електронні гроші, інше майно, майнові та немайнові права;
23) доходи, одержані злочинним шляхом, - будь-які активи, одержані прямо чи опосередковано внаслідок вчинення злочину, зокрема валютні цінності, рухоме та нерухоме майно, майнові та немайнові права, незалежно від їх вартості;
44) офіційний документ - документ, складений, виданий, засвідчений із дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв`язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти та містить передбачені законодавством реквізити і відомості;
46) підозра - припущення, що ґрунтується на результатах аналізу наявної інформації та може свідчити про те, що фінансова операція або її учасники, їх діяльність чи походження активів пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та/або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, або із вчиненням іншого кримінального правопорушення або діяння, за яке передбачені міжнародні санкції;
65) фінансова операція - будь-які дії щодо активів клієнта, вчинені за допомогою суб`єкта первинного фінансового моніторингу або про які стало відомо суб`єктам первинного фінансового моніторингу, зазначеним у підпунктах "а"-"д" пункту 7 частини другої статті 6 цього Закону, у рамках ділових відносин з клієнтом, суб`єктам державного фінансового моніторингу, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, державним органам, що провадять діяльність у сфері запобігання та протидії, правоохоронним та розвідувальним органам України в рамках виконання цього Закону;
Відповідно до статті 2 Закону дія цього Закону поширюється на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, що забезпечують проведення фінансових операцій на території України та за її межами відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, органи місцевого самоврядування, правоохоронні та розвідувальні органи, інші державні органи України.
Згідно статті 5 Закону до легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які дії, пов`язані із вчиненням фінансової операції чи правочину з доходами, одержаними злочинним шляхом, а також вчиненням дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких доходів, чи володіння ними, прав на такі доходи, джерел їх походження, місцезнаходження, переміщення, зміну їх форми (перетворення), а так само набуттям, володінням або використанням доходів, одержаних злочинним шляхом».
Встановлено, що ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправний характер спільних з невстановленими під час досудового розслідування особами дій, достовірно розуміючи, що ПП «ОСОБА_11» реальної законної господарської діяльності не здійснюватиме та умов укладених від його імені фінансово-господарських правочинів не виконуватиме, а відкритий ним банківський рахунок в банківській установі буде використовуватись невстановленими у ході досудового розслідування особами для здійснення фінансових транзакцій безготівкових коштів, що не пов`язані з реальною законною господарською діяльністю підприємства, у липні 2021 року, точну дату та час в ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи у м. Харкові неподалік станції метрополітену «Пушкінська», надав невстановленим в ході досудового розслідування особам знаряддя та засоби, необхідні для здійснення фінансових операцій з коштами, щодо яких фактичні обставини свідчать про їх одержання злочинним шляхом, а саме: уставні та реєстраційні документи ПП «ОСОБА_11», а також засоби доступу до рахунку НОМЕР_3 ПП « ОСОБА_11 » відкритого у АТ «КІБ».
При відкритті зазначеного рахунку ОСОБА_5 , достовірно знаючи про те, що він не буде здійснювати реальну господарську діяльність та здійснювати законні фінансові операції по відкритому банківському рахунку, умисно, діючи за попередньою змовою та в інтересах невстановлених в ході досудового розслідування осіб, перебуваючи у банківській установі, власноруч підписав отримані ним від працівників АТ «КІБ» документи на відкриття банківського рахунку ПП «ОСОБА_11» де він є одноособовим засновником та керівником, в тому числі опитувальний лист, чим засвідчив нібито реальність намірів здійснювати фінансово-господарську діяльність від імені вказаного підприємства.
Підписуючи документи на відкриття банківського рахунку ОСОБА_5 чітко усвідомлював, що жодної виручки від начебто здійснення ним господарської діяльності на рахунок підприємств не надходитиме, а його відкриття пов`язане виключно зі сприянням невстановленим особам в досягненні цілей, не пов`язаних з реальним здійсненням статутної діяльності зареєстрованого ним підприємства, а тому його дії вочевидь нададуть можливість невстановленим особам замаскувати протиправні джерела походження коштів та розпорядитись ними на власний розсуд поза волею ОСОБА_5 .
З цією метою ОСОБА_5 14.07.2021 перебуваючи неподалік виходу із станції метрополітену «Пушкінська» у м. Харкові незаконно передав засоби доступу до банківського рахунку НОМЕР_3 ПП «ОСОБА_11» відкритого у АТ «КІБ» невстановленій в ході досудового розслідування особі, для подальшого використання у здійсненні незаконних фінансових операцій, що не пов`язані з веденням господарської діяльності підприємства.
У подальшому, невстановлені в ході досудового розслідування особи, достовірно розуміючи, що ПП «ОСОБА_11» реальної законної господарської діяльності не здійснюватиме та умов укладених від імені підприємства фінансово-господарських правочинів не виконуватиме, завершуючи реалізацію спільного злочинного умислу з легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, за пособництвом ОСОБА_5 , який надав знаряддя та засоби, необхідні для здійснення фінансових операцій з коштами, щодо яких фактичні обставини свідчать про їх одержання злочинним шляхом, а саме: використовуючи реквізити ПП «ОСОБА_11» та неправомірно отриманий доступ до рахунку НОМЕР_3 , що відкритий від імені вказаного підприємства в АТ «КІБ», незаконно отримали від підприємств-контрагентів, за період з 18.11.2021 по 28.04.2022, за нібито проведені операції (поставлені товари, надані послуги) грошові кошти в загальній сумі 7 693 310 грн.
12.07.2022 на виконання Постанови Національного банку України від 12.11.2003 № 492 та на підставі абзацу 3 частини 1 статті 15 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 №361-IX рішенням АТ «КІБ» - ПП «ОСОБА_11» відмовлено в обслуговуванні, а рахунок НОМЕР_3 закрито на підставі встановленого неприйнятно високого ризику.
Таким чином, фінансово-господарські операції ПП «ОСОБА_11» щодо зарахування коштів на банківський рахунок на загальну суму 7 693 310 грн., мають ознаки таких, що можуть бути пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, спрямовані на маскування незаконного походження таких доходів, чи володіння ними.
При цьому ОСОБА_5 як засновник та керівник ПП «ОСОБА_11» з часу реєстрації підприємства в державних органах та до завершення спільних з невстановленими особами злочинних дій за місцем постановки на податковий облік про фінансово-господарську діяльність не звітував, відповідні декларації не подавав, необхідних для здійснення господарської діяльності основних засобів, у т.ч. орендованих, а також трудових ресурсів не мав.
Таким чином, ОСОБА_5 в період з 18.11.2021 по 28.04.2022 підробивши документи ПП «ОСОБА_11», які подаються для проведення державної реєстрації юридичних осіб та зареєструвавши таким чином юридичні особи без наміру реального здійснення господарської діяльності, підробивши інші засоби доступу до банківських рахунків вказаного підприємства, які незаконно передав для використання невстановленим особам, зокрема банківський рахунок НОМЕР_3 - ПП « ОСОБА_11 » відкритий в АТ «КІБ», тим самим надав невстановленим у ході досудового розслідування особам знаряддя та засоби, необхідні для здійснення фінансових операцій з коштами, щодо яких фактичні обставини свідчать про їх одержання злочинним шляхом, з метою подальшої легалізації (відмивання) під виглядом правомірного розпорядження ПП «ОСОБА_11» коштами в загальній сумі 7 693 310 грн, шляхом приховання та маскування незаконного походження таких коштів.
Таким чином, ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України, тобто пособництво у легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, тобто пособництві у здійсненні фінансових операцій з майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, а також вчиненні дій, спрямованих на приховування та маскування походження такого майна, вчинене особою, яка повинна була знати, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Разом з обвинувальним актом до суду подано угоду між прокурором та підозрюваним про визнання винуватості, укладену та підписану 24.07.2024 між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_3 , обвинуваченим ОСОБА_5 та його захисником - адвокатом ОСОБА_4 .
Відповідно до ч. 2 ст. 474 КПК України, розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за обов`язкової участі сторін угоди з повідомленням інших учасників судового провадження. Відсутність інших учасників судового провадження не є перешкодою для розгляду.
Відтак, розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за участі сторін угоди у порядку ст. 474 КПК України.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 200 ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України, визнав, розкаявся у вчиненому та просив затвердити угоду про визнання винуватості, укладену з прокурором.
Із змісту угоди про визнання винуватості від 24.07.2024 вбачається, що прокурор та обвинувачений дійшли згоди щодо всіх істотних обставин даного кримінального провадження. Обвинувачений беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 200 ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України, щиро розкаявся. При цьому сторони вважають за можливе призначити покарання ОСОБА_5 за вчинені кримінальні правопорушення, передбачені: ч. 2 ст. 200 КК України, у виді штрафу у розмірі 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян; ч. 2 ст. 205-1 КК України, у виді позбавлення волі строком на 3 роки без позбавлення права обіймати посади чи займатись певною діяльністю; ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України, у виді позбавлення волі строком 5 років з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності строком на 1 рік та з конфіскацією майна. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим покаранням, остаточно призначити обвинуваченому покарання у вигляді позбавлення волі строком 5 роки з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності строком на 1 рік та з конфіскацією майна. На підставі ст. 75 КК України звільнити обвинуваченого від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням. Відповідно до ст. 77 КК України, додаткове покарання, передбачене санкцією ч. 2 ст. 209 КК України, у виді конфіскації майна, у разі звільнення особи від відбування покарання з випробуванням не застосовується.
Суд не вправі перевіряти фактичні обставини вчинених ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, оскільки не здійснює оцінку доказів у кримінальному провадженні під час проведення підготовчого судового засідання, виходячи з того, що межі розгляду встановлюються лише змістом угоди про визнання винуватості.
При вирішенні питання про відповідність угоди про визнання винуватості від 24.07.2024 вимогам ст.ст. 469, 474 КПК України, суд враховує, що умови угоди про визнання винуватості не суперечать вимогам КПК України, зокрема щодо змісту та порядку укладення угод, а також щодо узгодженої між сторонами міри покарання, яка відповідає загальним правилам призначення кримінальних покарань, встановленим КК України, ступеню тяжкості кримінальних правопорушень та особі обвинуваченого, правова кваліфікація дій кримінальних правопорушень вірна, умови угоди відповідають інтересам суспільства та не порушують прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб. Не встановлені підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, не є очевидною можливість невиконання обвинуваченим взятих на себе зобов`язань за угодою, фактичні підстави для невизнання винуватості відсутні.
Згідно ч. 1 ст. 475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
Судом встановлено, що дана угода про визнання винуватості за своїм змістом та порядком укладення відповідає вимогам ст.ст. 468-470, 472 КПК України, а також відповідає положенням КК України щодо правової кваліфікації злочинів та узгодженої міри покарання, яка передбачена санкціями ч. 2 ст. 200 ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України.
Судом на виконання вимог ст. 474 КПК України сумніву у добровільності та істинності позиції обвинуваченого ОСОБА_5 не встановлено.
В судовому засіданні суд переконався у добровільності укладення сторонами угоди і що угода про визнання винуватості від 24.07.2024 не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, обіцянок, дії будь-яких інших обставин ніж ті, які передбачені в угоді.
Суд переконався, що укладення угоди є добровільним, тобто згідно з ч.6 ст. 474 КПК України не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Також судом встановлено, що умови угоди відповідають інтересам суспільства, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб і є наявні фактичні підстави для визнання винуватості обвинуваченого.
Судом враховуються данні про особу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, який не одружений, раніше не судимий, до кримінальної відповідальності притягується вперше, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , є осудною особою, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває (а.с. 56-57, 59, 61).
ОСОБА_5 не працює, зазначив, що він є інвалідом 3 групи, надав посвічення (а.с. 49).
Згідно характеристики директора Комунальної установи Зміївський геріатричний пансіонат Харківської обласної ради від 27.06.2024 №52, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , особа з інвалідністю 3 групи, проживає в КУ Зміївський геріатричний пансіонат з 01.05.2021 по наступний час. Знаходиться у пансіонаті на повному державному забезпеченні, кожного місяця отримує на руки 20% соціальної допомоги із загальної суми пенсії. Проживає в одномісній кімнаті на третьому поверсі. За час проживання показав себе з позитивного боку. В кімнаті, де він проживає чисто. ОСОБА_5 вживає алкогольні напої, але з обслуговуючим персоналом та з підопічними веде себе спокійно, сварки не вчиняє, не конфліктний, приймає участь у роботах по благоустрою пансіонату. Доповідних записок на ОСОБА_5 від обслуговуючого персоналу не надходило. Веде звичайний спосіб життя. Самовільно покидає пансіонат за своїми потребами (а.с. 62).
Обставинами, які пом`якшують покарання обвинуваченого, суд визнає щире каяття, яке полягає у повному визнанні своєї вини обвинуваченим, осуді своїх дій, наявності відчуття жалю за скоєне, розуміння наслідків своїх дій, та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, про що також зазначено стороною обвинувачення.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого, відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Згідно зі ст.ст. 50, 65 КК України особі, яка скоїла кримінальне правопорушення, має бути призначено покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів. Виходячи з указаної мети й принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації, покарання повинне бути адекватним характеру скоєних дій, їх небезпечності та даним про особу винного. При виборі покарання мають значення й повинні братися до уваги обставини, які його пом`якшують та обтяжують.
Узгоджена між сторонами міра покарання за кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 200 ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України, є достатньою для виправлення обвинуваченого і відповідає загальним засадам призначення покарання.
При цьому, також відповідає загальним засадам призначення покарання узгоджена між сторонами міра покарання за злочини, передбачені ч. 2 ст. 200 ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України, на підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень визначити шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим.
Щодо додаткового покарання у виді конфіскації майна, передбаченого як додаткове обов`язкове покарання в санкції ч. 2 ст. 209 КК України, суд зазначає наступне.
Дійсно, відповідно до ст.77 КК України у разі звільнення від відбування покарання з випробуванням можуть бути призначені додаткові покарання у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу.
Конфіскація майна як додаткове покарання виконується лише реально і може бути призначено тільки у разі, коли призначене основне покарання засудженій особі слід відбувати реально.
Отже, при застосуванні положень ст.75 КК України конфіскація майна як додаткове покарання не може бути призначена. Такий висновок міститься і в ухвалі Верховного Суду від 16.08.2018 (справа №183/163/14).
Крім того, щодо додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади чи займатись певною діяльністю, відповідно до ч. 4 ст. 72 КК України, додаткові покарання різних видів у всіх випадках виконуються самостійно.
Таким чином, за наслідками розгляду угоди в судовому засіданні під час судового провадження, суд, перевіривши відповідність угоди вимогам кримінального процесуального закону, врахувавши заслухані доводи сторін кримінального провадження, приходить до висновку про наявність правових підстав для прийняття рішення про затвердження угоди про визнання винуватості між сторонами кримінального провадження: прокурором та обвинуваченим і призначення останньому узгодженої сторонами міри покарання за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 200 ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України.
За таких обставин суд вважає, що виправленню обвинуваченого ОСОБА_5 може сприяти покарання, узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості.
Враховуючи викладене, перевіривши відповідність угоди вимогам кримінального процесуального законодавства, заслухавши пояснення сторін кримінального провадження та роз`яснивши їм наслідки укладення та затвердження угод, передбачені ст. 473 КПК України, а саме, відповідно до ч. 2 ст. 473 КК України, наслідком укладення та затвердження угоди про визнання винуватості для прокурора, підозрюваного чи обвинуваченого є обмеження їх права оскарження вироку згідно з положеннями ст.ст. 394, 424 КПК України, а для підозрюваного чи обвинуваченого - також його відмова від здійснення прав, передбачених абз. 1 та 4 п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, суд вважає, що угода, укладена 24.07.2024 між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_3 , обвинуваченим ОСОБА_5 та його захисником - адвокатом ОСОБА_4 , про визнання винуватості, відповідає вимогам КПК України, умови угоди не суперечать інтересам суспільства і не порушуються права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, обвинувачений ОСОБА_5 визнав вину, фактичні підстави для визнання вини наявні, узгоджені вид та міра покарання відповідають загальним засадам призначення покарання, визначених ст. 65 КК України, у зв`язку із чим суд вважає, що угода підлягає затвердженню.
За наведених обставин, угоду належить затвердити, а ОСОБА_5 визначити узгоджену міру покарання в угоді про визнання винуватості.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 368, 370, 374, 376, 395, 472, 473, 474, 475 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Затвердити угоду про визнання винуватості від 24.07.2024, укладену між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_3 , обвинуваченим ОСОБА_5 та його захисником - адвокатом ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 72024171000000031 від 08.07.2024.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 200, ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України та призначити йому узгоджене сторонами покарання:
- за ч. 2 ст. 200 КК України - у виді штрафу у розмірі 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 85000 грн.;
- за ч. 2 ст. 205-1 КК України - у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки, без позбавлення права обіймати посади чи займатись певною діяльністю;
- за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України - у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності строком на 1 (один) рік та відповідно до вимог ст. 77 КК України без конфіскації всього майна, яке є його особистою власністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 70 КК України остаточне покарання ОСОБА_5 за сукупністю кримінальних правопорушень визначити шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим та призначити ОСОБА_5 остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності строком на 1 (один) рік та відповідно до вимог ст. 77 КК України без конфіскації всього майна, яке є його особистою власністю.
Відповідно до ст. 75 КК України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від призначеного основного покарання у виді позбавлення волі звільнити з іспитовим строком на 2 (два) роки, поклавши на нього обов`язки у відповідності до ст. 76 КК України:
періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання;
не виїжджати за межі України без погодження з представником уповноваженого органу з питань пробації.
Призначене ОСОБА_5 додаткове покарання у виді позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності строком на 1 (один) рік виконується самостійно.
Речові докази: копії реєстраційних справ ТОВ «ТТП «АГРОСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 42604396), ПП «ОСОБА_11» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4), ТОВ «ІСТЕЙТ ПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 35698370), ТОВ «БОГДАСАР БІЛДІНГ» (код ЄДРПОУ 44668729), копія справи юридичного оформлення банківського рахунку НОМЕР_3 , відкритого ПП «ОСОБА_11» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4) в АТ «КІБ» (МФО 322540) та інформація про рух коштів, які зберігаються у матеріалах провадження - зберігати в матеріалах кримінального провадження.
Вирок на підставі угоди може бути оскаржений до Харківського апеляційного суду, через Київський районний суд м. Харкова протягом 30 днів з дня його проголошення:
1) обвинуваченим, його захисником, законним представником виключно з підстав: призначення судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених частинами четвертою, шостою, сьомою статті 474 КПК України, в тому числі не роз`яснення йому наслідків укладення угоди;
2) прокурором виключно з підстав: призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди; затвердження судом угоди у провадженні, в якому згідно з частиною четвертою статті 469 КПК України угода не може бути укладена.
У разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку протягом встановленого законом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення відповідного кримінального правопорушення.
Умисне невиконання угоди є підставою для притягнення особи до відповідальності, встановленої законом.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги, судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Копія вироку суду негайно вручити прокурору та обвинуваченому.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120771377 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Муратова С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні