Справа № 757/10752/24
У Х В А Л А
про залишення позову без руху
06 травня 2024 року місто Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі судді Гребенюка В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Реал-Комфорт»</a>, про стягнення заборгованості
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 в особі свого представника адвоката Моценка Олександра Вікторовича звернувся до Печерського районного суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Реал-Комфорт»</a>, про стягнення заборгованості.
Ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 12 березня 2024 року цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Реал-Комфорт»</a>, про стягнення заборгованості передано на розгляд за підсудністю до Подільського районного суду міста Києва.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.05.2024, справу передано для розгляду судді Гребенюку В.В.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
При цьому, позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI.
Позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь грошові кошти в загальній сумі 916 304,27 грн, таким чином, йому необхідно сплатити судовий збір за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру.
За положеннями п.п. 2.2.1 ч. 2 ст. 4 Закону Закону України «Про судовий збір», судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується у розмірі 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 ст. 4 вищевказаного Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» у 2024 році з 1 січня розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028 грн.
Таким чином, за подання даного позову до суду, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 9 163,04 грн, або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позивачем зазначено у позовній заяві, що розмір судових витрат по даній справі становить 9 163,04 грн, сплачених як судовий збір за подання позовної заяви. Крім того, у переліку додатків до позовної заяви під № 1 зазначено оригінал квитанції про сплату судового збору.
Разом з тим, зазначений оригінал квитанції (як і її копія) в матеріалах позовної заяви, які надійшли на розгляд суду, відсутній. Відомості про зарахування сплаченого позивачем судового збору у вказаному розмірі до спеціального фонду державного бюджету України, судом також не отримувались.
Зважаючи на зазначені недоліки позовної заяви, її необхідно залишити без руху, а позивачу надати строк для їх усунення.
Згідно зі ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день її первісного подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Керуючись положеннями ст. ст. 175-177, 185, 260 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Реал-Комфорт»</a>, про стягнення заборгованості - залишити без руху;
Встановити позивачеві 10-денний строк з дня отримання копії Ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків;
Роз`яснити позивачу, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута;
Копію цієї ухвали направити позивачу;
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.В. Гребенюк
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120778830 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні