Ухвала
від 05.08.2024 по справі 542/1293/24
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 542/1293/24

Провадження № 2/542/394/24

У Х В А Л А

05 серпня 2024 року селище Нові Санжари

Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Гринь О.О., розглянувши заяву представника позивача Державної екологічної інспекції Центрального округу Прибєг Дар`ї Андріївни, про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, у цивільній справі № 542/1293/24 за позовом Державної екологічної інспекції Центрального округу до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення природоохоронного законодавства,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Новосанжарського районного суду Полтавської області перебуває цивільна справа за позовом Державної екологічної інспекції Центрального округу до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення природоохоронного законодавства.

05 серпня 2024 року до суду надійшла заява представника позивача Державної екологічної інспекції Центрального округу Прибєг Дар`ї Андріївни,про участьу судовомузасіданні посправі №542/1293/24в режимівідеоконференції позамежами приміщеннясуду звикористанням власнихтехнічних засобівза допомогою системи EASYCON, у зв`язку із введенням воєнного стану, територіальною віддаленістю Державної екологічної інспекції Центрального округу від місця знаходження суду, де відбудеться засідання.

Вирішуючи заяву представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною 2 статті 212 ЦПК України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Частиною 3 статті 212 ЦПК України передбачено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Згідно з частиною 5 статті 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Враховуючи те,що відповідно до Рішення ВРП від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 «Про затвердження Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» система EasyCon не використовується, для забезпечення участі представника позивача під час розгляду справи, суд вважає за доцільне проводити судовий розгляд у режимі відеоконференції з перебуванням представника позивача поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Відповідно до пунктів 46 та 49 підрозділу 3 «Підсистема відеоконференцз`язку» розділу III «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Враховуючи вказані норми ЦПК України та Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зважаючи на введення на всій території України воєнного стану, з урахуванням неможливості особистої присутності представника позивача у судовому засіданні через його знаходження в м. Полтава, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи та оперативності судового провадження, суд вважає за доцільне проводити судовий розгляд в режимі відеоконференції з перебуванням представника позивача поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Отже, клопотання представника позивача підлягає задоволенню.

Поряд із цим, слід роз`яснити, що з огляду на необхідність ідентифікувати особу, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, такий учасник справи повинен завчасно надати до суду скріплені електронним цифровим підписом скановані копії документів, що посвідчують особу (паспорту тощо), а під час судового засідання - пред`явити їх оригінали на вимогу суду на відео.

На підставі викладеного, керуючись статтею 212, 260 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву представника позивача Державної екологічної інспекції Центрального округу - Прибєг Дар`ї Андріївни, про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, у цивільній справі № 542/1293/24 за позовом Державної екологічної інспекції Центрального округу до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення природоохоронного законодавства, задовольнити.

Судове засідання у цивільній справі за позовом Державної екологічної інспекції Центрального округу до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення природоохоронного законодавства, призначене на 06 серпня 2024 року о 13 год 00 хв, здійснювати за участю представника позивача Державної екологічної інспекції Центрального округу Прибєг Дар`ї Андріївни, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Попередити сторони, що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.

Попередити сторони про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шумів).

Роз`яснити, що відповідно до частини 4 статті 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала є обов`язковою для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Новосанжарського районного суду

Полтавської області О.О. Гринь

СудНовосанжарський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення05.08.2024
Оприлюднено06.08.2024
Номер документу120793916
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —542/1293/24

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Кузнєцова О. Ю.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Кузнєцова О. Ю.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Кузнєцова О. Ю.

Рішення від 08.10.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Гринь О. О.

Рішення від 08.10.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Гринь О. О.

Ухвала від 05.08.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Гринь О. О.

Ухвала від 09.07.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Гринь О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні