ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" липня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/1966/24
Господарський суд Одеської області
У складі судді Желєзної С.П.
Секретаря судових засідань Босової Ю.С.
За участю представників сторін:
Від прокурора: Зубік В.В. на підставі посвідчення;
Від позивачів:
- Херсонської міської ради Херсонської області: Орленко В.Г. в порядку самопредставництва;
- Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області: Гостєв А.В. в порядку самопредставництва;
Від відповідача: не з`явився;
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом керівника Херсонської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Херсонської міської ради Херсонської області, Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області до приватного підприємства "ВВ Центр" про розірвання договору, -
ВСТАНОВИВ:
Керівник Херсонської окружної прокуратури (далі по тексту - прокурор) звернувся до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Херсонської міської ради Херсонської області (далі по тексту - Рада), Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області (далі по тексту - Адміністрація) до приватного підприємства "ВВ Центр" (далі по тексту - ПП "ВВ Центр") про розірвання договору купівлі-продажу нежилих приміщень, загальною площею 61,2 кв .м., що розташовані за адресою: Херсонська область, м. Херсон, вул. Рішельєвська (до перейменування Жовтневої революції), будинок 21, який укладено між Департаментом розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради та приватним підприємством "ВВ Центр" та посвідчений 31.01.2022 приватним нотаріусом Херсонського міського нотаріального округу Живцовою Н.М. і зареєстрований у реєстрі за № 320.
В обґрунтування заявленого позову прокурором наголошено, що невиконання відповідачем обов`язку в частині оплати вартості придбаного об`єкта згідно з договором, укладеним за результатами проведення аукціону, є підставою для його розірвання. При цьому, прокурором було вказано, що у даному спорі уповноваженим суб`єктом владних повноважень є Рада, повноваження якої на даний час виконує Адміністрація, у зв`язку з чим, позивачами да даним позовом прокурором було визначено зазначених осіб.
Ухвалою суду від 07.05.2024 дана справа була призначена до розгляду за правилами загального позовного провадження.
ПП "ВВ Центр" жодного разу в судові засідання по даній справі не з`явилось, про причини неявки суд не повідомляло. При цьому, суд зазначає, що відповідач був повідомлений судом про розгляд даної справи шляхом надсилання ухвал на адресу його місцезнаходження, яка вказана в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 73003, м. Херсон, вул. Олеся Гончара, буд. 6 А. Проте, ухвали суду, якими відповідач був повідомлений про розгляд судом даного спору, були повернуті до суду у зв`язку із відсутністю адресата.
Відповідно до п. 4 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.
Враховуючи вимоги п. 4 ч. 6 ст. 242 ГПК України, господарський суд доходить висновку про належне повідомлення ПП "ВВ Центр" про розгляд господарським судом даної справи. Оскільки відповідачем не було надано суду відзиву на позов, справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 178 ГПК України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення учасників судового процесу, суд встановив наступне.
Нежилі приміщення загальною площею 61,2 кв.м., що розташовані за адресою: Херсонська область, місто Херсон, вулиця Рішельєвська, 21 належать на праві комунальної власності Херсонській міській раді, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності №7522287 від 15.06.2005 та свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 21.04.2005.
Вказані приміщення були продані ПП "ВВ Центр", яке було визначено переможцем електронних торгів, що підтверджується протоколом про результати електронного аукціону №UA-PS-2021-12-12-000004-1 від 30.12.2021. Організатором аукціону виступав Департамент розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради.
31.01.2022 між Департаментом розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради (Продавець) та ПП "ВВ Центр" (Покупець) було укладено договір купівлі-продажу нежитлових приміщень, посвідчений приватним нотаріусом Херсонського міського нотаріального округу Живцовою Н.М. і зареєстрований у реєстрі за № 320.
Відповідно до п. 1.1 договору від 31.01.2022 Продавець зобов`язується передати у власність Покупцеві нежилі приміщення загальною площею 61,2 кв.м., що розташовані за адресою: Херсонська область, місто Херсон, вулиця Рішельєвська (до перейменування Жовтневої революції), будинок № 21, а Покупець зобов`язується прийняти об`єкт і сплатити за нього ціну відповідно до умов, що визначені в цьому договорі.
Згідно з п. п. 1.3, 1.4 договору від 31.01.2022 право власності на об`єкт переходить до Покупця з моменту нотаріального посвідчення цього договору, сплати у повному обсязі ціни продажу об`єкту, підписання акта передачі об`єкту, державної реєстрації права власності на об`єкт. Право власності за Покупцем на об`єкт реєструється в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно після сплати у повному обсязі ціни продажу об`єкту, в день видачі від Продавця нотаріальної заяви про повний розрахунок за продаж об`єкту, справжність підпису на якій повинна бути засвідчена нотаріусом. Указаний у цьому договорі об`єкт приватизації з урахуванням ПДВ продано за 585 601,20 грн., з яких 28 652,40 грн. вже сплачені Покупцем.
Умовами п. 2.1 договору від 31.01.2022 визначено, що Покупець зобов`язаний внести 585 601,20 грн. за придбаний об`єкт протягом 30 календарних днів з моменту підписання договору купівлі-продажу.
Згідно з п. 7.4 договору від 31.01.2022 у разі невиконання Покупцем зобов`язань за цим договором Продавець має право у встановленому порядку порушити питання про його розірвання та повернення об`єкта за актом приймання-передачі у комунальну власність за рішенням суду.
Відповідно до п. 10.1 договору від 31.01.2022 сторони звільняються від відповідальності щодо виконання умов цього договору у разі виникнення форс-мажорних обставин. Сторона, яка не може виконати умови цього договору через настання форс-мажорних обставин повинна повідомити про це іншу сторону.
Умовами п. 12.2 договору від 31.01.2022 визначено, що у разі невиконання однією із сторін умов цього договору він може бути розірваний на вимогу іншої сторони за рішенням суду або господарського суду, а об`єкт повернутий у комунальну власність.
Листом №164-19 від 31.03.2023 Департамент розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради просив ПП "ВВ Центр" надати інформацію про сплату вартості об`єкта приватизації.
Листом 328/19 від 17.05.2023 Департамент розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради повідомив ПП "ВВ Центр", що у разі неможливості виконати зобов`язання за договором купівлі-продажу від 31.01.2022 слід надати сертифікат ТПП України, про що повідомити Департамент у строк до 25.05.2023.
Листом від 25.07.2023 ПП "ВВ Центр" повідомило Департамент розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради про неможливість виконання зобов`язань за договором купівлі-продажу від 31.01.2022 у розмірі 288 248,80 грн. до припинення форс-мажорних обставин.
Листом №575-19 від 04.08.2023 Департамент розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради у відповідь на лист відповідача повідомив, що форс-мажорні обставини звільняють лише від відповідальності за невиконання зобов`язання за наявності відповідного сертифікату ТПП України. У даному листі Департамент просив відповідача повідомити строки виконання зобов`язань за договором від 31.01.2022.
Листом №7732-19 від 25.09.2023 Департамент розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради просив ПП "ВВ Центр" у найкоротший строк погасити заборгованість за договором купівлі-продажу від 31.01.2022 у розмірі 288 248,80 грн.
Листом №8-963-11/26 від 23.02.2024 Адміністрація у відповідь на звернення прокурора повідомила, що не заперечує проти подання прокуратурою позову в інтересах держави про розірвання договору купівлі-продажу від 31.01.2022, укладеного з ПП "ВВ Центр".
Вирішуючи питання про обґрунтованість заявлених в межах даної справи позовних вимог, суд виходить з наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Право на захист - це юридично закріплена можливість особи використати заходи правоохоронного характеру для поновлення порушеного права і припинення дій, які порушують це право.
Варто зауважити, що застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту суб`єктивного права, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, у зв`язку з чим, суд повинен з`ясувати характер спірних правовідносин сторін (предмет та підстав позову), характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб.
При цьому, особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. В свою чергу, суд має перевірити доводи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, у тому числі щодо матеріально-правового інтересу у спірних відносинах, і у разі встановлення порушеного права з`ясувати, чи буде воно відновлено у заявлений спосіб.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) від 04.11.1950р. передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Частиною 3 статті 53 ГПК України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.
Прокурору достатньо дотриматися порядку, передбаченого статтею 23 Закону України "Про прокуратуру", і якщо компетентний орган протягом розумного строку після отримання повідомлення самостійно не звернувся до суду з позовом в інтересах держави, то це є достатнім аргументом для підтвердження його бездіяльності. Якщо прокурору відомо причини такого не звернення, він обов`язково повинен зазначити їх в обґрунтуванні підстав для представництва, яке міститься в позові, але якщо з відповіді компетентного органу на звернення прокурора такі причини з`ясувати неможливо чи такої відповіді взагалі не отримано, то це не є підставою вважати звернення прокурора необґрунтованим (аналогічні висновки викладено у пунктах 38-40, 42, 43 постанови Великої Палати Верховного Суду від 26.05.2020 у справі №912/2385/18).
Предметом заявлених прокурором позовних вимог є вимоги в інтересах держави в особі Ради та Адміністрації до ПП "ВВ Центр" про розірвання договору купівлі-продажу від 31.01.2022 з підстав невиконання відповідачем зобов`язань в частині оплати вартості придбаного на аукціоні об`єкта.
Частиною 1 ст. 173 ГК України встановлено, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених Господарським кодексом України, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Положеннями п. 2.1 договору від 31.01.2022, на підставі якого ПП "ВВ Центр" було продано нежитлове приміщення у м. Херсоні, визначено що ПП "ВВ Центр" має оплатити його вартість у розмірі 585 601,20 грн. протягом 30 календарних днів з моменту підписання договору, тобто у строк до 02.03.2022.
Проте, згідно листів Департаменту розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради частина вартості об`єкта у розмірі 288 248,80 грн. такі не була сплачена відповідачем.
Листом від 25.07.2023 ПП "ВВ Центр" повідомило Департамент розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради про неможливість виконання зобов`язань за договором купівлі-продажу від 31.01.2022 у розмірі 288 248,80 грн. до припинення форс-мажорних обставин.
Відповідно до п. 10.1 договору від 31.01.2022 сторони звільняються від відповідальності щодо виконання умов цього договору у разі виникнення форс-мажорних обставин. Сторона, яка не може виконати умови цього договору через настання форс-мажорних обставин повинна повідомити про це іншу сторону.
Згідно з ч. 1 ст. 617 ЦК України особа, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов`язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.
24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 „Про введення воєнного стану в Україні" у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" було постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022.
Відповідно до п. 1 ч. 1, абзацу 3 ч. 3 ст. 14 Закону України „Про торгово-промислові палати в Україні" № 671/97-ВР від 02.12.1997 торгово-промислова палата є недержавною неприбутковою самоврядною організацією, яка об`єднує юридичних осіб, які створені і діють відповідно до законодавства України, та громадян України, зареєстрованих як підприємці, та їх об`єднання. Торгово-промислова палата України засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), а також торговельні та портові звичаї, прийняті в Україні, за зверненнями суб`єктів господарської діяльності та фізичних осіб.
Враховуючи відсутність в матеріалах справи сертифіката щодо настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), виданого торгово-промисловою палатою, на підтвердження неможливості виконання ПП "ВВ Центр" зобов`язань за договором купівлі-продажу від 31.01.2022 в частині оплати вартості придбаного об`єкта, господарський суд доходить висновку про недоведеність ПП "ВВ Центр" обставин настання форс-мажорних обставин.
Умовами п. 12.2 договору від 31.01.2022 визначено, що у разі невиконання однією із сторін умов цього договору він може бути розірваний на вимогу іншої сторони за рішенням суду або господарського суду, а об`єкт повернутий у комунальну власність.
Згідно з п. 7.4 договору від 31.01.2022 у разі невиконання Покупцем зобов`язань за цим договором Продавець має право у встановленому порядку порушити питання про його розірвання та повернення об`єкта за актом приймання-передачі у комунальну власність за рішенням суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» від 18.01.2018 № 2269-VIII (у чинній редакції) несплата коштів за об`єкт приватизації згідно з договором купівлі-продажу протягом 60 днів з дня укладення договору купівлі-продажу є підставою для розірвання такого договору відповідно до статті 30 цього Закону.
Враховуючи встановлені судом в процесі вирішення даного спору обставини, які підтверджують невиконання ПП "ВВ Центр" обов`язку з оплати вартості придбаного об`єкта комунальної власності, господарський суд доходить висновку про доведеність прокурором факту порушення відповідачем умов договору, які є підставою для його розірвання згідно з умовами договору та приписами ст. 24 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" від 21.05.1997 № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Одночасно, ч. 1 ст. 62 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" визначено, що держава фінансово підтримує місцеве самоврядування, бере участь у формуванні доходів місцевих бюджетів, здійснює контроль за законним, доцільним, економним, ефективним витрачанням коштів та належним їх обліком. Вона гарантує органам місцевого самоврядування доходну базу, достатню для забезпечення населення послугами на рівні мінімальних соціальних потреб. Отже, Херсонська міська рада є органом, який наділений повноваженнями реагувати, у тому числі заходами цивільно-правового характеру, на порушення вимог законодавства, які впливають на інтереси територіальної громади, тобто уповноваженим органом у спірних правовідносинах.
Указом Президента України №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки та оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 року, який діє по даний час.
Указом Президента України № 658/2022 від 19.09.2022 "Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Херсонській області" на виконання Закону України "Про правовий режим воєнного стану" створено Херсонську міську військову адміністрацію Херсонського району Херсонської області.
Згідно з п. 3 ч. 1, ч. 5 ст. 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадках, передбачених законами України «Про військово-цивільні адміністрації», «Про правовий режим воєнного стану». Повноваження сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради за наявності підстав достроково припиняються з дня набрання чинності актом Президента України про утворення відповідної військово-цивільної, військової адміністрації.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII на територіях, на яких введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян можуть утворюватися тимчасові державні органи - військові адміністрації
Підсумовуючи вищенаведене, враховуючи утворення Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області, яка є органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, тобто і представляти територіальну громаду Херсонського району та здійснювати від її імені та в її інтересах функції і повноваження органів місцевого самоврядування, господарський суд доходить висновку про наявність правових підстав для задоволення даного позову, пред`явленого в інтересах Ради та Адміністрації.
Згідно вимог ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Разом з тим, ст. 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до ч. 2 ст. 617 ЦК України особа, не звільняється від відповідальності за порушення зобов`язання у разі відсутності у боржника необхідних коштів. Крім того, згідно ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Підсумовуючи вищезазначене, суд доходить висновку щодо правомірності задоволення заявлених керівником Херсонської окружної прокуратури позовних вимог в інтересах держави в особі Херсонської міської ради Херсонської області, Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області до приватного підприємства "ВВ Центр" шляхом розірвання договору купівлі-продажу нежилих приміщень загальною площею 61,2 кв .м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , який укладено між Департаментом розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради та приватним підприємством "ВВ Центр" та посвідчений 31.01.2022 приватним нотаріусом Херсонського міського нотаріального округу Живцовою Н.М. і зареєстрований у реєстрі за № 320.
Судові витрати зі сплати судового збору за подання позовної заяви покладаються на відповідача відповідно до приписів ст. 129 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 86, 129, 236 238, 240 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Розірвати договір купівлі-продажу нежилих приміщень, загальною площею 61,2 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 (двадцять один), який укладено між Департаментом розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради (73000, м. Херсон, проспект Ушакова, будинок 37; ідентифікаційний код 44279728) та приватним підприємством "ВВ Центр" (73000, м. Херсон, вулиця Олеся Гончара, будинок 6-А; ідентифікаційний код 31489238) та посвідчений 31.01.2022 приватним нотаріусом Херсонського міського нотаріального округу Живцовою Н.М. і зареєстрований у реєстрі за № 320
3. Стягнути з приватного підприємства "ВВ Центр" (73000, м. Херсон, вулиця Олеся Гончара, будинок 6-А; ідентифікаційний код 31489238) на користь Херсонської обласної прокуратури (73025, Херсонська обл., місто Херсон, вул. Михайлівська, будинок 33; ідентифікаційний код 04851120) судовий збір у розмірі 2 422,40 грн. (дві тисячі чотириста двадцять дві грн. 40 коп.).
Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Відповідно до ст. ст. 254, 256 ГПК України учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції до Південно-Західного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складання повного тексту рішення суду.
Повний текст рішення складено 01 серпня 2024 р.
Суддя С.П. Желєзна
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2024 |
Оприлюднено | 06.08.2024 |
Номер документу | 120798718 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо усунення перешкод у користуванні майном |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні