Ухвала
від 30.07.2024 по справі 203/2248/24
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 203/2248/24

Провадження № 1-кс/0203/2240/2024

УХВАЛА

30 липня 2024 року слідчий суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

підозрюваного ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому засіданні у м. Дніпрі в залі суду клопотання старшого слідчого Третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, ОСОБА_6 , погоджене заступником керівника Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_7 , про продовження строку досудового розслідування, заявлене у кримінальному провадженні № 42024040000000195, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08 квітня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,

ВСТАНОВИВ:

26 липня 2024 року під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури за проведенням цього досудового розслідування слідчий Третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, у встановленому порядку звернувся з цим клопотанням, яке за формою та змістом відповідає вимогам ч. 2 ст. 295-1 КПК України.

Клопотання згідно з ст. 294 КПК України обґрунтоване особливою складністю провадження досудового слідства за підозрою ОСОБА_5 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Так, Третім СВ (з дислокацією у м. Дніпрі) ТУ ДБР, розташованого у місті Полтаві, з часу внесення відповідно до вимог ч. ч. 1, 4 ст. 214 КПК України 08 квітня 2024 року відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 42024040000000195 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Під час досудового розслідування здійснено низку слідчих та процесуальних дій, проте завершити проведення всіх процесуальних дій до спливу строку досудового розслідування, тобто до 02 серпня 2024 року, виявилось не можливим через особливу складність кримінального провадження та необхідність додаткового часу для: розсекречення судових рішень, на підставі яких проведено негласні слідчі (розшукові) дії, проведення лінгвістичної (сематико-текстуальної) експертизи мовлення, зафіксованого під час негласних слідчих (розшукових) дій, проведення судової експертизи відео-, звукозапису, зафіксованого під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій, за результатами проведення слідчих та інших процесуальних дій, прийняти рішення щодо остаточної кваліфікації дій підозрюваного, у разі необхідності повідомити про підозру у вчиненні злочину (ів) із зазначенням відповідних встановлених обставин, за результатами аналізу зібраних доказів вирішити питання щодо наявності в діях інших службових осіб Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ознак кримінальних правопорушень та за наявності достатніх підстав повідомити винним особам про підозру, підготування обвинувального акту та реєстру досудового розслідування та направлення їх до суду, а тому слідчий просив продовжити строк досудового розслідування до п`яти місяців, починаючи з 02 серпня 2024 року, додатково на два місяці, тобто до 02 жовтня 2024 року.

Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав у повному обсязі та наполягав на його задоволенні з наведених у ньому підстав.

Підозрюваний та його захисник у судовому засіданні заперечували проти клопотання слідчого тим, що усі заявлені слідчі дії можна було завершити у встановлений тримісячний строк досудового розслідування, проте слідчим не наведено доказів неможливості завершити досудове розслідування у визначений строк, або більш короткий строк у чотири місяці, з огляду на кількість слідчих та прокурорів, які входять до складу груп слідчих та прокурорів у зазначеному кримінальному провадженні, а отже, з огляду на те, що експертною установою не повідомлялося про збільшення термінів виконання експертизи, а також недоведеність перепон у здійсненні розсекречення матеріалів НС(Р)Д, сторона захисту просила задовольнити клопотання частково з продовженням строку досудового розслідування на один місяць.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання слідчого, заслухавши доводи прокурора, міркування підозрюваного і його захисника, дослідивши додані до клопотання докази, дійшов наступного висновку.

Так, слідчим суддею встановлено, що Третім СВ (з дислокацією у м. Дніпрі) ТУ ДБР, розташованого у місті Полтаві, з часу внесення 08 квітня 2024 року відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 42024040000000195 здійснюється досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

02 травня 2024 року ОСОБА_5 відповідно до ст. 277-278 КПК України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Постановою заступника керівника Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_7 від 27 червня 2024 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42024040000000195 продовжувався до трьох місяців, тобто до 02 серпня 2024 року.

Пунктом 4 ч. 3 ст. 219 КПК України передбачено, що досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Згідно з ч. 4 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу.

При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину (п.3 ч.4 ст.219 КПК України).

Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у п. 4 ч. 3 ст. 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.

Частиною 4 ст. 294 КПК України встановлено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

Згідно ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених ст. 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 114 КПК України для забезпечення виконання сторонами кримінального провадження вимог розумного строку слідчий суддя, суд має право встановлювати процесуальні строки у межах граничного строку, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням обставин, встановлених під час відповідного кримінального провадження.

Будь-які строки, що встановлюються прокурором, слідчим суддею або судом, не можуть перевищувати меж граничного строку, передбаченого цим Кодексом, та мають бути такими, що дають достатньо часу для вчинення відповідних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень та не перешкоджають реалізації права на захист.

Частинами 1, 2, 3, 5 ст. 28 КПК України встановлено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.

Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження - суд.

Критеріями для визначення розумності строків кримінального провадження є: 1) складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо; 2) поведінка учасників кримінального провадження; 3) спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.

Кожен має право, щоб обвинувачення щодо нього в найкоротший строк або стало предметом судового розгляду, або щоб відповідне кримінальне провадження щодо нього було закрите.

Досліджені під час вирішення цього процесуального питання обставини дають достатні підстави вважати, що подія злочину, яка дала підстави для повідомлення про підозру, мала місце, і причетність до цих подій підозрюваного категорично не виключена.

Відповідно, досудове розслідування злочину, у вчиненні якого ОСОБА_5 підозрюється, за характером спланованого злочинного посягання та його ретельної підготовки за версією обвинувачення відзначається особливою складністю провадження за встановленням способу здійснення злочинних дій, що з урахуванням з`ясованих процесуальних ускладнень в розслідуванні істотно утруднює його швидке завершення у раніше визначений строк, потребуючи додаткового часу для, щонайменше, проведення за постановою слідчого від12 липня 2024 року лінгвістичної (сематико-текстуальної) експертизи мовлення, зафіксованого під час негласних слідчих (розшукових) дій, проведення за постановою слідчого від 12 липня 2024 року судової експертизи відео-, звукозапису, зафіксованого під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій, за результатами проведення слідчих та інших процесуальних дій, прийняти рішення щодо остаточної кваліфікації дій підозрюваного, виконання вимог ст. 290 КПК України, підготування обвинувального акту та реєстру досудового розслідування та направлення обвинувального акту до суду для розгляду по суті.

Доводи сторони захисту про об`єктивну можливість та відсутність перешкод для завершення досудового розслідування, в тому числі, долучення доказів в подальшому, слідчий висновків слідчого судді про доведеність слідчим необхідності проведення заявленого комплексу слідчих та процесуальних дій, суддя відхиляє, оскільки саме за результатами проведеного комплексу усіх слідчих (розшукових) процесуальних дій має бути прийняте одне із рішень, передбачених ст. 283 КПК України.

Крім того, слідчий суддя враховує, що судові експертизи відео-, звукозапису та лінгвістична (семантико-текстуальна) призначені і спрямована на виконання у визначений тримісячний строк досудового розслідування, проте наразі виконання експертизи не завершене, у зв`язку з чим доводи сторони захисту про недоведеність неможливості здійснення вказаних слідчих дій у тримісячний строк, що спливає 02 серпня 2024 року слідчий суддя відхиляє.

Одночасно, слідчий суддя приймає до уваги, що воєнний стан введений на всій території України на підставі Указу Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року з 05 години 30 хвилин того ж дня у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації, продовжений до 12 серпня 2024 року, але скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства через це за ч. 2 ст. 26 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» заборонене, що не виключає застосування належної правової процедури з характерними для цього правового режиму особливостями досудового розслідування згідно ст. 12-2 цього Закону без обмежень повноважень судів, органів та установ системи правосуддя.

Враховуючи завдання кримінального провадження, визначені ст. 2 КПК України, з огляду на характер та обставин вчинення кримінального правопорушення, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування, приймаючи до уваги обсяг проведених слідчих та процесуальних дій, а також обсяг процесуальних та слідчих дій, які зазначені в клопотанні слідчого та які необхідно провести для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставини кримінального провадження та прийняття законного рішення по ньому, слідчий суддя вважає доведеними обстави неможливості закінчити досудове розслідування у встановлений раніше строк у три місяці, який спливає 02 серпня 2024 року з об`єктивних причин, а тому приходить до висновку задовольнити клопотання про продовження строку досудового розслідування згідно з ч. 5 ст. 2951 КПК України на найкоротший додатковий строк для проведення судових експертиз лінгвістичної (семантико-текстуальної) та відео-, звукозапису, з урахуванням строків, визначених Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України 08 жовтня 1998 року №53/5, до п`яти місяців, тобто додаткового - на два місяці, починаючи з 02 серпня 2024 року.

Керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1, 369-372 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого Третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, ОСОБА_6 , погоджене заступником керівника Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_7 , про продовження строку досудового розслідування, заявлене у кримінальному провадженні № 42024040000000195, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08 квітня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024040000000195, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08 квітня 2024 року, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України до п`яти місяців, тобто додатково на два місяці, починаючи з 02 серпня 2024 року.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКіровський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення30.07.2024
Оприлюднено07.08.2024
Номер документу120816806
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про встановлення процесуальних строків

Судовий реєстр по справі —203/2248/24

Ухвала від 30.07.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Колесніченко О. В.

Ухвала від 19.06.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Єдаменко С. В.

Ухвала від 12.06.2024

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Мудрецький Р. В.

Ухвала від 03.06.2024

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Іванченко О. Ю.

Ухвала від 13.05.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Єдаменко С. В.

Ухвала від 13.05.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Єдаменко С. В.

Ухвала від 03.05.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Єдаменко С. В.

Ухвала від 03.05.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Єдаменко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні