Ухвала
від 02.08.2024 по справі 161/13822/24
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/13822/24

Провадження № 2-н/161/1951/24

У Х В А Л А

про відмову у видачі судового наказу

02 серпня 2024 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді ФілюкТ.М., розглянувши заяву стягувача об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Біг Бен» про видачу судового наказу з метою стягнення заборгованості по внесках та платежах співвласників об`єднання з ОСОБА_1 ,

В С Т А Н О В И В:

Стягувач об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Біг Бен» звернулася до суду з заявою про видачу судового наказу з метою стягнення заборгованості по внесках та платежах співвласників об`єднання з ОСОБА_1 .

Відповідно до ч.1ст.160 ЦПК Українисудовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбаченихстаттею 161 цього Кодексу.

Частиною 5ст.165 ЦПК Українипередбачено, що у разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.

Відповідно до ч.6ст.165 ЦПК Україниінформація про місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника має бути надана протягом п`яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання (перебування) особи відповідного звернення суду.

Згідно ч.1 та ч.2ст.167 ЦПК Українисуд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п`яти днів з дня її надходження, а якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, - протягом п`яти днів з дня отримання судом у порядку, передбаченому частинами п`ятою, шостоюстатті 165 цього Кодексу, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.

За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Пунктом 4 ч.1ст.165 ЦПК Українипередбачено, що суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені ч.1ст.186 цього Кодексу.

Відповідно до п.6 ч.1ст.186 ЦПК Українисуддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

За відомостями адресно-довідкового підрозділу УДМС України у Волинській області від 30 липня 2024 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 знята із зареєстрованого місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 31 серпня 2011 року у зв`язку із смертю, а тому слід відмовити у видачі судового наказу.

Одночасно заявнику слід роз`яснити, що відповідно до ст.166ЦПК України у випадку відмови у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 165 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

ЧиннимЦПК Українине передбачено можливості видачі судового наказу про стягнення заборгованості по внесках та платежах співвласників з боржника після його смерті та залучення правонаступників боржника до участі у справі, натомість нормами цивільного права, а зокремастаттею 1281 ЦК Українивизначено право кредитора на пред`явлення вимоги про стягнення боргу безпосередньо до спадкоємців боржника, які несуть відповідальність за зобов`язанням спадкодавця лише в межах вартості майна, одержаного у спадщину.

Відповідно до ст.164ч.2ЦПК України у разі відмови у видачі судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Керуючись ст.ст.160,164, 165,166,186ЦПК України,суд,-

У Х В А Л И В:

Відмовити увидачі судовогонаказу зазаявою стягувачаоб`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«Біг Бен»про видачусудового наказуз метоюстягнення заборгованості повнесках таплатежах співвласниківоб`єднання з ОСОБА_1 .

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, в разі проголошення вступної та резолютивної частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Дата складення повного тексту ухвали 02 серпня 2024 року.

Суддя

Луцького міськрайонного суду Т.М. Філюк

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення02.08.2024
Оприлюднено07.08.2024
Номер документу120820366
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —161/13822/24

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Філюк Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні