Ухвала
від 06.08.2024 по справі 363/3926/24
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"06" серпня 2024 р. Справа № 363/3926/24

УХВАЛА

про повернення заяви

06 серпня 2024 року м.Вишгород

Суддя Вишгородського районного суду Київської області Баличева М.Б., розглянувши заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНАНС БУДІНВЕСТ», ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3 про вжиття заходів по забезпеченню позову до подання позовної заяви, -

встановив:

05.08.2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про вжиття заходів забезпечення позову до подання позовної заяви.

Перевіривши вказану заяву та додані до неї матеріали на відповідність вимогам Цивільного процесуального кодексу України(далі -ЦПК України), суд зазначає таке.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутисядосуду.

У ч. 1 ст. 151 ЦПК України встановлено, що заява прозабезпечення позовуподається вписьмовій формі,підписується заявникомі повиннамістити: 1)найменування суду,до якогоподається заява; 2)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)заявника,його місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України,реєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспорта(дляфізичних осіб-громадян України),номери засобівзв`язку,адресу електронноїпошти (занаявності),відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; 3)предмет позовута обґрунтуваннянеобхідності забезпеченняпозову; 4)захід забезпеченняпозову,який належитьзастосувати,з обґрунтуваннямйого необхідності; 5)ціну позову,про забезпеченняякого проситьзаявник; 6)пропозиції заявникащодо зустрічногозабезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Однак, вищевказана заява про забезпечення позову не містить ціну позову,про забезпеченняякого проситьзаявник та пропозиції заявника щодо зустрічногозабезпечення.

При цьому, суд звертає увагу заявника на тому, що питання необхідності застосування зустрічного забезпечення вирішується судом, а не заявником, і саме заявник зобов`язаний вказати, у відповідності до п. 6 ч. 1ст. 151 ЦПК України, пропозиції щодо зустрічного забезпечення.

Відповідно до ч. 1, ч. 6ст. 154 ЦПК Українисуд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення). Питання застосуванні зустрічного забезпечення вирішується судом в ухвалі про забезпечення позову або в ухвалі про зустрічне забезпечення позову.

У порушення вимог п.6 ч.1ст.151 ЦПК Українизаява про забезпечення позову не містить пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.

Також, згідно ч. 6ст. 151 ЦПК Українивказано, щодо заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати таповерненнясудового збору визначаєЗакон України «Просудовий збір».

У п/п 4 п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України «Просудовий збір»визначено, щоподання досуду заява прозабезпечення позовує окремим об`єктом справляння судового збору за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (605,60 грн.).

Однак, згідно квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки № 2614210010 від 31.07.2024 року ОСОБА_1 оплатила судовий збір в розмірі 300,00 грн.

Згідно ч. 10ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву прозабезпечення позовуподано без додержання вимогстатті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи, що подана заявником заява про забезпечення позову не відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України, оскільки не містить ціну позову,про забезпеченняякого проситьзаявник та пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення, а також до останньої не додано оригіналу документу, що підтверджує повну сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, суд приходить до висновку про повернення поданої заяви заявнику на підставі ч. 10 ст. 153 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.149,151,153,260 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Заяву прозабезпечення позову,що подається до подання позовної заяви, яка подана ОСОБА_1 - повернути заявнику.

Роз`яснити заявнику, щоповернення заявине перешкоджає повторному зверненню із заявоюдосуду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою дляповернення заяви.

Ухвала суду набирає законної сили відповіднодоприписівст. 261 ЦПК України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньодоКиївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Баличева М.Б.

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.08.2024
Оприлюднено07.08.2024
Номер документу120823375
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —363/3926/24

Ухвала від 06.08.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Баличева М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні