Ухвала
від 26.07.2024 по справі 369/12508/24
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/12508/24

Провадження №1-кс/369/2376/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.07.2024 року м. Київ

Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора Києво-Святошинської окружної Київській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12023110000000902, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 263 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Києво-Святошинського районного суду надійшло клопотання прокурора Києво-Святошинської окружної Київській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12023110000000902, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 263 КК України.

Свої вимоги мотивує тим, що у провадженні слідчого відділу Бучанського РУП ГУНП в Київській області перебуває кримінальне провадження № 12023110000000902 від 04.10.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 263 КК України.

Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Києво-Святошинською окружною прокуратурою Київської області.

До СУ ГУНП в Київській області з департаменту захисту національної державності СБУ надійшли матеріали про те, що група осіб на території Київської області зберігають з метою збуту наркотичні засоби та психотропні речовини.

На теперішній час підслідність у кримінальному провадженні визначено за СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області.

В ході проведення досудового розслідування по кримінальному провадженні встановлено, що до вчинення вказаного злочину можуть бути причетні:

- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець міста Вишневе Бучанського району Київської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . ЙРЗ НОМЕР_1 , користується абонентським номером мобільного оператору НОМЕР_2 .

- ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець міста Київ, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , користується абонентським номером мобільного оператору НОМЕР_3 .

Які невстановленим шляхом заволоділи стрілецькою зброєю, боєприпасами та іншими засобами ураження, частину яких зберігають за місцями фактичного проживання та тимчасового перебування ( АДРЕСА_3 , гараж № НОМЕР_4 гаражно-будівельного кооперативу «Локомотив» ЄРДПОУ НОМЕР_5 який перебуває у власності ОСОБА_5 ).

Крім цього, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , перебувають в дружніх відносинах з:

- ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець села Мала Салтівка Васильківського району Київської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , ІПН НОМЕР_6 , користується абонентським номером мобільного оператору НОМЕР_7 .

- ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 , користується абонентським номером мобільного оператору НОМЕР_8 та НОМЕР_9 -

Яким надають вище зазначене гаражне приміщення № НОМЕР_4 для спільного вживання та зберігання заборонених наркотичних речовин, які останні виготовляють та зберігають за місцями фактичного проживання та тимчасового перебування, за адресою: АДРЕСА_6 (перебуває в частковій власності ОСОБА_7 ) та АДРЕСА_7 де проживає їх спільний знайомий ОСОБА_8 .

Інформація, щодо причетності вказаних осіб до вчинення даного кримінального правопорушення підтверджується інформацією, яка отримана в ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні.

Так допитано в якості свідка ОСОБА_9 який повідомив, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 зберігають у гаражному приміщенні № 58 гаражно-будівельний кооператив "Локомотив", що знаходиться у місті Вишневе, вогнепальну зброю, бойові припаси та вибухові пристрої без передбаченого законом дозволу. Також, у вказаному приміщенні та за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 спільно з громадянами ОСОБА_6 та ОСОБА_7 вживають та зберігають наркотичні засоби, зокрема амфетамін та канабіс, які незаконно збувають безконтактним шляхом "закладками", а також поштовими переказами поштового оператору "Нова Пошта".

Допитаний в якості свідка ОСОБА_7 та ОСОБА_6 виготовляють та зберігають вказані заборонені речовини в приміщенні дачного будинку за адресою: АДРЕСА_6 . Також, в гаражне приміщення № 58 гаражно-будівельний кооператив "Лакомотив" з метою придбання та вживання наркотичних засобів відвідують ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , а також інші не встановлені особи.

Крім того, допитані в якості свідка ОСОБА_12 та ОСОБА_13 повідомили, що у розмові зі своїми знайомими дізналися про те, що у м. Вишневе Київської області група осіб зберігають за місцем фактичного проживання та тимчасового перебування вогнепальну зброю, бойові припаси та вибухові пристрої, а також у вказаних приміщеннях виготовляють, зберігають та вживають заборонені наркотичні речовини.

Так ОСОБА_5 , який проживає за адресою: АДРЕСА_8 та його близький знайомий ОСОБА_4 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за місцями фактичного проживання та за адресою: АДРЕСА_9 гаражно-будівельного кооперативу «Локомотив» зберігають вогнепальну зброю, бойові припаси та вибухові пристрої. Також встановлено, що власником зазначеного гаражного приміщення є ОСОБА_5 . Крім цього, стало відомо, що ОСОБА_5 та ОСОБА_4 перебуваючи в товариських стосунках з ОСОБА_7 , який проживає за адресою: АДРЕСА_10 та ОСОБА_6 , який проживає за адресою: АДРЕСА_4 надають останнім, а також іншим невстановленим особам, вказане гаражне приміщення № 58 для вживання та зберігання заборонених наркотичних речовин. ОСОБА_7 та ОСОБА_6 виготовляють та зберігають за місцями фактичного проживання та тимчасового перебування, за адресами: АДРЕСА_6 та АДРЕСА_7 де проживає їх спільний знайомий ОСОБА_8 , віком 34-37 років. Останній також на постійній основі вживає заборонені наркотичні речовини.

Так до СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області надійшов інформативний лист з приводу виконання доручення слідчого, згідно якого з метою отримання доказів, які підтверджують протиправну діяльність ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , виникла необхідність у проведенні обшуків за адресами проживання та місцями тимчасового перебування фігурантів.

Так місце зберігання наркотичних засобів, вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових пристроїв розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , гараж № НОМЕР_4 гаражно-будівельного кооперативу «Локомотив» ЄРДПОУ 26078548 який перебуває у власності ОСОБА_5 .

Так, 24.05.2024 року на підставі слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_4 в ході якого виявлено та вилучено:

- Предмет ззовні схожий на пістолет з надписом на стволі « EKOL Viper 4,5» «Cal 4 mm, Flobert made in Turkey» в чорному підсумку, який поміщено до спеціального пакету WAR 1723344.

Після чого, 13.01.2024 вищевказане вилучене майно відповідною постановою визнано речовим доказом та долучено до матеріалів кримінального провадження.

Таким чином, у відповідності до ч. 3 ст. 170 КПК України, є достатні підстави вважати, що вилучені в ході обшуку речі та предмети, відповідають критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

На підставі вищевикладеного, прокурор просила накласти арешт на предмет ззовні схожий на пістолет з надписом на стволі « EKOL Viper 4,5» «Cal 4 mm, Flobert made in Turkey» в чорному підсумку, який поміщено до спеціального пакету WAR 1723344.

В судове засідання прокурор не з`явився.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання та надані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що вимоги клопотання слід задовольнити, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

У даному випадку на вищевказані речі, необхідно накласти арешт для запобігання можливості його пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Метою арешту є збереження вказаного майна як речового доказу в даному кримінальному провадженні, оскільки необхідно встановити чи є вказані речі знаряддям вчинення злочину, а також такі що зберегли на собі сліди вчинення злочину.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Необхідність в арешті вказаного майна зумовлена насамперед забезпеченням кримінального провадження, адже за результатами досудового розслідування необхідно буде вирішити подальшу долю вказаних речових доказів.

У відповідності із ст. 100 КПК України та нормами Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затверджених Постановою КМУ від 19 листопада 2012 року №1104 умовою зберігання речових доказів повинно бути забезпечення збереження їх істотних ознак та властивостей. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов`язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні.

Відповідно до ст. 98 Кримінального процесуального кодексу України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

У відповідності до ч. 1 ст. 171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

У відповідності до ч. 2 ст. 167 KПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання, матеріали кримінального провадження, приходить до переконання, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню, оскільки існує необхідність збереження речових доказів у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на предмет ззовні схожий на пістолет з надписом на стволі « EKOL Viper 4,5» «Cal 4 mm, Flobert made in Turkey» в чорному підсумку, який поміщено до спеціального пакету WAR 1723344.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_14

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення26.07.2024
Оприлюднено07.08.2024
Номер документу120823441
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —369/12508/24

Ухвала від 26.07.2024

Кримінальне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні