ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"06" серпня 2024 р. м. Київ Справа № 910/8156/24
Господарський суд Київської області у складі судді Колесника Р.М., розглянув матеріали позовної заяви за позовом
до
про стягнення 226907,00 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Адвокатом Мацкул Лілією Михайлівною від імені Фермерського господарства «Стимул» в підсистемі «Електронний суд» 28.06.2024 до Господарського суду міста Києва сформовано позовну заяву про стягнення з Державного підприємства «Чайка» заборгованості за договором про надання послуг по перевезенню товарного зерна від 07.09.2022 № 1 у загальному розмірі 226907,00 гривень.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.07.2024 у справі № 910/8156/24 матеріали позовної заяви за позовом Фермерського господарства «Стимул» до Державного підприємства «Чайка» про стягнення 226907,00 гривень передано за територіальною підсудністю на розгляд Господарського суду Київської області.
Матеріали справи № 910/8156/24 надійшли до Господарського суду Київської області 31.07.2024 та відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи від 31.07.2024, передано на розгляд судді Колесника Р.М.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно ч. 5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч. 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Згідно ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються, зокрема, довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність.
Згідно ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правничої допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правничої допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (нова редакція), затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 № 41, (далі - Положення), з подальшими змінами, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Ордер, що видається адвокатом, який здійснює свою діяльність індивідуально, підписується адвокатом та посвідчується печаткою адвоката (за її наявності) (пункт 9 Положення).
Пунктом 11 Положення встановлено, що ордер, встановленої цим Положенням форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.
Відповідно до пункту 12 Положення ордер повинен містити, зокрема: прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога (пп. 12.2.); дату видачі ордера (пп. 12.9.); підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі «Адвокат») (пп. 12.10.).
Так, судом встановлено, що позовна заява від імені Фермерського господарства «Стимул» сформована та подана до суду за допомогою підсистеми «Електронний суд» через представника - адвоката Мацкул Лілії Михайлівни.
На підтвердження повноважень адвоката на представництво у суді до позовної заяви долучено скан-копію ордеру серії ВН № 1381896, у графі ордеру «Прізвище, ім`я, по-батькові або найменування особи, якій надається правова допомога» зазначено ОСОБА_1 , коли як позивачем у справі є Фермерське господарство «Стимул».
Проте, визначених законом документів на підтвердження наявності повноважень у особи, яка підписала позовну заяву, на вчинення таких дій від імені Фермерського господарства «Стимул» до матеріалів позовної заяви не надано.
Разом з тим, суд зазначає, що наданий ордер не містить таких обов`язкових реквізитів як дата видачі ордера та підпис адвоката.
Відтак, суд дійшов висновку, що до позовної заяви не надано належних доказів на підтвердження повноважень - адвоката Мацкул Лілії Михайлівни, на представництво інтересів Фермерського господарства «Стимул», що зумовлює висновки суду про те, що адвокат Мацкул Лілія Михайлівна не наділена правом на підписання від імені Фермерського господарства «Стимул» позовної заяви, яка подана до суду.
Згідно п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Враховуючи викладене вище, позовна заява Фермерського господарства «Стимул» підлягає поверненню.
Поряд з цим, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фермерського господарства «Стимул» повернути заявнику.
Ухвала складена та підписана 06.08.2024, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена у апеляційному порядку - до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з моменту її складення у відповідності до ст. 255, 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Р.М. Колесник
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2024 |
Оприлюднено | 07.08.2024 |
Номер документу | 120827756 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Київської області
Колесник Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні