ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"05" серпня 2024 р. Справа № 911/1996/24
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Управління будівництва Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, 03039, місто Київ, проспект Голосіївський, будинок 42
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хозхімсервіс", 08132, Київська область, місто Вишневе, вулиця Святошинська, будинок 26, офіс 5/1
про зобов`язання вчинити дії
встановив:
Управління будівництва Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації звернулося до Господарського суду Киїівської області з позовом від 22.07.2024 № 38-ю/27 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ХОЗХІМСЕРВІС" про зобов`язання виконати умови договорів.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Згідно із пунктами 1, 2, 8 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем наведені вище вимоги при поданні позову не дотримані, а саме: невірно вказано найменування суду першої інстанції, до якого подається заява (за даними ЄДР найменування юридичної особи зареєстрованої за кодом ЄДРПОУ 03499945 Господарський суд Київської області); не зазначено відомостей щодо наявності або відсутності електронних кабінетів у позивача та відповідача (позовна заява подана в паперовій формі); не вказано щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, відповідно до пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В якості доказів сплати судового збору до матеріалів позовної заяви від 22.07.2024 № 38-ю/27 додано копію платіжної інструкції № 33 (внутрішній номер 334023532) від 13.03.2024, згідно якої до державного бюджету сплачено 12 112, 00 грн із призначенням платежу "101 39612276, 4010160, 2800, Судовий збір, за позовом Управління будівництва Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, Господарський суд Київської області 03499945".
Згідно із приписами частин першої і другої статті 9 Закону "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до виписки про зарахування судового збору, зробленої судом із Автоматизованої системи документообігу суду, вбачається, що сплачена Управлінням будівництва Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, згідно платіжної інструкції № 33 від 13.03.2024, сума судового збору у розмірі 12 112, 00 грн, зарахована на казначейський рахунок за іншою справою, а саме № 911/1545/24 за позовом Управління будівництва Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації до Приватного підприємства "Ріалбуд" прo стягнення коштів.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що заявником до позову не подано доказів підтверджуючих сплату судового збору у встановленому порядку.
Крім того, приписами частини першої статті 173 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги) (частина друга статті 173 Господарського процесуального кодексу України).
За своїм процесуальним призначенням інститут об`єднання позовних вимог забезпечує правильність і одностайність розгляду та вирішення окремих позовних вимог, які можуть бути розглянуті як самостійні справи, але об`єднуються однорідністю вимог, тобто вимог, які випливають з одних і тих же правовідносин.
Зміст наведених положень законодавства дає підстави стверджувати, що позивач вправі об`єднати в одній позовній заяві кілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні вимоги (зокрема, про стягнення неповернутого кредиту, відсотків за користування кредитом і неустойки; про визнання недійсним акта і про відшкодування заподіяної у зв`язку з його виданням шкоди; про стягнення вартості недостачі товару, одержаного за кількома транспортними документами і оформленої одним актом приймання або коли такий товар сплачено за одним розрахунковим документом; про спонукання до виконання зобов`язань за господарським договором і про застосування заходів майнової відповідальності за його невиконання тощо).
Однорідними позовними вимогами є такі, що виникають з одних і тих самих підстав та, водночас, пов`язані між собою одним і тим самим способом захисту прав і законних інтересів.
У поданому позові заявником об`єднано вимоги, що випливають з кількох господарських договорів (договір підряду № 153 від 19.05.2020, договір підряду № 154 від 19.05.2020, договір підряду № 156 від 19.05.2020, договір підряду № 180 від 22.05.2020,). В той же час заявником не обґрунтовано підстав поєднання кількох позовних вимог в одне провадження.
У відповідності до частин першої та другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У даному випадку, подана позовна заява не відповідає вимогам статті 162 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк на усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Запропонувати Управлінню будівництва Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації усунути недоліки позовної заяви у встановлений строк надавши суду:
достовірні відомості щодо найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
відомості щодо наявності або відсутності електронних кабінетів у позивача та відповідача;
відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі;
письмові обґрунтування щодо об`єднання кількох позовних вимог в одне провадження.
4. Роз`яснити учаснику справи, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному вебпорталі Судової влади України за вебадресою http://court.gov.ua/ та про можливість ознайомитися з текстами всіх судових рішень по справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за вебадресою https://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 05.08.2024
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2024 |
Оприлюднено | 07.08.2024 |
Номер документу | 120827778 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні