Ухвала
від 06.08.2024 по справі 578/784/24
КРАСНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ухвала

Іменем України

06 серпня 2024 року

смт Краснопілля

справа № 578/784/24

провадження № 1-кс/578/76/24

Краснопільський районний суд Сумської області у складі слідчого судді ОСОБА_1 з секретарем судового засідання ОСОБА_2 розглянув в приміщенні суду в смт Краснопілля Сумського району Сумської області клопотання дізнавача сектору дізнання відділення поліції №2 (с. Краснопілля) Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 /далі дізнавач/, узгоджене з прокурором Краснопільського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 , та подане у рамках кримінального провадження за

№ 12024205540000143 від 24.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 164 Кримінального кодексу України

про тимчасовий доступ до речей і документів

та установив:

Клопотання мотивоване тим, що дізнавачами сектору дізнання відділення поліції № 2

(с. Краснопілля) Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024205540000143, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.07.2024, щодо несплати аліментів на утримання своєї дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 починаючи з вересня 2018 року по теперішній час.

Відповідно до довідки, виданої ІНФОРМАЦІЯ_2 заборгованості зі сплати аліментів станом на липень 2024 року становить

188 138,71 грн.

За вказаних обставин дізнавач вважає за необхідне отримати доступ до документів

(інформації) з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків щодо ОСОБА_5 , починаючи з вересня 2018 року по теперішній час. Просить встановити 10-ти денний строк дії ухвали слідчого судді про надання тимчасового доступу до речей і документів.

Клопотання розглянуто слідчим суддею у порядку частини другої статті 163 Кримінального процесуального кодексу України /далі також КПК/ без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.

Позиції учасників судового провадження:

В судове засідання дізнавач, прокурор не з`явилися, повідомлялись належним чином. Дізнавач надала заяву про розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів за її відсутності, враховуючи службову зайнятість, клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити за викладених у ньому обставин. Таким чином дізнавач підтвердила свою заінтересованість у розгляді цього клопотання. З огляду на викладене, неявка дізнавача в судове засідання слідчим суддею визнана з поважних причин.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя зазначає наступне:

Національне законодавство

Згідно зі статтею 40-1 КПК, дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого.

У відповідності до пункту 4 частини другої статті 40-1 КПК дізнавач уповноважений звертатися за погодженням з прокурором до слідчого судді з клопотанням про проведення слідчих (розшукових) дій.

За приписами частини першої статті 300 КПК, для проведення досудового розслідування кримінальних проступків дозволяється виконувати всі слідчі (розшукові) дії передбачені цим кодексом.

Вирішуючи питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до якого відноситься, зокрема й тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя здійснює повноваження із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, та зобов`язаний діяти у межах і відповідно до вимог закону.

Згідно з частиною першою статті 159КПК, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з пункту 8 частини першої статті 162КПК, відомості, які містяться вречах ідокументах,можуть міститиперсональні даніособи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних; належать до охоронюваної законом таємниці

Згідно з частиною п`ятою статті 163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадженняу своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно зчастиною шостоюстатті 163КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про доступ до публічної інформації», таємна інформація - інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 164 КПК в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, крім іншого, строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимогчастини другоїстатті 562 цього Кодексу;

Дослідивши клопотання та надані до нього докази, слідчий суддя доходить висновку про наявність підстав для його задоволення. Зазначені у клопотанні відомості можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та їх можливо отримати лише шляхом доступу до інформації, що містить охоронювану законом таємницю, в інший спосіб отримати необхідні дані неможливо.

Питання встановлення строку дії ухвали слідчого судді про надання тимчасового доступу до речей і документів є дискрецією слідчого судді.

Керуючись ст. 163, 309,532Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,

Постановив:

Клопотання дізнавача про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, задовольнити.

Надати групі дізнавачів сектору дізнання відділення поліції №2 (с. Краснопілля) Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12024205540000143 від 24.07.2024, право тимчасовогодоступу таможливість вилучити(здійснитивиїмку)копій документів (в тому числі у текстовому/друкованому вигляді та на електронному /оптичному носії), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме інформації з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків щодо ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , починаючи з вересня 2018 року по 06.08.2024.

Встановити строк дії цієї ухвали два місяці з дня її постановлення, тобто до 06.10.2024 включно.

Роз`яснити уповноваженій особі ІНФОРМАЦІЯ_3 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_10

СудКраснопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення06.08.2024
Оприлюднено07.08.2024
Номер документу120833718
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —578/784/24

Ухвала від 06.08.2024

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні