КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 серпня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/5141/24
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазина Т.М., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до
Департаменту охорони здоров`я Кіровоградської обласної військової адміністрації (25006, м. Кропивницький, вул. В. Чміленка, 74/42, код ЄДРПОУ 02012912) та
Комунального некомерційного підприємства "Поліклінічне об`єднання" Кропивницької міської ради (25009, м. Кропивницький, вул. Габдрахманова, 5, код ЄДРПОУ 36421504)
про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з позовом, в якому просить:
- визнати незаконною бездіяльність відповідача Департамент охорони здоров`я Кіровоградської обласної військової адміністрації щодо ненадання групи інвалідності та зобов`язати направити її на МСЕК для надання групи інвалідності від травми лівої ноги яку отримала внаслідок вчинення щодо неї кримінального злочину;
- визнати незаконною бездіяльність відповідача Комунального некомерційного підприємства «Поліклінічне об`єднання» Кропивницької міської ради щодо ненадання групи інвалідності та зобов`язати направити її на МСЕК для надання групи інвалідності від травми лівої ноги яку отримала внаслідок вчинення щодо мене кримінального злочину.
Суддя, ознайомившись з матеріалами позовної заяви, встановив, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 КАС України.
Згідно з частиною 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет на 2024 рік" встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2024 року становить 3028 гривні.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру до різних відповідачів, а тому позивачу необхідно сплатити судовий збір за дві позовні вимоги немайнового характеру у розмірі 2422,40 грн.
Доказів сплати позивачем судового збору у розмірі 2422,40 грн. суду не надано.
Позивачкою разом із позовною заявою подано заяву про звільнення її від сплати судового збору на підставі ст.133 КАС України. Заява мотивована тим, що позивач стала жертвою кримінального злочину та невдалих медичних операцій, у результаті чого втратила працездатність та не має коштів для оплати судового збору.
Згідно з ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. №3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
До заяви про звільнення від сплати судового збору не додано доказів на підтвердження того, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача фізичної особи за попередній календарний рік.
Таким чином, заява про звільнення (відстрочення) сплати судового збору є необґрунтованою та задоволенню не підлягає.
Тому позивачу необхідно надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн.
Відповідно до вимог п.п.4, 5, 8 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Так, позивачка заявляє тотожні вимоги до обох відповідачів.
Отже, в даному випадку позивачці необхідно визначитись, хто саме з відповідачів має направити її на МСЕК.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги та надати до суду копію уточненого позову для відповідачів.
Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху, з встановленням строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 243, 248, 256, 287 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров`я Кіровоградської обласної військової адміністрації та Комунального некомерційного підприємства "Поліклінічне об`єднання" Кропивницької міської ради про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, остання буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, передбаченому ст.256 КАС України та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Т.М. КАРМАЗИНА
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2024 |
Оприлюднено | 08.08.2024 |
Номер документу | 120841079 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Т.М. КАРМАЗИНА
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні