Ухвала
від 06.08.2024 по справі 600/3381/24-а
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

06 серпня 2024 р. м. Чернівці Справа № 600/3381/24

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Н.и.Г. ГРУП» до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

У с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Н.и.Г. ГРУП» звернулося до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.

Позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 19 березня 2024 року №523 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку;

- зобов`язати Головне управління ДПС у Чернівецькій області зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, які оформлені, видані та надіслані на реєстрацію ТОВ «Н.и.Г. ГРУП» у період з 01 червня 2022 року по 31 липня 2024 року.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, згідно з пунктом 2 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як вбачається із прохальної частини позову, позивач просить суд зобов`язати Головне управління ДПС у Чернівецькій області зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, які оформлені, видані та надіслані на реєстрацію ТОВ «Н.и.Г. ГРУП» у період з 01 червня 2022 року по 31 липня 2024 року.

Водночас суд зауважує, що відповідно до пункту 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. №341) (далі Порядок №1246), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій, зокрема, прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення).

Зміст наведеної норми вказує на те, що обов`язок зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на виконання рішення суду покладається на Державну податкову службу України.

Проте всупереч наведеному вище позивачем у позовній заяві не зазначено як відповідача Державну податкову службу України і до такої позивачем не заявлено позовних вимог про зобов`язання зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування, надіслані ТОВ «Н.и.Г. ГРУП» на реєстрацію у період з 01 червня 2022 року по 31 липня 2024 року.

Відповідно до пункту 5 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Частиною першою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Згідно з частиною четвертою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Частиною сьомою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Однак усупереч положенням пунктів 4, 5 частини п`ятої статті 160 та частини четвертої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем не додано до матеріалів позову оригіналів або належних чином засвідчених копій документів, на які він посилається в обґрунтування заявленого позову, а саме:

- доказів того, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Н.и.Г. ГРУП» було створено 12 березня 2021 року з проведенням державної реєстрації названої юридичної особи;

- доказів того, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Н.и.Г. ГРУП» є платником податку на додану вартість;

- доказів ухвалення відповідачем Головним управління ДПС у Чернівецькій області рішень про віднесення Товариства з обмеженою відповідальністю «Н.и.Г. ГРУП» до платників податків, які відповідають критеріям ризиковості;

- рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 19 березня 2024 року №523 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість (Товариства з обмеженою відповідальністю «Н.и.Г. ГРУП») критеріям ризиковості платника податку;

- податкових накладних, оформлених, виданих та надісланих ТОВ «Н.и.Г. ГРУП» на реєстрацію у період з 01 червня 2022 року по 31 липня 2024 року, а також доданих до таких податкових накладних первинних документів, якими підтверджуються проведені господарські операції, за результатами проведення яких і було складено спірні податкові накладні;

- доказів відмови у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування податкових накладних, поданих ТОВ «Н.и.Г. ГРУП» на реєстрацію у період з 01 червня 2022 року по 31 липня 2024 року (такими можуть бути, наприклад, рішення контролюючого органу про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування).

Крім цього, усупереч положенням пункту 5 частини п`ятої статті 160 та частини сьомої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем не додано до позову оригіналу чи належним чином засвідченої копії оскаржуваного рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 19 березня 2024 року №523 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість (Товариства з обмеженою відповідальністю «Н.и.Г. ГРУП») критеріям ризиковості платника податку.

Водночас разом з позовом не заявлено клопотання про витребування оскаржуваного у цьому позові рішення у разі відсутності такого у позивача.

Згідно з частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Розміри ставок судового збору встановлені статтею 4 Закону України «Про судовий збір».

Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028 гривень.

Як вбачається зі змісту прохальної частини позову, позивач просить суд, зокрема, визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 19 березня 2024 року №523 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

Отже, за дану пред`явлену вимогу немайнового характеру позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 3028,00 грн.

Проте всупереч наведеному вище судовий збір за вимогу немайнового характеру про визнання протиправним та скасування рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 19 березня 2024 року №523 позивачем не сплачений.

Судовий збір повинен бути сплачений на наступні банківські реквізити: отримувач Чернівец.ГУК/Чернівецька ТГ/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) 37836095; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); номер рахунку.

Стосовно заявленої вимоги про зобов`язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, які оформлені, видані та надіслані на реєстрацію у період з 01 червня 2022 року по 31 липня 2024 року, суд зазначає, що оскільки позивачем усупереч пунктам 4, 5 частини п`ятої статті 160 та частині четвертій статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України у позові не зазначено скільки податкових накладних було сформовано та відправлено на реєстрацію в Єдиний реєстр податкових накладних/розрахунків коригування впродовж періоду з 01 червня 2022 року по 31 липня 2024 року і чи були прийняті податковим органом відповідні рішення про відмову таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, чи оскаржує (раніше оскаржувавав) позивач такі. то вказане наразі унеможливлює суд визначити суму судового збору, яка підлягає сплаті позивачем за пред`явлену в цьому позові вимогу.

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для залишення даної позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 169, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Н.и.Г. ГРУП» до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п?яти днів з дня отримання цієї ухвали шляхом подання позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

3. Роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися не поданою і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя О.П. Лелюк

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.08.2024
Оприлюднено08.08.2024
Номер документу120843127
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних

Судовий реєстр по справі —600/3381/24-а

Ухвала від 19.08.2024

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 06.08.2024

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні