Судовий наказ
Іменем України
30 липня 2024 року
смт Краснопілля
справа № 578/717/24
провадження № 2-н/578/78/24
Краснопільський районнийсуд Сумськоїобласті у складі головуючого судді КОСАР А. І. у приміщеннісуду вселищі КраснопілляСумського районуСумської областірозглянув матеріали справи за заявою ОСОБА_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 , про видачу судового наказу про стягнення нарахованої але не виплаченої заробітної плати з ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «НАУМІВСЬКИЙ СПИРТОВИЙ ЗАВОД» ЄДРПОУ:00375208; місцезнаходження юридичної особи: вул. Пушкіна, буд. 4, с. Наумівка Сумського району Сумської області, 42433, Україна.
ОСОБА_2 30 червня 2023 року була прийнята на посаду охоронця Державного підприємства «Наумівський спиртовий завод».
Відповідно до Довідки Державного підприємства «Наумівський спиртовий завод» /№ 8 від 24.04.2024/, заборгованість підприємства перед ОСОБА_2 з виплати заробітної плати за період роботи 2023 2024 роки складає 49 508,00 грн.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 161 Цивільного процесуального кодексу України /далі - ЦПК/, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Відповідно до статті 115 Кодексу законівпро працю України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Відповідно до статті 24 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 08 грудня 2021 року у справі № 9901/407/19 зазначила, що, суми, які суд визначає до стягнення з роботодавця на користь працівника як заборгованість із заробітної плати та/або середній заробіток за час вимушеного прогулу, обчислюється без віднімання сум податків і зборів. Податки і збори із присудженої за рішенням суду суми заробітної плати та середнього заробітку за час вимушеного прогулу підлягають нарахуванню роботодавцем при виконанні відповідного судового рішення та, відповідно, відрахуванню із цієї суми при виплаті працівнику, внаслідок чого виплачена працівнику на підставі судового рішення сума зменшується на суму податків і зборів.
Керуючись стст.160-161,167-172, 430 Цивільного процесуального кодексу України, -
НАКАЗУЄ:
Стягнути з ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «НАУМІВСЬКИЙ СПИРТОВИЙ ЗАВОД» код ЄДРПОУ:00375208; місцезнаходження юридичної особи: вул. Пушкіна, буд. 4, с. Наумівка Сумського району Сумської області, 42433, Україна, на користь ОСОБА_1 РНОКПП: НОМЕР_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 , нараховану, але не виплачену заробітну плату за період роботи на підприємстві 2023 2024 роки у розмірі 49 508 (сорок дев`ять тисяч п`ятсот вісім) грн 00 коп.
Стягнути з ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «НАУМІВСЬКИЙ СПИРТОВИЙ ЗАВОД» код ЄДРПОУ:00375208; місцезнаходження юридичної особи: вул. Пушкіна, буд. 4, с. Наумівка Сумського району Сумської області, 42433, Україна, на користь ОСОБА_1 РНОКПП: НОМЕР_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 , судовий збір у розмірі 302 (триста дві) грн 80 коп.
Допустити негайне виконання судового наказу в межах стягнення заробітної плати за один місяць.
Суддя А. І. Косар
Згідно зі статтею 170 ЦПК, боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пп.4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до статті 172 ЦПК, у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Відповідно до частини третьої статті 171 ЦПК, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленомустаттею 444 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 168 ЦПК, під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб -порталі судової влади України в мережіІнтернет за веб - адресою http://kp.su.court.gov.ua/sud1808/.
Судовий наказ в частині стягнення заборгованості по заробітної платі може бути пред`явлено до виконання протягом трьох років з наступного дня після набрання ним законної сили.
Строк пред`явлення судового наказу до виконання в частині стягнення судового збору - протягом трьох місяців з дня набрання ним законної сили.
Судовий наказ набрав законної сили "_____"
Судовий наказ може бути пред`явлений до виконання до "___"
Судовий наказ виданий (надісланий) стягувачу "_____"
Суддя А. І. Косар
Відмітки про виконання судового наказу
Дата надходження судового наказу на виконання
Повне найменування установи, підприємства, організації, в якому знаходився судовий наказ на виконанні
Загальна сума, відрахована за судовим наказом
Дата повернення судового наказу до відділу державної виконавчої служби чи стягувачеві
Підстава повернення судового наказу
Підпис керівника установи, підприємства, організації (з прикладенням печатки)
Примітки
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2024 |
Оприлюднено | 08.08.2024 |
Номер документу | 120848612 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати |
Цивільне
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні