Ухвала
від 06.08.2024 по справі 497/1815/24
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

06.08.2024

Справа № 497/1815/24

Провадження № 2/497/698/24

УХВАЛА

06.08.24 року суддя Болградського районного суду Одеської області Раца В.А. розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м.Києві про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Болградського районного суду Одеської області з позовом до Головного управління ДПС у м.Києві та просить усунути перешкоди у користуванні та розпорядженні його майном, а саме транспортним засобом марки «Hyundai Accent», 2016 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , кузов НОМЕР_2 , двигун НОМЕР_3 , об`єм двигуна 1396 см.куб., який належить йому на праві приватної власності на підставі рішення Болградського районного суду Одеської області від 07.05.2018 року у справі 497/201/18 шляхом звільнення з податкової застави рухомого майна, в частині Об`єкта обтяження, яка зареєстрована у державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 22.03.2024 за №31236517 дата та час державної реєстрації: 22.03.2024 13:43:59, вид обтяження:публічне обтяження; підстава для державної реєстрації: ст.88,89 Податковий кодекс України, серія та номер: 2755-VІ, виданий: 02.12.2010, видавник: Верховна Рада України, згідно акту опису майна від 22.03.2024 № 233/26-15-13-02-16, обтяжувач Головне управління ДПС у м.Києві, боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Лізингова компанія "Авто Лайф", код 40352937 та просить припинити це обтяження.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суддя вважає, що справа належить до територіальної юрисдикції іншого суду, виходячи з наступного.

Статтею 125 Конституції України передбачено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.

Аналогічні положення закріплені в частині 1 статті 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Територіальна підсудність - це компетенція із розгляду справ однорідними судами залежно від території, на яку поширюється їх юрисдикція.

Основними видами територіальної підсудності є, зокрема загальна, альтернативна та виключна.

Види підсудності передбачають в одних випадках пільги сторонам при виборі суду, в інших - створення найсприятливіших умов для вирішення справи, забезпечення незалежності та неупередженості суду, захист прав заінтересованих осіб.

Загальна територіальна підсудність встановлюється як загальне правило і застосовується у тому випадку, коли вона не змінена або доповнена іншим видом територіальної підсудності.

Відповідно до ст. 1 ЦПК України цивільний процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства.

Під час визначення підсудності позивач посилається на ч. 2 ст. 30 ЦПК України та зазначає, що справа підсудна Болградському районному суду Одеської області.

Відповідно до ч.2 ст. 30 Цивільного процесуального кодексу України, позови про зняття арешту з майна пред`являються за місцезнаходженням цього майна або основної його частини.

Забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно до статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-IV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції 1950 року кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

Як вбачається із заявлених позивачем позовних вимог, останній просить суд: звільнити з податкової застави транспортний засіб марки «Hyundai Accent», 2016 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , кузов НОМЕР_2 , двигун НОМЕР_3 , об`єм двигуна 1396 см.куб, яка була накладена Головним управлінням ДПС у м.Києві та припинити обтяження.

Позовні вимоги стосуються рухомого майна - автомобіля.

Відповідно до п.24 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів від 07.09.1998 № 1388, реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) фізичної особи (для внутрішньо переміщених осіб - місце проживання на підставі відповідних документів) або місце реєстрації юридичної особи, за якою реєструється транспортний засіб.

Із позовної заяви убачається, що транспортний засіб зареєстрований в Солом`янському районі м.Києва.

Отже, в даному випадку, постійним місцем знаходження транспортного засобу є місце його реєстрації.

Таким чином, враховуючи предмет позову, беручи до уваги те, що спірні правовідносини допускають застосування виключної підсудності, передбаченої ч.2 ст. 30 ЦПК України, до спірних правовідносин підлягає застосування саме правила виключної підсудності.

Згідно вимог п.1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

За нормами ч.3 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Недопустимість спорів про підсудність чітко визначена статтею 32 ЦПК України, за змістом частини другої цієї норми, справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

За таких обставин, суд вважає, що цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м.Києві про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном, слід передати на розгляд Солом`янського районного суду міста Києва.

Керуючись ст.ст. 10, 31-32 187, 260, 353, 378 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м.Києві про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном - передати за підсудністю до Солом`янського районного суду міста Києва (03680, м.Київ, вул.Максима Кривоноса, буд.25).

Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Суддя В.А.Раца

СудБолградський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення06.08.2024
Оприлюднено08.08.2024
Номер документу120849008
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —497/1815/24

Ухвала від 06.08.2024

Цивільне

Болградський районний суд Одеської області

Раца В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні