ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05.08.2024 Справа № 914/3762/23
За позовом: Керівника Дарницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону в інтересах держави в особі Головного управління Національної гвардії України, м. Київ,
до відповідача: Підприємства об`єднання громадян (релігійної організації, профспілки) виробничого центру «Маркитант», м. Львів,
за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Центральна база виробничо-технологічної комплектації Національної гвардії України, м. Київ
про визнання недійсним пункту 3.1 договору та стягнення 134 000, 00 грн
Суддя Манюк П.Т.
за участю секретаря Амбіцької І.О.
Представники:
прокурор: Плотицький Олег Маратович,
від позивача: Бондаренко Олександр Віталійович - представник,
від відповідача: Гірник Оксана Олегівна - представник,
від третьої особи: Лащилін Денис Олександрович - представник.
Керівник Дарницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону в інтересах держави в особі Головного управління Національної гвардії України звернувся в Господарський суд Львівської області з позовом до Підприємства об`єднання громадян (релігійної організації, профспілки) виробничого центру «Маркитант» про визнання недійсним пункту 3.1 договору від 25.11.2022 № 803 та стягнення 134 000, 00 грн.
Ухвалою суду від 29.12.2023 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 22.01.2024 та залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Центральну базу виробничо-технічної комплектації Національної гвардії України. Ухвалою суду від 22.01.2024 підготовче засідання відкладено на 19.02.2024. Хід розгляду справи викладено у відповідних ухвалах суду, зокрема ухвалою суду від 03.06.2024 відкладено підготовче судове засідання на 17.06.2024.
Ухвалою суду від 17.06.2024 підготовче провадження закрито та призначено справу до розгляду по суті на 05.08.2024.
У судове засідання 05.08.2024 прокурор з`явився, надав усні пояснення по суті спору, заявив усне клопотання про проведення наступного судового засідання в режимі відеоконференції.
У судове засідання 05.08.2024 представник позивача з`явився, підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
У судове засідання 05.08.2024 представник відповідача з`явився, надав суду усні заперечення що позиції прокурора та позивача.
У судове засідання 05.08.2024 представник третьої особи з`явився, заявив усне клопотання про проведення наступного судового засідання в режимі відеоконференції.
Відповідно до частини 1 ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною третьою вказаної статті зазначено про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 затверджено у новій редакції Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (надалі по тексту «Порядок»).
У пункті 2 розділу ІІ Порядку зазначено, що Системою відеоконференцзв`язку є комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до п. 7 розділу ІІІ Порядку, головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час) та інформує про це секретаря судового засідання.
З урахуванням викладеного, у зв`язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції (за допомогою програмного забезпечення "EasyCon"), суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотань представників прокуратури та третьої особи про проведення наступного судового засідання у режимі відеоконференції.
З метою повного та всестороннього з`ясування обставин спору, суд вважає за доцільне оголосити перерву у розгляді справи по суті.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 197, 216, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ухвалив:
1. Оголосити перерву у розгляді справи по суті до 26.08.2024 о 15:20 год.
2. Засідання відбудеться за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 128 (2 поверх).
3. Учасникам справи: забезпечити участь уповноважених представників у судовому засіданні.
4. Заяви представників прокуратури та третьої особи про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
5. Провести судове засідання, призначене на 26.08.2024 о 15:20 год. за участю представників прокуратури та третьої особи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення "EasyCon".
6. Роз`яснити представникам прокуратури та третьої особи, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вони зобов`язані: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні; забезпечити проведення відеоконференцзв"язку відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 169.
7. Попередити представників прокуратури та третьої особи, що відповідно до частини п`ятої ст. 197 ГПК України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
8. Учасникам справи, які братимуть участь у судовому засіданні поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів для уникнення технічних несправностей, забезпечити функціонування мікрофону, навушників, камери та перебування в приміщенні, придатному для проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
9. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
10. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Манюк П.Т.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2024 |
Оприлюднено | 08.08.2024 |
Номер документу | 120857816 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Манюк П.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні