Рішення
від 25.07.2024 по справі 916/1526/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"25" липня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/1526/24Господарський суд Одеської області у складі судді Невінгловської Ю.М.

при секретарі судового засідання: Курко Ю.О.

за участю представників:

від позивача: не з`явився;

від відповідача 1: не з`явився;

від відповідача 2: не з`явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Акціонерного товариства "КРЕДОБАНК" (79026, Львівська обл., місто Львів, вул. Сахарова, буд. 78; код ЄДРПОУ 09807862);

до відповідачів: 1. Фермерського господарства "ГОЛОВАНЮК О.В." (75052, Херсонська обл., Білозерський р-н, с. Широка Балка, вул. Карла Маркса, буд. 82-А; код ЄДРПОУ 38443116);

2. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 );

про стягнення 1 992 803,96 грн,-

1. Суть спору.

08.04.2024 до Господарського суду Одеської області надійшла позовна заява (вх.№1561/24) Акціонерного товариства "КРЕДОБАНК" до відповідачів: Фермерського господарства "ГОЛОВАНЮК О.В." та ОСОБА_1 , в якій позивач просить суд солідарно стягнути з відповідачів заборгованість за Кредитним договором №74 від 24.12.2020 в сумі 1 992 803,96 грн, з яких: 1 703 979,96 грн - неповернута сума кредиту та 288 824,00 грн - прострочена сума процентів.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем-1 умов Кредитного договору №74 від 24.12.2020, а відповідачем-2 Договору поруки від 24.12.2020.

2. Заяви, клопотання, інші процесуальні дії у справі.

Ухвалою суду від 15.04.2024 було відкрито провадження у справі №916/1526/24 за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 20.05.2024.

22.04.2024 до суду від АТ "КРЕДОБАНК" надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника позивача (вх. № 16393/24).

У судовому засіданні 20.05.2024 суд оголосив протокольну ухвалу про відкладення розгляду справи на 11.06.2024.

У судовому засіданні 19.06.2024 суд оголосив протокольну ухвалу в порядку п.3 ч.2 ст. 185 Господарського процесуального кодексу України, про закриття підготовчого провадження у справі № 916/1526/24 та призначення справи до розгляду по суті в засіданні суду на 25.07.2024.

Відповідачі відзив на позов у встановлений судом строк не надали, також відповідачі в засідання суду 12.06.2024 не з`явився, хоча про дату, час і місце розгляду справи відповідачі повідомлявся судом належним чином за юридичною адресою Відповідача 1, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та на адресу реєстрації Відповідача 2.

Відповідно до п. 4, 5 ч. 6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

За змістом п. 82 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (зі змінами), рекомендовані листи з позначкою "Судова повістка", адресовані фізичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручаються особисто адресату (одержувачу), а в разі його відсутності - будь-кому з повнолітніх членів його сім`ї, який проживає разом з адресатом (одержувачем). У разі відсутності адресата (одержувача), будь-кого з повнолітніх членів його сім`ї за зазначеною на рекомендованому листі адресою працівник об`єкта поштового зв`язку інформує адресата (одержувача) за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка".

Якщо протягом трьох робочих днів після інформування відділенням поштового зв`язку адресат (одержувач) не з`явився для одержання рекомендованого (реєстрованого) листа з позначкою "Судова повістка", працівник об`єкта поштового зв`язку робить позначку "адресат відсутній за зазначеною адресою", яка засвідчується підписом з проставленням відбитка поштового пристрою, порядок використання якого встановлюється призначеним оператором поштового зв`язку, і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає такий лист до суду.

Положеннями п. 83 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (зі змінами) передбачено, що рекомендовані поштові відправлення з позначкою "Судова повістка", адресовані юридичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручаються представнику юридичної особи, уповноваженому на одержання поштових відправлень, під розпис. У разі відсутності адресата (одержувача) за зазначеною на рекомендованому листі адресою працівник об`єкта поштового зв`язку робить позначку "адресат відсутній за зазначеною адресою", яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою, порядок використання якого встановлюється призначеним оператором поштового зв`язку, і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає такий лист до суду.

Так, надіслані на юридичну адресу Фермерського господарства "ГОЛОВАНЮК О.В." та адресу реєстрації ОСОБА_1 копії ухвал суду повернулись до суду без вручення разом з рекомендованими повідомленням про вручення поштового відправлення, що містяться в матеріалах справи, з позначками "адресат відсутній за вказаною адресою".

Відповідно до частин 3, 7 статті 120 ГПК України, виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають електронного кабінету та яких неможливо сповістити за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає чи не перебуває.

Отже, якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.

Згідно ч. 1 ст. 202 ГПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цієї статтею.

Виходячи з вищевикладених положень ГПК України та встановлених обставин щодо порядку викликів і повідомлень відповідачів, суд вважає, що відповідачі є належним чином повідомлені про час та місце судового розгляду, що наділяє суд правом розглядати справу без їх участі.

З огляду на ненадання відповідачами відзиву, відповідно до ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У судове засідання 25.07.2024 представники сторін не з`явилися, при цьому судом підписано вступну і резолютивну частини рішення та відкладено складення повного рішення на строк, визначений ч.6 ст. 233 ГПК України.

3. Аргументи учасників справи.

3.1. Доводи Акціонерного товариства "КРЕДОБАНК".

Позивач зазначає, що 24 грудня 2020 року між АТ «КРЕДОБАНК» (Банк) та Фермерським господарством «Голованюк О.В.» (Позичальник, Відповідач-1) було укладено Кредитний Договір №74 (надалі - Кредитний договір).

Відповідно до умов Кредитного договору Банк зобов`язується надати Позичальнику грошові кошти у розмірі та на умовах, встановлених Кредитним договором, а Позичальник зобов`язується повернути Кредит, сплатити проценти, комісії та інші платежі, передбачені Кредитним договором.

Сума кредиту, яка видана в межах Кредитного договору складає 2 892 820,00 грн. термін повернення кредиту - до 30.11.2025. За користування кредитом встановлена змінювана процентна ставка, яка станом на дату укладення Кредитного договору складає 13,14% річних.

Позивач звертає увагу, що відповідно до п. 2.8.5. Кредитного договору, Банк вправі вимагати дострокового поверне кредиту, сплати процентів відповідно до п. 8.9.4 частини Б. У випадках, передбачених п. 6.3.1 Частини Б Кредитного договору Банк вправі вимагати дострокового повернення кредиту у разі прострочення сплати Позичальником процентів, комісій та або повернення основної заборгованості чи інших платежів, передбачених Кредитним договором. Відповідно до п.8.9.5 частини Б Кредитного договору, Позичальник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту отримання повідомлення Банк про повне дострокове погашення кредиту - достроково повністю повернути Основну заборговані сплатити проценти та інші платежі в повному обсязі.

Позивач стверджує, що Банк належним чином виконав свій обов`язок відповідно до Кредитного договору, однак Позичальник своїх зобов`язань за Кредитним Договором належним чином не виконав, що підтверджується розрахунком заборгованості, внаслідок чого станом на 29 лютого 2024 року заборгованість по основній сумі кредиту за Кредитним договором становить 1 703 979,96 грн.

Позивач повідомляє, що позичальник своїх зобов`язань по сплаті процентів за Кредитним договором не виконано внаслідок чого станом на 29 лютого 2024 р. заборгованість за процентами складає 288 824,00 грн

Таким чином, на думку позивача, у результаті порушення взятих на себе зобов`язань за Кредитним Договором, сума яка підлягає стягненню на користь Акціонерного товариства «КРЕДОБАНК», складає 1 992 803,96 грн, з яких: 1 703 979,96 грн- неповернута сума кредиту; 288 824,00 грн- прострочена сума процентів.

Позивач повідомляє, що 24 грудня 2020 р. між Банком та Відповідачем-2, укладено договір поруки. За умовами договору поруки Відповідач-2 зобов`язався відповідати перед Банком за виконання Позичальником зобов`язань за Кредитним договором.

Позивач звертає увагу, що пунктом 2.1., 2.2. договору поруки визначено, що поручитель зобов`язаний сплатити заборгованість протягом 7 календарних днів з моменту невиконання Боржником зобов`язань за кредитним договором.

3.2. Доводи Фермерського господарства "ГОЛОВАНЮК О.В.".

Відповідач своїм процесуальним правом, передбаченим ст.165 ГПК України, на подання відзиву по суті справи не скористався.

3.3. Доводи ОСОБА_1 .

Відповідач своїм процесуальним правом, передбаченим ст.165 ГПК України, на подання відзиву по суті справи не скористався.

4. Обставини справи, встановлені судом.

24.12.2020 між Акціонерним товариством "КРЕДОБАНК" (Банк) та Фермерським господарством "ГОЛОВАНЮК О.В." (Позичальник) було укладено Кредитний договір №74 (Договір) відповідно до умов п. 1.1. якого банк зобов`язується надати позичальникові основну заборгованість -грошові кошти (Кредит) у розмірі та на умовах, встановлених Кредитним договором, а Позичальник зобов`язується повернути кредит (основну заборгованість) та сплатити проценти, комісії та інші платежі, передбачені Кредитним договором.

Згідно п. 1.2. Договору, сторони дійшли згоди про те, що взаємні права, обов`язки та умови кредитування визначаються умовами кредитування (частина А) Договору, надалі - Частина А, Додатком №1 до Договору - Загальними умовами кредитування (Частина Б), надалі Частина Б та іншими Додатками до Договору. Частина А. Частина Б та інші Додатки до цього Договору є складовими частинами Кредитного договору та спільно іменуються як Договір або Кредитний договір.

Сума та валюта кредиту - 2892 820,00 гривень (2.1. Договору Частина А).

За умовами п. 2.3.1. Договору (Частина А), термін повернення кредиту в повному обсязі до 30.11.2025 року (включно).

У п. 2.3.1. Договору (Частина А) передбачено, що тип процентної ставки та розмір процентів за Кредитним договором: змінювана Ставка, яка станом на дату укладення Кредитного договору та впродовж першого Періоду Дії Змінюваної Ставки становить 13,14% річних.

Положеннями п. 2.3.2. Договору (Частина А) визначено, що розмір Змінюваної Ставки для кожного Періоду Дії Змінюваної Ставки визначається за формулою: розмір Змінюваної Ставки (але не більше Максимального розміру Змінюваної Ставки) = Базова ставка + Маржа, де:

Базовою ставкою с індекс, визначений згідно з п. 3.4.2. Частини Б.

Маржа становить 5,0% річних.

Максимальний розмір змінюваної ставки не може перевищувати 30% річних (п. 2.3.3. Договору (Частина А).

Відповідно до п. 2.3.4. 2.3.2. Договору (Частина А), для цілей п. 10.8. Частини Б встановлюється фіксована процентна ставка у розмірі 30% річних.

Згідно п. 2.4. 2.3.2. Договору (Частина А), Позичальник зобов`язаний сплачувати Банку наступні комісії:

2.4.1. за видачу Кредиту - 14 464.10 грн. (0,5% від суми кредиту), сплачується до видачі кредитних коштів;

2.4.2. за надання Банком згоди на наступну заставу Предмету застави іншому банку - 0.00 грн;

2.4.3. Інші комісії - у порядку та в розмірах, визначених відповідно до діючих тарифів Банку (надалі - Тарифи).

2.6.1. Надання Кредиту здійснюється на підставі Заяви Позичальника за формою, погодженою

Сторонами у п. 2.6.2 Договору, упродовж трьох робочих днів після укладення цього Договору або в довший строк. вказаний Позичальником у Заяві, - шляхом безготівкового переказу на рахунок. визначений відповідною Заявою Позичальника, а саме:

- Шляхом перерахування кредитних коштів у сумі не більше 1 372 280,00 грн, на рахунок

Постачальника (ТОВ «Юкрейніан шугар компані») за такими реквізитами: 57232. Миколаївська область, Вітовський район смт Первомайське, вул. Заводська, буд.2. п/рах НОМЕР_2 в ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК". МФО 300614. код ЄДРПОУ 34539925;

- Шляхом перерахування кредитних коштів у сумі не більше 504 000,00 грн., на рахунок Постачальника (ТОВ «ТД - НК Енергомаш») за такими реквізитами: 74900, Херсонська область. м. Нова Каховка, вул. Р Зорге. 1. п/рах № НОМЕР_3 в ХОУ АТ "Ощадбанк", м. Херсон. МФО 352457. код ЄДРПОУ 34675593;

- Шляхом перерахування кредитних коштів у сумі не більше 1016 540,00 крн., на рахунок Постачальника (ТОВ "ПГ «Терполімергаз») за такими реквізитами: 46005, м. Тернопіль, вул Микулинецька. буд.31, п/рах № НОМЕР_4 в АТ "КРЕДОБАНК" в м. Львів, МФО 325365. код ЄДРПОУ 37306731.

За умовами п. 2.7. Договору (Частина А), фінансування інвестиційних витрат Позичальника на придбання:

- Круглової зрошувальної системи та дизельної електростанції. згідно Договору купівлі продажу № 2910-КІ від « 29» жовтня 2020 року, що укладений Позичальником з Постачальником ТОВ «Юкрейніан шугар компані»:

- Агрегат насосний з дизельним приводом, згідно Договору № 39 від « 12» листопада 2020 року, що укладений Позичальником з Постачальником ТОВ «ТД - НК Енергомаш»:

- Труби, згідно Договору постачання № 26/11-20-01 від « 26» листопада 2020 року, що укладений Позичальником з Постачальником ТОВ «ПГ «Терполімергаз».

Позичальник зобов`язаний сплачувати платежі щодо повернення Кредиту (Основної заборгованості), проценти за користування Кредитом, комісії, інші платежі, передбачені Договором, в розмірах та в строки (терміни), визначені Кредитним договором (п. 2.8.1. Договору (Частина А)).

За умовами п. 2.8.2. Договору (Частина А), заборгованість за Кредитним договором погашається за Класичною схемою погашення - однаковими або різними за розміром платежами щодо повернення Кредиту та різними за розміром платежами щодо сплати процентів за користування Кредитом, які нараховані на розмір заборгованості за фактичний час користування Кредитом, різними за розміром платежами щодо сплати комісій. Суми та строки (терміни) погашення Позичальником Кредиту визначаються Графіком, що є Додатком №2 до Кредитного договору. Нараховані відповідно до умов Кредитного договору, проценти за попередній календарний місяць користування Кредитом підлягають сплаті Позичальником в період з 1 (першого) по 5 (п`яте) число (включно) календарного місяця, наступного за місяцем. за який вони були нараховані. Якщо інші строки та або порядок сплати комісій не встановлено п. 2.4. Частини А та/або Тарифами Банку, то нараховані за число (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, за який вони були нараховані.

Інші платежі (за винятком платежів з погашення Кредиту, сплати процентів та комісій, сплачуються в строки, визначені Договором та/або законодавством України.

У п. 2.8.5. Договору (Частина А) сторони погодили, що Банк вправі вимагати дострокового повернення Кредиту. сплати процентів. комісій та інших належних до сплати платежів за Кредитним договором відповідно до п. 8.9.4. Частини Б.

Згідно п. 2.9.1. 2.8.1. Договору (Частина А), за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань за Кредитним договором Позичальник сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України (надалі - НБУ), яка діяла в період прострочення. розрахованої від суми кожного несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання Позичальника, за кожен день прострочення від дати виникнення прострочення до дати, що передує даті погашення заборгованості Позичальника.

2.9.1.2.1. у розмірі 0,00 (нуль) грн., одноразово за кожен окремий випадок порушення виконання або неналежного виконання будь-якого з обов`язків, передбачених п. 10.5.12., 10.5.13. Частини Б;

2.9.1.2.2. у розмірі 0,00% (нуль відсотків) від загальної суми Кредиту за кожен окремий випадок порушення, невиконання або неналежного виконання будь-якого з обов`язків/вимог, передбачених п. 2.10.2. Частини А;

2.9.1.2.3. у розмірі 0,5% (нуль цілих п?ять десятих) відсотків від суми Кредиту за кожен календарний місяць. у якому було порушено, невиконано або неналежно виконано обов`язки/вимоги п. 2.9.4. Частини А та/або 9.4.1.-9.4.3. Частини Б;

2.9.1.2.3. у розмірі 0,5% (нуль цілих п?ять десятих) відсотків від суми заборгованості Позичальника за кредитним договором, за кожен випадок порушення, невиконання або неналежного виконання обов`язків/вимог п. 2.10.3. Частини А

За умовами п. 2.9.3. Договору (Частина А), у якості забезпечення зобов`язань позичальника за кредитним договором банку надається у заставу наступне майно:

1. застава сільськогосподарської техніки - комбайн зернозбиральний марки CLAAS LEXION 450, реєстраційний номер НОМЕР_5 , рік випуску 2002, заводський №54400353, двигун № НОМЕР_6 , об?єм двигуна 9572 см куб., що належить Позичальнику на підставі Свідоцтва про реєстрацію машини серія НОМЕР_7 від « 16» квітня 2020 року, видане Держсільгоспінспекція в Херсонській обл. та зареєстровано за адресою: Херсонська об. Білозерський р.. с. Широка Балка. Вул. Карла Маркса, буд. 82А, в комплекті з зерновою жниваркою CLAAS 705, заводський №705 0216 та візком для транспортування жниварки AVE 2000, заставною вартістю на суму 832 200,00 грн;

2. застава сільськогосподарської техніки - трактор колісний марки БЕЛАРУС-8922, реєстраційний номер НОМЕР_8 , рік випуску 201, заводський №90833278, двигун № НОМЕР_9 , шасі № НОМЕР_10 , об`єм двигуна 4750 см.куб, що належить позичальнику на підставі Свідоцтва про реєстрацію машини серія НОМЕР_11 від 07.04.2017, видане ГУ Держпродспоживслужба в Херсонській області та зареєстроване за адресою: Херсонська обл., Білозерський р-н, с. Широка Балка, вул. Карла Маркса, буд. 85-А, заставною вартістю на суму 230 000,00 грн;

3. Застава сільськогосподарської техніки - трактор колісний марки CLAAS XERION 3800, реєстраційний номер НОМЕР_12 , рік випуску 2012, заводський №78101410, двигун № НОМЕР_13 , об`єм двигуна 8800 см.куб, що належить позичальнику на підставі Свідоцтва про реєстрацію машини серія НОМЕР_14 від 24.11.2020, видане ГУ Держпродспоживслужба в Херсонській області та зареєстроване за адресою: Херсонська обл., Білозерський р-н, с. Широка Балка, вул. Карла Маркса, буд. 85-А, заставною вартістю на суму 1 729 300,00 грн.

Відповідно до п. 2.10.3 Договору (Частина А), позичальник зобов`язаний щомісячно, починаючи з 01.02.2021 забезпечувати в аналізовані періоди ( лютий-квітень, травень-липень, серпень-жовтень, листопад-січень) надходження грошових сум на поточний рахунок/поточні рахунки Позичальника (надалі - Грошові обороти) в Банку в розмірі 50% (п`ятдесят процентів) від загального Грошового обороту за всіма поточними рахунками Позичальника, з можливим відхиленням 10% (десять процентів) від вказаного розміру

Згідно п. 2.11.1. Договору (Частина А), шляхом підписання цього Кредитного договору Сторони погодили, що Кредит (Основна заборгованість) надається позичальникові в рамках Програми фінансової державної підтримки суб`єктів мікро- та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%», що затверджена Фондом розвитку підприємництва на виконання «Порядку надання фінансової державної підтримки суб`єктам мікро підприємництва та малого підприємництва», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 28 від 24 січня 2020 року (зі змінами): (надалі - Програма) та відповідно до умов Договору про співробітництво за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», що укладений між Банком та Фондом розвитку підприємництва № 11 від « 18» травня 2020 року.

За умовами п. 2.11.2 Договору (Частина А), Фондом розвитку підприємництва надається компенсація нарахованих процентів за користування позичальником кредитними коштами (далі - Державна підтримка), в розмірі та строки, визначені умовами Програми, та у разі дотримання Позичальником умов Програми та Договору.

Компенсація нарахованих процентів за користування кредитними коштами надається Фондом розвитку підприємництва Позичальнику з метою зниження його фактичних витрат на сплату встановленої п. 2.3. Частини А процентної ставки за Кредитом, внаслідок чого такий Позичальник має сплачувати лише частину платежу із погашення процентів за користування Кредитом у розмірі визначеному п. 2.11.3. Частини А, з урахуванням інших умов Кредитного договору.

За умовами п. 2.11.3. Договору (Частина А), у разі дотримання Позичальником умов Програми та/або умов нього Кредитного договору, Позичальник здійснює погашення процентів за користування Кредитом у розмірі, що розраховується за процентною ставкою, яка станом на дату укладання Кредитного договору складає 7% річних (компенсаційна ставка). Розмір компенсаційної процетної ставки переглядається та встановлюється банком щоквартально згідно з процедурою, визначеною у п. 2.11.4 Частини А, відповідно до Програми.

Додатком № 1 до Кредитного договору №74 від 24.12.2020 є загальні умови кредитування (частина Б) відповідно до п. 2.1. якого Кредит видається Банком Позичальнику на строк, що відповідає періоду часу від дня видачі Кредиту до завершення строку (настання терміну) повного повернення кредиту, що визначений п. 2.2. Частини А або до моменту повного дострокового погашення (повернення) Кредиту чи завершення строку/настання терміну повного повернення кредиту відповідно до п. 2.8. Частини А та розділу 8 Частини Б, п. 3.3. або 3.4.6. Частини Б та розділу 8 Частини Б. До моменту настання терміну повного повернений кредиту, визначеного п.2.2. Частини А, або до моменту повного дострокового погашення чи завершення строку настання терміну повного повернення Кредиту відповідно до п.2.8. Частини А та розділу 8 Частини Б, чи п. 3.3. або п.3.4.6. Частини Б та розділу 8 Частини Б. Позичальник зобов`язаний повернути Банку Кредит (основний борг), сплатити нараховані проценти, комісії, неустойку (штрафи, пені) та інші платежі, передбачені Кредитним договором. Настання терміну повного повернення Кредиту (п.2.2. Частини А) або моменту повного дострокового погашення чи завершення строку/настання терміну повного повернення Кредиту згідно з п.2.8. Частини А та розділом 8 Частини Б, чи п. 3.3. або п.3.4.6. Частини Б та розділом 8 Частини Б, не тягне за собою припинення Кредитного договору, якщо зобов`язання за ним не були виконані Сторонами.

Відповідно до п. 3.1. Договору (частина Б), упродовж усього часу користування Кредитом Позичальник зобов`язаний сплачувати Банку проценти, розмір яких визначено відповідно до положень п.2.3. Частини А. При цьому строк користування Кредитом не обмежується строком на який видало Кредит, відповідно, Позичальник усвідомлює та беззастережно погоджується з тим, що нарахування Банком процентів за користування

Кредитом, буде здійснюватися за визначеною відповідно до положень п. 2.3. Частини А та цим Розділом 3 Частини Б процентною ставкою до моменту фактичного повного повернення Кредиту (крім випадків припинення нарахування процентів відповідно до п.

10.4.4. Частини Б), а Позичальник зобов`язаний сплатити всі нараховані Банком проценти.

Згідно п. 3.2. Договору (частина Б), проценти за користування Кредитом нараховуються щомісячно (за кожен календарний місяць користування Кредитом) на суму заборгованості по Кредиту за методом "факт/360" (фактична кількість днів у місяці, але, умовно, 360 (триста шістдесят) днів у році, за ставкою, визначеною відповідно до положень п. 2 3. Частини А та цього Розділу 3 Частини Б, з дня видачі Кредиту до дня повного повернення Кредиту в повному обсязі, якщо інше не випливає з умов Кредитного договору.

За умовами п. 3.4.3. Договору (частина Б), проценти за користування Кредитом сплачуються відповідно до встановленого згідно. з Частиною А розміру Змінюваної Ставки.

У п. 4.1. Договору (частина Б) сторони погодили, що за надання Кредиту та користування кредитними коштами Позичальник зобов`язаний сплачувати Банку комісії відповідно до п.2.4. Частини А та Тарифів Банку.

Положеннями п. 4.2. Договору (частина Б), нарахування комісій, що мають бути сплачені позичальником згідно з Кредитним договором, здійснюються до дати фактичного повного повернення Кредиту у повному обсязі, якщо інше не випливає з умов Кредитного договору.

Відповідно до п. 4.3. Договору (частина Б), строк та або порядок сплати комісій визначається Частиною А та/або Тарифами Банку. У будь-якому разі всі комісії, нараховані га несплачені на день повного погашення заборгованості Позичальника за Кредитом, підлягають оплаті Банку одночасно з оплатою на повне погашення заборгованості Позичальника за Кредитом та процентів за користування Кредитом.

За умовами п. 6.3. Договору (частина Б), Банк має право відмовити у видачі Позичальнику Кредиту або його частини та/або припинити кредитування Позичальника за наявності хоча б однієї із наступних підстав:

6.3.1. прострочення сплати Позичальником процентів, комісій та/або повернення Кредиту (частини Кредиту) чи інших платежів, передбачених Кредитним договором;

6.3.2. наявності обставин, які свідчать про те, що наданий Позичальникові Кредит не буде повернуто у строки (терміни) визначені Кредитним договором, в тому числі, але не виключно:

6.3.2.1. надання Позичальником у Банк для отримання Кредиту документів/інформації, що виявились недостовірними.

6.3.2.2. невиконання позичальником та/або третіми особами обов`язків щодо надання в заставу Банку Предмету застави та/або надання третімит особами поруки за забов`язаннями Позичальника перед Банком, якщо такі обов?язки передбачені п.п. 2.9.2., 2.9.3. Частини А;

6.3.2.3. невиконання Позичальником та або третіми особами обов?язків щодо страхування, якщо такі обов?язки передбачені п. 2.9.4 Частини А;

6.3.2.4 Невиконання Позичальником та/або третіми особами зобов?язань, передбачених Кредитним договором та/або договорами, згідно з якими забезпечується виконання зобов`язань Позичальника за Кредитним договором (якщо укладення таких договорів передбачено п. 2.9.2. і 2.9.3. Частини А);

6.3.2.5. використання Кредиту з порушенням цільового призначення. визначеного п. 2.7. Частини А

6.3.2.6. втрати або реальної загрози втрати Предмета застави (іпотеки), притримання та/або припинення або реальної загрози припинення договорів, згідно з якими забезпечується виконання зобов?язань за Кредитним договором (якщо укладення таких договорів випливає з Частини А);

6.3.2.7. невиконання Позичальником зобов?язань за будь-яким з кредитних договорів, укладених з Банком або ж тих, що будуть в подальшому укладені Банком з Позичальником;

6.3.2.8. наявності у Позичальника негативної кредитної історії, в тому числі й в інших фінансових установах, а також випадки порушення Позичальником умов інших договорів. укладених з Банком;

6.3.2.9. прийняття рішення про припинення Позичальником підприємницької/господарської діяльності;

6.3.2.10. ініціювання щодо Позичальника процедури за справою про банкрутство або ліквідацію, перетворення Позичальника;

6.3.2.11. укладення без попередньої письмової згоди Банку договору договорів щодо кредитних операцій, за якими Позичальник виступає боржником;

6.3.2.12. надання поруки за зобов?язаннями інших осіб. в т. ч. споріднених осіб, без одержання письмової згоди Банку:

6.3.2.13. погіршення фінансового стану Позичальника (в т. ч. наявність одночасно будь-яких двох ознак, передбачених п.2.10.1, Частини А (якщо такі ознаки передбачені)):

6.3.2.14. наявності арешту грошових коштів на поточних рахунках Позичальника які обліковуються в Банку;

6.3.2.15. непогодженні Позичальника зі зміною розміру фіксованої процентної ставки або порядку обчислення Змінюваної ставки в порядку, передбаченому п. 3.4. Частини Б;

6.3.2.16. наявності публічного обтяження та/або податкової застави на майно Позичальника та/або третіх осіб, зазначених в п.2.9.2 Частини А;

Згідно п. 8.9.1. Договору (частина Б), Позичальник може здійснити дострокове повернення Кредиту в повному обсязі або його частини разом з усіма, нарахованими до дати дострокового повернення, процентами, комісіями та іншими належними до сплати Позичальником платежами.

Пунктом 8.9.3. Договору (частина Б), передбачено, що у разі наявності прострочених платежів Позичальника за Кредитним договором та/або несплаченої неустойки (штрафу, пені), - будь-які кошти, сплачені Банку як повне або часткове дострокове погашення заборгованості за Кредитним договором, зараховуються відповідно до черговості, визначеної п. 8.7. Частини Б.

Відповідно до п. 8.9.4 Договору (частина Б), Банк у випадках. передбачених п 6.3. Частини Б. вправі вимагати повного дострокового повернення Кредиту, сплати процентів. комісій та інших належних до сплати платежів за Кредитним договором, про що письмово повідомляє Позичальника.

Позичальник зобов`язаний протягом 30 (тридцяти) днів з моменту отримання повідомлення Банку, передбаченого п. 8.9.4 Частини Б, достроково повністю повернути Кредит, сплатити проценти, комісії та інші належні до сплати Позичальником платежі за Кредитним договором в повному обсязі (п. 8.9.5. Договору (частина Б)).

24.12.2020 між Акціонерним товариством "КРЕДОБАНК" (кредитор) та ОСОБА_1 (поручитель) було укладено Договір поруки, відповідно до п.п.1.1. якого, Поручитель зобов`язується відповідати перед Кредитором за виконання ФГ "ГОЛОВАНЮК О.В." (Боржник) зобов`язань в повному обсязі (повернення кредиту, сплати процентів та комісій за користування кредитом, пені, штрафів, неустойок) за Кредитним договором № 74 від "24" грудня 2020 року. укладеним між Боржником та Кредитором (далі за текстом - Кредитний договір). Відповідно до вищевказаного Кредитного договору Боржнику Кредитором надаються кредит на наступних умовах:

1.1.1. Розмір кредиту - 2 892 820,00 гривень.

1.1.2. Дата остаточного повернення кредиту - включно до « 30» листопада 2025 року.

1.1.3. Розмір Змінюваної Процентної Ставки на Перший Період Дії Ставки становить 13,14% річних С-Первинна Процентна Ставка").

Згідно п. 2.1. Договору поруки, у випадку невиконання Боржником своїх зобов`язань за Кредитним договором Кредитор письмово повідомляє Поручителя.

За умовами п. 2.2. Договору поруки, Поручитель зобов`язаний сплатити Кредитору заборгованість протягом 7 календарних днів з моменту невиконання Боржником зобов`язань за Кредитним Договором.

Пунктом 2.3. Договору поруки передбачено, що у разі одержання вимоги Кредитора Поручитель зобов`язаний повідомити про це Боржника.

Відповідно до п. 2.4. Договору поруки, Поручитель уповноважує та безвідклично доручає Кредитору здійснювати договірне списання Кредитором з усіх його поточних рахунків, відкритих у Кредитора (його відділеннях), грошових коштів і спрямовувати їх на погашення заборгованості за Кредитор здійснює договірне списання у випадку не находження від поручителя у строк, визначений цим договором, платіжного документу про виконання ним грошових обов`язків Поручителя і сплати заборгованості Боржника за кредитом. нарахованими процентами, комісіями, а також можливої неустойки (штрафу, пені).

У випадку, якщо валюта на поточних рахунках Поручителя у Кредитора , є такою ж що і валюта виконання зобов`язань за ним Договором, то договірне списання здійснюється Кредитором на свою користь в сумі, достатній для погашення заборгованості за цим Договором, а у випадку недостатності коштів - у всій наявній на рахунку сумі.

У випадку, якщо валюта на поточних рахунках Поручителя у Кредитора, є відмінною від валюти виконання зобов`язань за цим Договором, то Кредитор здійснює договірне її списання і враховує її в погашення заборгованості Поручителя, виходячи з курсів Національного банку України, які діють на дату такого списання.

Кредитор вправі у вказаному вище порядку здійснювати договірне списання валюти, необхідної для погашення грошових зобов`язань Поручителя в день настання строку їх погашення, якщо інше не буде встановлено домовленістю між Сторонами.

Здійснення договірного списання. передбачене цим пупком є правом, а не обов`язком кредитора.

За умовами п. 2.5. Договору поруки, у випадку, коли Поручителем сплачено Кредитору суму поруки за цим Договором (списано в порядку договірного списання). до нього переходить право вимоги до Боржника щодо відшкодування в розмірі виплаченої суми поруки та інших понесених витрат, пов`язаних з цим.

На підтвердження виконання Акціонерним товариством "КРЕДОБАНК" взятих на себе обов`язків за Кредитним договором, відповідно до п. 2.6. Договору (Частина А), до матеріалів справи додано меморіальні ордери, на придбання визначеного у п. 2.7. Договору (Частина А) товару, а саме:

- №70976653 від 29.12.2020 на суму 1 354 537,64 грн;

- №70978546 від 29.12.2020 на суму 504 000,00 грн;

- №7098667 від 29.12.2020 на суму 1 016 540,00 грн.

Між тим, згідно наданого позивачем розрахунку, Відповідачем 1 погашено основну заборгованість на загальну суму 1 171 097,68 грн. При цьому позивачем нараховано % за користування кредитом на загальну суму 905 244,24 грн, однак сплачено лише 616 420,24 грн.

5. Позиція суду.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договір, а в силу вимог ч. 1 ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Як встановлено судом, 24.12.2020 між Акціонерним товариством "КРЕДОБАНК" (Банк) та Фермерським господарством "ГОЛОВАНЮК О.В." (Позичальник) було укладено Кредитний договір №74.

Відповідно до ч. 1 ст. 1046 Цивільного кодексу України, встановлено, що за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суми позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої якості.

Згідно ч.1 ст.1048 Цивільного кодексу України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Водночас вимогами ч. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України передбачено, що позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред`явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред`явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ч.2 ст. 1050 Цивільного кодексу України, якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому на підставі статті 1048 цього Кодексу.

Згідно п. 8.9.1. Договору (частина Б), Позичальник може здійснити дострокове повернення Кредиту в повному обсязі або його частини разом з усіма, нарахованими до дати дострокового повернення, процентами, комісіями та іншими належними до сплати Позичальником платежами.

За умовами п. 6.3. Договору (частина Б), Банк має право відмовити у видачі Позичальнику Кредиту або його частини та/або припинити кредитування Позичальника за наявності хоча б однієї із наступних підстав:

6.3.1. прострочення сплати Позичальником процентів, комісій та/або повернення Кредиту (частини Кредиту) чи інших платежів, передбачених Кредитним договором;

6.3.2. наявності обставин, які свідчать про те, що наданий Позичальникові Кредит не буде повернуто у строки (терміни) визначені Кредитним договором.

Згідно ч. 1 та ч.2 ст.1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71 ("Позика"), якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

На виконання умов кредитного договору №74 від 24.12.2020 було перераховано відповідно до п. 2.6. Договору (Частина А), на придбання визначеного у п. 2.7. Договору (Частина А) товару на загальну суму 2 875 077,64 грн, а саме меморіальні ордери:

- №70976653 від 29.12.2020 на суму 1 354 537,64 грн;

- №70978546 від 29.12.2020 на суму 504 000,00 грн;

- №7098667 від 29.12.2020 на суму 1 016 540,00 грн.

При цьому, як вбачається з наявного в матеріалах справи розрахунку заборгованості погашеною є основна заборгованість на загальну суму 1 171 097,68 грн, доказів оплати решти заборгованості у розмірі 1 703 979,96 грн матеріали справи не містять.

Відповідно до розрахунку заборгованості, здійсненого позивачем за кредитним договором №№74 від 24.12.2020, у зв`язку із користуванням кредитними кошами Фермерському господарству "ГОЛОВАНЮК О.В." нараховано % за користування коштами у розмірі 905 244,24 грн, однак сплачено лише 616 420,24 грн, доказів сплати простроченої заборгованості по % на суму 288 824,00 грн до матеріалів справи не додано.

Відповідно до ч.1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Судом встановлено, що ФГ "ГОЛОВАНЮК О.В." порушило виконання своїх зобов`язань за кредитним договором №74 від 24.12.2020, а саме у встановлені договором строки не здійснювало повернення кредитних коштів та сплату відсотків за користування наданим кредитом.

АТ "КРЕДОБАНК" на адресу позичальника та поручителя, за допомогою поштового зв`язку було направлено Досудові вимоги за вих. № 85-13089476/23 від 13.11.2023 ( ФГ "ГОЛОВАНЮК О.В.") та за вих. № № 85-13089476/1/23 від 11.03.2024 ( ОСОБА_1 ) щодо сплати заборгованості по тілу кредиту та прострочених процентах.

Між тим, матеріали справи не містять відповідей на вказані претензії.

Як встановлено судом, Банк скористався передбаченим ч. 2 ст. 1050 ЦК України правом, направивши позичальнику вимогу про дострокове повернення кредиту, з одночасною сплатою заборгованості по процентам.

Зважаючи на наведене, з урахуванням також правової позиції Верховного Суду, викладеної у постанові від 02.06.2020 у справі №910/4907/13, суд зазначає, що пред`явлення позивачем вимоги до відповідача про повне дострокове погашення заборгованості за кредитом є зміною строку виконання кредитного зобов`язання.

Наявність вказаної заборгованості відповідач -1 не спростував, докази, які б підтверджували факт повної сплати відповідачем кредитних коштів та відсотків за користування наданим кредитом в матеріалах справи відсутні, з урахуванням вищевикладеного, вимоги про стягнення з ФГ "ГОЛОВАНЮК О.В." неповернутої суми кредиту у розмірі 1703 979,96 грн та простроченої суми процентів у розмірі 288 824,00 грн - є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання щодо солідарного стягнення заборгованості з відповідачів, суд зазначає таке:

Частиною 1 статті 546 ЦК України передбачено, що виконання зобов`язання може забезпечуватися, зокрема, порукою і заставою. Відповідно до ч.1 ст.553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.554 ЦК України, разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

Судом встановлено, що 24.12.2020 між Акціонерним товариством "КРЕДОБАНК" (кредитор) та ОСОБА_1 (поручитель) було укладено Договір поруки.

З огляду на вказане, враховуючи положення догору поруки від 24.12.2020, суд вказує, що обов`язок з повернення кредитних коштів за кредитними договорами, укладеними сторонами відповідно до Кредитного договору № 74 від 24.12.2020 наявний як у відповідача-1, як позичальника, так і у відповідача 2, як поручителя, з урахуванням чого суд зазначає про стягнення вказаних сум у солідарному порядку.

За приписами ч. 1 ст. 73 цього Кодексу, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно зі статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Приписами ст. 79 Господарського процесуального Кодексу України передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Враховуючи вищевикладене, оцінивши докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, як обґрунтовані, підтверджені належними доказами та наявними матеріалами справи.

На підставі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку із задоволенням позовних вимог, судові витраті по сплаті судового збору покладаються на відповідачів порівну.

Керуючись ст.ст. 126, 129, 130, 231, 232, 233, 236-238, 240, 241 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути на користь Акціонерного товариства Акціонерного товариства "КРЕДОБАНК" (79026, Львівська обл., місто Львів, вул. Сахарова, буд. 78; код ЄДРПОУ 09807862) солідарно з Фермерського господарства "ГОЛОВАНЮК О.В." (75052, Херсонська обл., Білозерський р-н, с. Широка Балка, вул. Карла Маркса, буд. 82-А; код ЄДРПОУ 38443116) та ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) неповернуту суму кредиту у розмірі 1 703 979/один мільйон сімсот три тисячі дев`ятсот сімдесят дев`ять/грн 96 коп. та 288 824/двісті вісімдесят вісім тисяч вісімсот двадцять чотири/грн 00 коп. простроченої суми процентів.

3. Стягнути з Фермерського господарства "ГОЛОВАНЮК О.В." (75052, Херсонська обл., Білозерський р-н, с. Широка Балка, вул. Карла Маркса, буд. 82-А; код ЄДРПОУ 38443116) на користь Акціонерного товариства "КРЕДОБАНК" (79026, Львівська обл., місто Львів, вул. Сахарова, буд. 78; код ЄДРПОУ 09807862) 14 946/чотирнадцять тисяч дев`ятсот сорок шість/грн 03 коп. витрат по сплаті судового збору.

4. Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства "КРЕДОБАНК" (79026, Львівська обл., місто Львів, вул. Сахарова, буд. 78; код ЄДРПОУ 09807862) 14 946/чотирнадцять тисяч дев`ятсот сорок шість/грн 03 коп. витрат по сплаті судового збору.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 241 ГПК України та підлягає оскарженню до Південно-західного апеляційного господарського суду в порядку ст.256 ГПК України.

Повне рішення складено 05 серпня 2024 року.

Суддя Ю.М. Невінгловська

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення25.07.2024
Оприлюднено08.08.2024
Номер документу120857913
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування

Судовий реєстр по справі —916/1526/24

Рішення від 25.07.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

Ухвала від 12.06.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

Ухвала від 04.06.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

Ухвала від 15.04.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Невінгловська Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні