Рішення
від 07.08.2024 по справі 609/886/24
ШУМСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 609/886/24

2-о/609/63/2024

07 серпня 2024 року Шумський районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді Катерняк О.М.

з участю секретаря судового засіданняМацишиної Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Шумськ цивільну справу за заявою: ОСОБА_1

заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

вимоги заявника: про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,

В С Т А Н О В И В:

І. Стислий виклад позиції сторін.

1. 28 червня 2024 року на адресу Шумського районного суду Тернопільської області надійшла заява ОСОБА_1 (далі - заявник), де заінтересованою особою є: Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, а саме архівної довідки про трудовий стаж.

2. Заява обґрунтована тим, що з метою призначення пенсії по віку, заявник звернувся до Відділу обслуговування громадян №7 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, надавши всі необхідні документи, в тому числі архівну довідку про трудовий стаж №03-01/2/1076 від 03.06.2024. Разом з тим, під час огляду документів заявнику було роз`яснено, що вказана довідка не врахована при призначенні пенсії, оскільки замість вірного написання заявника по батькові « ОСОБА_2 », довідка містить інформацію, де заявника по батькові вказано як « ОСОБА_3 ». Так, архівна довідка про трудовий стаж сформована архівним відділом на підставі відомостей, які містяться в книгах наказів з кадрових питань (особового складу) за 1984-1985, 1987-1989 роки, завірена підписом головного спеціаліста та печаткою архівного відділу №2 Кременецької військової адміністрації Тернопільської області. СТзОВ «Агрофірма Зоря», в якому могли бути інші первинні дані щодо трудового стажу заявника, припинило свою діяльність, що позбавляє заявника вирішити це питання в позасудовому порядку.

Разом з тим, як зазначає заявник, факт належності архівної довідки про трудовий стаж саме йому, підтверджується рядом документів, а дані, занесені до його трудової книжки щодо його роботи в радгоспі «Зоря комунізму» с. Рохманів Шумського району Тернопільської області, відповідають інформації, яка міститься в архівній довідці. З цих підстав просить встановити факт належності йому правовстановлюючого документа, а саме архівної довідки про трудовий стаж №03-01/2/1076 від 03.06.2024.

3. 12 липня 2024 року представником заінтересованої особи Головного управління пенсійного фонду України в Тернопільській області подано відзив на заяву. Вважає вимоги заявника безпідставними, оскільки із заяви ОСОБА_1 вбачається, що встановлення факту йому необхідно для подальшого звернення до органів Пенсійного фонду України для призначення пенсії. А отже встановлення даного факту пов`язане з вирішенням спору про право, а саме, право на пенсію. Вказують, що заявником не надано доказів, що архівна довідка про трудовий стаж №03-01/2/1076 від 03.06.2024 належать саме йому та зауважують, що архівна довідка не є правовстановлюючим документом, таким правовстановлюючим документом є трудова книжка, яка є основним документом про трудову діяльність працівника, а тому вважають, що заяву слід залишити без розгляду.

ІІ. Процесуальні дії у справі.

4. Ухвалою суду від 03 липня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами окремого провадження, призначено судове засідання на 07 серпня 2024 року.

5. Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, просив вимоги заяви задовольнити повністю.

6. Заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області в судове засідання не забезпечило явку свого представника, хоча про розгляд справи були належним чином повідомлені.

У своєму відзиві на заяву, представник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області просила справу розглядати без участі їх представника.

Частиною 1статті 223ЦПК Українирегламентовано,що неявкау судовезасідання будь-якогоучасника справиза умови,що йогоналежним чиномповідомлено продату,час імісце цьогозасідання,не перешкоджаєрозгляду справипо суті,крім випадків,визначених цієюстаттею.

7. Судом на підставі частини другої статті 247 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК), у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

ІІІ. Фактичні обставини, встановлені Судом та зміст спірних правовідносин.

8. Свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , виданим Шумським райвідділом ЗАГС підтверджується, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Рохманів Шумського району Тернопільської області народився ОСОБА_1 , його батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .

9. Із свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 вбачається, що Кордишівською сільською радою Шумського райбюро ЗАГСу 07 листопада 1987 року було зареєстровано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_6 .

10. 24 грудня 1997 року Шумським РВ УМВС України в Тернопільській області гр. ОСОБА_1 було документовано паспортом громадянина України серії НОМЕР_3 , а також Кременецькою Міжрайонною державною податковою інспекцією на ім`я ОСОБА_1 видано картку фізичної особи платника податків з ідентифікаційним номером.

11. Судом оглянуто та досліджено Архівну довідку про трудовий стаж №03-01/2/1076 від 03.06.2024, видану Архівним відділом №2 Кременецької районної військової адміністрації Тернопільської області, з якої вбачається, що у документах архівного фонду радгоспу «Зоря комунізму» село Рохманів Кременецького району Тернопільської області в книгах наказів з кадрових питань (особового складу) за 1984-1985, 1987-1989 роки є відомості: про прийняття на посаду ОСОБА_1 ; про звільнення з роботи ОСОБА_7 (так в документах); прийняття на роботу ОСОБА_1 (так в документах) та звільнення з роботи ОСОБА_1 .

12. 17 липня 1984 року на ім`я « ОСОБА_8 » (викладено російською мовою), ІНФОРМАЦІЯ_2 заведено трудову книжку серії НОМЕР_4 .

Дані в архівній довідці №03-01/2/1076 від 03.06.2024 виданій Архівним відділом №2 Кременецької районної військової адміністрації Тернопільської області співпадають із даними про роботу у Трудовій книжці. Із записів трудової книжки вбачається, що заявник дійсно працював в зазначені у вищевказаній архівній довідці періоди роботи в радгоспі «Зоря комунізму».

13. Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 27.06.2024 по коду ЄДРПОУ 00855859 підтверджується, що КСП Агрофірма «Зоря» с. Рохманів Шумського району Тернопільської області перебуває в стані припинення.

14. Із листа №03-01/2/1200 від 27.06.2024 виданого Архівним відділом №2 Кременецької районної військової адміністрації Тернопільської області слідує, що в архівних документах радгоспу «Зоря комунізму» село Рохманів Кременецького (Шумського) району Тернопільської області в книзі наказів з кадрових питань (особового складу) за 1985 рік значиться ОСОБА_7 , в книгах наказів з кадрових питань (особового складу) за 1987, 1989 роки значиться ОСОБА_1 , відповідно до законодавства архівні установи не мають права вносити зміни до документів, які перебувають на зберіганні.

ІV. Оцінка Суду.

15. Згідно із частиною першою статті 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом прав, свобод чи законних інтересів.

16. Порядок розгляду справи щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення, врегульовано у главі 6 «Розгляд судом справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення» Розділу IV «Окреме провадження» ЦПК, зокрема щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення.

17. Як визначено частиною 1 статті 293 ЦПК України,окреме провадження-це виднепозовного цивільногосудочинства,в порядкуякого розглядаютьсяцивільні справиу томучислі пропідтвердження наявностіабо відсутностіюридичних фактів,що маютьзначення дляохорони прав,свобод таінтересів особиабо створенняумов здійсненнянею особистихнемайнових чимайнових правабо підтвердженнянаявності чивідсутності неоспорюванихправ. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Перелік юридичних фактів, що підлягають встановленню в судовому порядку, наводиться у ст. ч.1 ст.315ЦПК і не є вичерпним.

18. Як зазначено у пункті 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

19. Згідно з роз`ясненнями, що викладені в п. 12 постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №5від 31.03.1995року «Просудову практикув справахпро встановленняфактів,що маютьюридичне значення» суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв`язку з пораненням, повідомлення військових частин, військкоматів і інших органів військового управління про загибель чи пропажу без вісті в зв`язку з обставинами військового часу, а також заповіту, страхового свідоцтва (полісу), ощадної книжки, трудової книжки, іншого документа про трудовий стаж.

20. Згідно з частиною 1 статті 319 ЦПК України, у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Так, метою встановлення факту належності правовстановлюючого документу ОСОБА_1 , а саме архівної довідки про трудовий стаж, є підтвердження останнім своєї трудової діяльності. Однак розбіжність в написанні його по батькові, унеможливлює здійснення заявником свого права на отримання пенсії за віком.

21. Системний аналіз роз`яснень Верховного Суду України дає підстави для висновку, що умовами, за наявності яких можливим є звернення до суду для встановлення фактів, що мають юридичне значення є те, що згідно із законом ці факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих немайнових чи майнових прав фізичних осіб; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; встановлення факту потрібне заявнику для конкретної мети; відсутній спір про право.

Звертаючись до суду із заявою, ОСОБА_1 просив встановити факт належності правовстановлюючого документу, оскільки відомості написання його по батькові в архівних довідках про трудовий стаж не співпадають з написанням його по батькові в паспорті громадянина України.

22. За таких обставин, суд вважає, що заява є підставною, обґрунтованою, факт належності правовстановлюючого документу заявнику ОСОБА_1 підтверджено належними та допустимими доказами, а тому підлягає до задоволення.

Встановлення факту належності правовстановлюючих документів заявнику є необхідним для реалізації його права на пенсійне забезпечення.

V. Розподіл судових витрат між сторонами.

23. Заявником при подачі позову було сплачено 605 грн. 60 коп. судового збору, які відповідно до ч.7 ст.294 ЦПК України не відшкодовуються.

З цих підстав,

Керуючись ст.ст. 4, 12, 263-265, 293, 352, 354, 315, 316, 318, 319 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України №5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»,-

У Х В А Л И В:

1.Заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_3 , РНОКПП НОМЕР_5 ) про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, де заінтересованою особою є: Головне управлінняПенсійного фондуУкраїни вТернопільській області(місцезнаходження:м.Тернопіль,Майдан Волі,3,код ЄДРПОУ14035769) - задовольнити.

2.Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , архівної довідки про трудовий стаж №03-01/2/1076, виданої 03 червня 2024 року архівним відділом №2 Кременецької районної військової адміністрації Тернопільської області за період роботи в радгоспі «Зоря комунізму» с. Рохманів Кременецького (Шумського) району Тернопільської області за 1984-1985, 1987-1989 роки.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Повне рішеннясуду складено07серпня 2024 року.

Суддя: Оксана КАТЕРНЯК

СудШумський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення07.08.2024
Оприлюднено09.08.2024
Номер документу120863970
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —609/886/24

Рішення від 07.08.2024

Цивільне

Шумський районний суд Тернопільської області

Катерняк О. М.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Шумський районний суд Тернопільської області

Катерняк О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні